Waldemar Jan Rajca: „Legalna grabież…


Orwell-2006-Waldemar-jan-Rajca-blog-logo

….może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje,preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt, itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.”- twierdził Frederic Bastiat, który zmarł w roku 1850. Żył tyko 49 lat.

Waldemar Jan Rajca. Fot. YouTube
Waldemar Jan Rajca. Fot. YouTube

I popatrzcie Państwo… Jeszcze nie minęło 170 lat. Jakie są postępy socjalizmu w wersji demokratycznej. Bo był też socjalizm w wersji cesarskiej. W Starożytnym Rzymie cesarze rozdawali ”za darmo”: zboże, wino, wieprzowinę… Lud się kłębił – nie pracując a otrzymując. To był rodzaj zasiłku, który dzisiaj wypłacają państwowe ośrodki pomocy społecznej. Nie wiem ilu urzędników cesarskich i republikańskich rozdawało zboże. Ale zobaczcie Państwo ilu pracuje w państwowych ośrodkach pomocy tzw. społecznej? Mrowie!

Cały ten socjalizm wynika z marksistowskiej doktryny demokratycznej, która jest ”zlaicyzowanym judaizmem z proletariacką wizją Królestwa Bożego”. Religia jako opium dla ludu – klasy tzw. społeczne – wymysł Marksa. Ta tendencja podziału ludzi według kryteriów. To jest specjalność socjalistów. Jedni dzielą ludzi na klasy, inni na rasy, jeszcze inni na homoseksualistów i innych, jeszcze inni na kobiety i mężczyzn.

A na przykład narodowi socjaliści w Auschwitz dzielili ludzi na kilka kategorii – bo bez dzielenia – nie ma socjalizmu, tym bardziej narodowego. Oprócz tego, że byli panowie – byli też niewolnicy – więźniowie. Panowie chodzili elegancko, niewolnicy w pasiakach – po lewej stronie, z przodu nosili kolorowy trójkąt – ”winkiel”. W trójkącie był kolor i numer.

Jeśli kolor był czerwony, to oznaczało, że był to przestępca polityczny, jak był kolor zielony – to był to kryminalista pospolity; czarny oznaczał osobników, którzy gardzili pracą w III Rzeszy. Badacze Pisma Świętego – nosili kolor fioletowy, a homoseksualiści nosili kolor – różowy. Innych kolorów nie pamiętam – za co serdecznie przepraszam. Ale chyba nie było. Gdyby III Rzesza trwała dalej – być może by były.

W każdym razie grabież legalna rozprzestrzenia się przy pomocy demokracji. Jest to świetny instrument – wystarczy przegłosować. I można zadłużać, okradać, gnębić i drążyć. Przy bierności tych wszystkich, którzy są okradani i wyciskani. Bo co może człowiek z ulicy, zwany obywatelem? Może poszerzać obywatelskość, czyli handryczyć się, o każdy narzucony nowy powróz. Żeby nie został przedwcześnie uduszony. W demokracji wszystko robi się „legalne” przy pomocy większości.

A tak naprawdę jest to gwałt na własności, wolności i życiu. Komunizm ogrania całą Europę, poprzez zniewolenie człowieka i firm – dotacjami. Państwowa oświata przymusowa – to wielka propaganda, państwowe leczenie to zablokowanie prawdziwego leczenia, subwencje to uzależnianie od państwa, tańszy kredyt – to mieszanie innych do samodzielnego postępowania.

Jednym słowem totalitarny socjalizm.

„Legalna grabież”- to droga do katastrofy.

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

 

 

Waldemar Jan Rajca na FB…KNP.

 

Zdjęcie tytułowe za: przyjaznaterapia.pl / wybor wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

, 2016.11.06

 

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca