Jądro … barbarzyńskiego systemu pozostało – kasty ubeków, ich dzieci, wnuki są wszędzie gdzie jest kasa i wpływy.


Orwell-2006-Waldemar-jan-Rajca-blog-logo

„Zadłużania nas

ciąg dalszy. Nie wiadomo jak długo jeszcze III Rzeczpospolita wytrzyma to wariactwo zadłużania. Do tej pory wytrzymywała. Wytrzymywała i za Gierka. Teraz tow. Mateusz Morawiecki wypuścił nowe obligacje pod nazwą Green Bonds na 750 mln euro. Jego przedstawiciele jeździli po Europie i namawiali, żeby spekulanci kupili sobie obligacje. I żeby sobie trochę zarobili na nas, żebyśmy im zapłacili za to, że pożyczyli nam pieniądze. To znaczy pożyczyli biurokracji polskiej, żeby sobie trochę jeszcze nakradli i rozpieprzyli pożyczone pieniądze. I takie marnotrawstwo wpisane jest w socjalizm okrągłostołowy III Rzeczpospolitej.

Waldemar Jan Rajca
Waldemar Jan Rajca

Ale jest ciekawa sprawa – sprawa tymczasem, pana Zygmunta Miernika. Pan Miernik siedzi w więzieniu – dostał do odsiadki 10 lat, pardon – 10 miesięcy. 10 lat to się dostawało w Sowietach, z paragrafu – nie pamiętam którego – pisał o tym Sołżenicyn. Wszyscy równo 10 lat – i do łagru. Dzisiaj 10 miesięcy – zamiast 10 lat. Ten człowiek, który palił kukłę Sorosa we Wrocławiu – też dostał 10 miesięcy, a nie 10 lat. Dlaczego niezawisłe sądy nie wymierzają okrągłego wyroku 1 roku – tylko 10 miesięcy? O co tu chodzi?

Ciekawy to człowiek, bo dosyć trzeźwo ocenia sytuację w sądach, które jego zdaniem trzeba zlikwidować do zera, bo tam są całe klany rodzinne. I słuszna jego racja. PRL – trwa nadal pod każdym względem merytorycznym. Jądro tego barbarzyńskiego systemu pozostało – kasty ubeków, ich dzieci, wnuki są wszędzie gdzie jest kasa i wpływy – tak jak sędzina Anna Wielogolewska, która sądziła pana Zygmunta Miernika, a jest wnuczką dziadka ”który ma na koncie 57 wyroków śmieci”, o których podczas procesu mówił pan Zygmunt Miernik. I za które to słowa między innymi- siedzi.

Sytuacja wygląda komicznie. Człowiek ten siedzi w więzieniu – dostał aktualnie przepustkę – i chodzi i opowiada różne rzeczy, jest to człowiek porządny, dawny KPN-owiec, pierwszy raz go aresztowali w Radomiu w 1976 roku. Jest zaproszony do wręczenia mu medalu do prezydenta Dudy(???) Siedzi tymczasem w więzieniu III Rzeczpospolitej(!!!) I oczekuje kasacji wyroku od prezydenta, który jakoś się nie kwapi. Pan Zygmunt jakoś nie widzi, że żyjemy w państwie Okrągłostołowym. Prawo i Sprawiedliwość to partia Okrągłostołowa. I żyjemy w materii okrągłostołowej.

Pan Zygmunt uczestniczy w obchodach rocznicy stanu wojennego.(???) To jest dopiero paradoks. Człowiek walczący z komuną, siedzący w więzieniu, obecnie na przepustce – nadal przez neokomunę jest poniewierany ale zwalniany na obchody rocznicy stanu, z którym walczył. I ciągle wierzy, że Ziobro i Duda są dobrzy, ale nie mogą. Nie mogą nic! No pewnie, że nie mogą, bo pozostają w zmowie z danymi komunistami.

W Polsce trzeba rozbić zmowę Okrągłostołową.

Ale jak to zrobić?

 

Waldemar Jan Rajca

 

 

   *    *    *

Od mieszania

herbata oczywiście nie staje się słodsza, tylko od cukru. To prawda znana z ust Stefana Kisielewskiego. A socjaliści mają to do siebie, że mądrości nie słuchają – wiedzą swoje. A jak mają swoją prawdę – to po co im prawda inna. Tym bardziej prawda poparta doświadczeniem, bo prawda socjalistów jest teoretyczna. Wyssana z palca Marksa , Engelsa, Lenina czy Trockiego. Prawda utopijna – tak jak socjalizm utopijny – w odróżnieniu od „naukowego”.

Socjalizm – jak wiadomo – to ustrój redystrybucji dochodu i biurokracji, która się musi nami zajmować, bo sami sobie sobą nie poradzimy. Potrzebni są nam opiekunowie na przykład opiekujący się państwowymi kolejami, gdzie marnotrawstwo jest wielkie, jak wielkie są tam pieniądze które się tam pompuje. NO i tam – w tym oceanie marnotrawstwa – ”pracę„ dostał pan Piotr Święczkowski, pracownik Biura Bezpieczeństwa i Audytu PKP Cargo, krewny Bogdana Święczkowskiego – dawniej ABW, związanego z Prawem i Sprawiedliwością Społeczną, kolega tow. Jarosława Kaczyńskiego. Nareszcie „dobra zmiana”.

Jak wieść niesie Prawo i Sprawiedliwość Społeczna oraz wtyczka Amerykańska i Izraelska w Polsce, uchwaliło już ponad 30 000 stron przepisów formatu A4.(!!!) A do końca roku jeszcze dwa tygodnie. Komu te stery idiotyzmów są potrzebne? Tylko biurokracji – no bo przecież nie zwykłym ludziom, którzy chcieliby sobie pożyć spokojnie i bez nerwów, które towarzyszą zawsze biegunce legislacyjnej. Pana Zbigniewa Laska to nie dotyczy – on został szefem ds bezpieczeństwa w PKN ORLEN. Wcześniej był ochroniarzem tow. Jarosław Kaczyńskiego, który swoją partie powinien nazwać Polską Pobożną Partią Socjalistyczną.

Z kolei pan Andrzej Grządziel został szefem Biura Arimrolnictwa Opatów. Pan Andrzej jest tatą swojej córki, która jest makijażystką tow. Jarosława Kaczyńskiego z Polskiej Pobożnej Partii Socjalistycznej. Nie wiem czy się zna na rolnictwie, ale jest ojcem wpływowym- raczej jego córka jest widać wpływowa. Na pewno sytuacja w rolnictwie się poprawi, tym bardziej, że chyba już weszła w życie ustawa o komunizacji rolnictwa. Komu tu teraz sprzedać ziemię jak nie nie jest rolnikiem?

Bartosz Czarnecki natomiast został doradcą w państwowej Polskiej Grupie Zbrojeniowej, na którą państwo polskie wydało miliony. Pan Bartosz ma jedną zaletę – jest synem europosła Ryszarda Czarneckiego. To się nazywa mieć fart. Pan Ryszard jest zalewającym głodne kawałki europosłem Prawa i Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i Izraela. Nie reprezentuje polskiej racji stanu, ale zawsze przy korycie plus.

A kto został wiceszefem Biura Ochrony Rządu? Ano został były kierowca…. Jadwigi Kaczyńskiej. ONI z tego państwa robią sobie kompletne żarty. Traktują je jako dojną krowę, czyli nas i wyznają zasadę, ze nawet kierowca może rządzić państwem jako kucharka. I Jest fajnie i wesoło. Bo Konrad Tomaszewski, z rodziny Jarosława Kaczyńskiego został dyrektorem państwowych Lasów. A z kolei Jan Maria Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego został doradcą prezesa TVP. A Tomasz Waszczykowski, brat szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego został szefem urzędu kontroli skarbowej w Łodzi.

Szanowni Państwo?
Czy to jest „dobra zmiana”? Czy zwykła zamiana.

 

Waldemar Jan Rajca

Źródło: Orwell2006, 15/12/2016

 

   *    *    *

 

„Drożejące paliwo

napędzają inflację” – twierdzi wszechwładna propaganda, która zalewa nas niemiłosiernie i bez ceregieli. Jak napisałem na swoim MEM-e ”kłamstwo to nie tylko mówienie nieprawdy – kłamstwo to również przemilczanie prawdy”. A prawda w demokracji oczywiście istnieć nie może. Blokuje ją większość. Prawda istnieje poza demokracją – w podziemiu. Tak jak wolny rynek istnieje niezależnie od istniejącego socjalizmu. W podziemiu.

Dziwne, że wzrost cen innych towarów inflacji nie powoduje. Rosnące ceny żywności, energii, butów, ubezpieczeń, wody – inflacji nie powoduje. Tylko właśnie paliwa, które moim zdaniem inflacji nie powodują, Bo niby dlaczego? Inflacja to nadmiar pieniądza papierowego na rynku, bo pieniądz papierowy bez pokrycia to wielki wynalazek socjalistów. Można go dodrukowywać ile dusza socjalisty zapragnie, jeśli oczywiście socjaliści mają duszę. Socjalista to taki człowiek, który nienawidzi wszelkiej normalności. Pieniądz powinien być oparty na kruszcu – najlepiej na złocie.

Wszystkie te programy socjalistyczne – 500 Plus, Mieszkanie Plus, Emeryci PLUS, leki Plus – potrzebują pieniędzy, tak jak utrzymanie całej budżetówki, więc ciągła potrzeba pieniędzy generuje ich poszukiwanie. Ponieważ na budowę socjalizmu nie starcza już pieniędzy z podatków, więc socjaliści pożyczają je na wszystkie strony – gdzie tylko można. Kto tylko może pożyczyć – ten jest przyjacielem, a potem naród spłaci, bo i tak nie jest niczego świadom. A ponieważ wszystkie socjalistyczne państwa już są bankrutami pozostaje ostatni pomysł socjalistów.

Dodruk i kreowanie pieniądza. No właśnie i to są dwie główne przyczyny inflacji, czyli nadmiaru papierowego pieniądza opartego o fałszywą ideę socjalizmu. Złota nie można wypłukać z powietrza – złoto można wypukać z kieszeni tych, którzy szczycą się pracą. Rządy dodrukowują, banki kreują. Ile można pożyczyć pieniędzy, których nie ma? Żyjemy w świecie, w którym obowiązuje kredyt. Kredyt podniesiony jest do rangi cnoty. Kiedyś uczono nas, że pamiętaj przychodzie być z rozchodem w zgodzie. A dzisiaj?

Hulaj dusza piekła nie ma i róbta co chceta. Wsiąść na koń, a potem się zobaczy. Wydawać, wydawać wydawać – oto dewiza każdego socjalistycznego rządu. Wydawać, żeby masy były zadowolone i żeby głosowały i kochały socjalistyczny rząd rozrzucający pieniędzmi bez umiaru. Masy kochają głupotę – nienawidzą zdrowego rozsądku. Kochają igrzyska i chleb. Całość ich nie interesuje.

Drożejące winogrona powodują inflację… Drożejące lodówki powodują inflację… Drożejący ser powoduje inflację… Drożejące mleko powoduje inflację… Drożejące samochody powodują inflację… Drożejące narty powodują inflację… Drożejące rowery powodują inflację… Drożejące okulary powodują inflację… Drożejące buty powodują inflację… Drożejące rozwody powodują inflację.

Nie! Nie! Nie! Po stokroć nie!

Inflację powoduje rząd i banki – Koniec i kropka!

 

Waldemar Jan Rajca

Źródło: Orwell2006, 13/12/2016

   *    *    *

  • Zdjęcie tytułowe: Wernisaż Krzysztofa Logan Tomaszewskiego – Wrony i kruki zimą. Olej – 2009. Źródło: logan-tomaszewski.pl / Wybór zdjęcia wg.pco

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

, 2016.12.15

 

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca