Będzie polski grafen z Tarnowa!


Grupa Azoty w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozstrzygnie konkurs na zakup technologii wytwarzania i budowę linii do produkcji grafenu płatkowego. Instalacja ma ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku – ustalił portal wGospodarce.pl.

Do tej pory zainteresowanie konkursem wyraziły cztery krajowe podmioty, które przez ostatnie lata prowadziły prace badawcze nad tym materiałem. Wygra ten, który zaoferuje technologię umożliwiającą wytwarzanie grafenu o najlepszych parametrach chemiczno-fizycznych. Kolejnym kryterium będzie cena budowy instalacji w Chemicznym Centrum Technologii i Rozwoju w Tarnowie.

To może być przełom w burzliwej historii polskiego grafenu. Przypomnijmy, że kilka lat temu naszym naukowcom, jako pierwszym na świecie, udało się opracować tanią technologię jego wytwarzania. Jednak prace nad opracowaniem konkretnych patentów technologicznych i wdrożeniem grafenu do przemysłu utknęły w miejscu.

Owszem, polskie instytuty pracowały (i pracują) nad tym, ale nie przekłada się to ani na biznes, ani na życie konsumentów. Prace idą powoli,bo brakuje m.in. współpracy i koordynacji pomiędzy badaczami. Brakuje też inwestora, który określiły warunki, terminy, wyłożył pieniądze na procedury patentowe.

Przeczytaj cały artykuł …….

 

Źródło: wGospodarce.pl, 11 grudnia 2016

 

Od Redakcji PCO:

Jak podano brakuje inwestora…. Jeden z komentatorów tego artykułu zauważył, że: Morawiecki pcha miliony w niemieckie fabryki a nasi mają żebrać. Gdzie my żyjemy. Tyle musiało się zmienić aby zostało po staremu. Kolejna ekipa podstawia plecki do klepania. Morawiecki pieszczochu bankowy a dlaczego pan Nowak dostał tyle milionów na Ukraińców? – trudno się z takim odczuciem nie zgodzić. wg.pco

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2016.12.12

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci