Marek Chrapan: Czas trzasnąć pięścią w stół – Panie Prezesie


Zdaje się, że zwycięstwo Donalda Trumpa było potężnym sierpowym wymierzonym międzynarodowemu lewactwu. Oszołomienie pourazowe trwa bowiem w brukselskim mateczniku „tęczowych”. Towarzysze Schulz, Juncker, Tusk i za przeproszeniem – Guy (jak Belgowie to czytają nie wiem na szczęście) milczą albo plota cos półgębkiem bez składu. Widać wyraźnie, że oficerowie prowadzący nie ustalili jeszcze kolejnej mądrości etapu. Dlatego też milczą polskojęzyczni mądrale z tzw. opozycji. Pan prezydent Duda porozmawiał z amerykańskim prezydentem – elektem, rząd aktywny jest coraz bardziej na forum międzynarodowym.

W kraju komuniści z ZNP tow. Broniarza rzucali po ulicach kredkami. „Protestowali” w ten sposób przeciw proponowanym przez PiS zmianom w edukacji i likwidacji gimnazjów. Równie stanowczo ci sami broniarzowi komuniści „protestowali” w 1999 roku przeciw….wprowadzaniu gimnazjów. Czyli jak mawia TW Bolek – zmienili poglądy o 360 stopni! Co do kredy, to była niepotrzebna rozrzutność, lepiej było wysłać je do towarzyszy na zachodzie by mieli czym „protestować”, malując na ulicach hasła, po kolejnych krwawych islamskich zamachach.

Każdego dnia na ekranie pokazywane sa dowody na to, jak PO-mafia rozumiała „rządzenie” Polską. Korupcja, nepotyzm i gigantyczne złodziejstwo to bilans ostatnich osmiu lat nie-rządów PO-PSL. Kradli wszyscy – ministrowie, posłowie, urzędnicy, prezesi spółek, samorządowcy wszystkich szczebli. W dodoatku starczało też dla „autorytetów”, „ekspertów” i celebrytów na zasilanie ich stowarzyszeń, fundacji i „społecznych” inicjatyw. Przykład pajęczyny „sędziego” Stepnia czy „orkiestra” Owsiaka to tylko najbardziej znane przykłady.

Martwią natomiast wyniki okręgowych wyborów w partii rządzącej. Oczywiście nic mi do tego kto zwyciężył w każdym z 41 okręgów. Ale już ordynarne „ustawianie” głosowań, „ściągi” z, listami tych, których należy wybrać a kogo wyciąć musza budzić sprzeciw. Lokalni „baronowie” PIS udają albo co gorsza naprawdę nic nie rozumieją z wyników wyborów ubiegłego roku. Forsuje się miernoty, ludzi określanych jako – BMW (bierny, mierny ale wierny), bez wątpliwości doprowadzą oni do klęski wyborczej w 2018 roku w samorządach. PiS zamyka się na środowiska patriotyczne i obywatelskie (vide odcięcie się od Marszu Niepodległości), Czy naprawdę „warszawka” myśli, że wystarczy „desant spadochronowy” trzy miesiące przed wyborami by odwojować samorządy?

Moje nieszczęśliwe miasteczko jest od 2002 roku zawłaszczone przez PO-sitwę od ratuszów po…parafie, Znajduje się w okręgu wyborczym PiS, w którym partia ta w 2015 roku dwukrotnie przegrała z PO. W Gdańsku i tutaj, dwa takie miejsca w kraju. Mimo tego nie ma żadnej refleksji, pomysłu u liderów lokalnego PiS. Nieduża grupa towarzyska „wycięła” wszystkich myślących samodzielnie, pewnie w imię Dobrej Zmiany. „Pompowano” komitety, po cichu ustalono kto ma „wygrać”, mniej zaradnym napisano ściągi by nie musieli się wysilać. I było jak wyreżyserowano. Żałosna to była niedziela wyborcza. W efekcie za chwilę w PiS zostanie po kilka osób w każdym z pięciu powiatów a listy wyborcze układać się będzie za pięć dwunasta z osób złapanych na targowisku. No i rodzin „działaczy”. Nie piszę tego z pozycji „wyciętego” w niedzielę, bo nie mam zaszczytu być członkiem partii rządzącej. Ale z pozycji wkurzonego, sercem od stojącego po stronie Dobrej Zmiany. To my – bezpartyjni członkowie różnych samorządowych i obywatelskich ruchów dostawaliśmy przez lata po głowie od PO-mafii. To my byliśmy pierwszą linią a nie koledzy z PiS. A teraz co – idźcie do domu? Panie Prezesie – jeżeli ten wysiłek milionów z ubiegłego roku nie ma być zmarnowany – czas trzasnąć pięścią w stół….

 

Marek Chrapan

 

Źródło: Info USOPAŁ, 23-11-2016 N488

 

Strona Marka Chrapana na FB   >   >   >   TUTAJ.

 

  • Zdjęcie tytułowe: Posłanka Anna Sierakowska z Kukiz’15 na konferencji prasowej domagała się wyłączenia garwolińskiej prokuratury ze sledztwa w sprawie Ireneusza F., który zmarł w niedzielę, 19 listopada 2016 w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie. Był działaczem partii Kukiz’15. W dniu 15 listopada 2016 r. po zatrzymaniu dzień wcześniej przez policję, celem doprowadzenia do odbycia kary 25 dni aresztu, dokonał próby samobójczej w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w garwolińskiej komendzie powiatowej policji. Politycy Kukiz’15 nie wierzą, że Ireneusz F. chciał popełnić samobójstwo. (kuriergarwoliński.pl) / Wybór zdjęcia wg.pco

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2016.11.23

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane