Las Vegas: Elvis Presley Boulevard w prezencie na 82. rocznicę urodzin Króla Rock ‚n’ Rolla


Ulica Elvisa Presleya w Las Vegas w rocznicę urodzin artysty.

Znacznie wcześniej, bo już pod koniec grudnia ubiegłego roku w Nevadzie Król Rock ‚n’ Rolla otrzymał prezent urodzinowy. W amerykańskim mieście hazardu i rozrywki, Las Vegas dawną ulicę Riviera Boulevard przemianowano na „Elvis Presley Blvd.”

Presley swój pierwszy występ w Las Vegas miał w 1956 roku. Ulicy nadano imię na wniosek kompleksu hotelowego Westgare Las Vegas Resort & Casino, w którym Krół R&R wystąpił w latach 1969 – 1976 dokładnie 837 razy. Zanim hotel przyjął dzisiejszą nazwę, nazywał się International a później Las Vegas Hilton. Od grudnia mieści się przy Elvis Presley Boulevard.

Wielbiciele Elvisa będą celebrować 82. urodziny Króla Rocka w niedzielę 8 stycznia. Presley zmarł w 1977 roku w wieku 42 lat.

(Za: LA Times, 6.01.2017)

Elvis Presley dołączył do Tony Bennetta, Sammy Davisa Jr., Debbie Reynoldsa i Frank Sinatry mających ulice w Las Vegas nazwane ich imieniem. (Fot. Jay Jones / The LA Times)
Elvis Presley dołączył do Tony Bennetta, Sammy Davisa Jr., Debbie Reynoldsa i Franka Sinatry mających ulice w Las Vegas nazwane ich imieniem. (Fot. Jay Jones / The LA Times)

 

Elvis Presley – Green Green Grass Of Home (best video)

Nagranie z 8 czerwca 1970 roku, w RCA Studio B w Nashville, Tennessee.
Źródło: Elvis Presley – YT: www.youtube.com/watch?v=uvGvmsLQaHA ,

 

 

Natomiast w Memphis, Tennessee – z którym Elvis związał swoje życie celebracje rozpoczęły się od czwartku. Wtedy to na tarasie przed domem Presleya w Graceland odbyła się ceremonia krojenia tortu na 164 porcje, które zostaną sprzedane na aukcji w sobotę w hotelu Guest House, gdzie po raz pierwszy były obchodzone urodziny Króla.

W aukcji będą przebijane między innymi złoty pierścień z diamentami jaki otrzymał od Charlie Hodge, rękawice bokserskie w jakich walczył na ringu w 1962 roku w filmie „Kid Galahad” jak również ubrania artysty.

(Za: Billboard, 5.01.2017)

 

Elvis Presley – Jailhouse Rock

Źródło:   YT: www.youtube.com/watch?v=gj0Rz-uP4Mk ,

 

 

 

Opr. wg/PCO

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2017.01.07.

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek