Waldemar Jan Rajca: …Jurgieltników ci u nas dostatek…


Waldemar Jan Rajca. Fot. YouTube

Czeski film w parlamencie?

Od tygodni obserwujecie Państwo cyrk, który odbywa się w polskim parlamencie. Cały czas trwa permanentna zadyma organizowana przez obie strony pozorowanego konfliktu o nic. Wszystkie główne media- jakby dostały rozkaz  – że mają koncentrować się na pozorowanych przepychankach w Sejmie. A jak wiadomo, przynajmniej od czasów Stefana Kisielewskiego, że” wiele hałasu o nic zawsze opłaca się robić, żeby sprawy ważne załatwić w ciszy”. No i łobuzy załatwiają, próbują ukryć to, co naprawdę się dzieje. A co się dzieje?

Najważniejszym wydarzeniem jest sprowadzenie obcych wojsk do Polski. To będzie dla Polski katastrofa! Tak jak każde sprowadzenie obcych wojsk na terytorium Rzeczpospolitej – jaka by ona nie była. Taką właśnie mamy – innej nie mamy. Musimy jej bronić, bo nikt nam nie da innej. I nikomu ona nie jest potrzebna – tylko nam. Nie jest potrzebna Amerykanom, Niemcom, Anglikom, Rosjanom, Francji. W takiej formie nie jest potrzebna również Izraelowi. Jest potrzebna tylko Polakom, obsadzona obecnie przez różnego rodzaju zdrajców, którzy tylko szukają komu by tu służyć za jurgielt. Jurgieltników ci u nas dostatek.

W cieniu czeskiego filmu w Sejmie rozgrywa się afera z KGHM. Państwowa KGHM zainwestowała 10 mld złotych naszych pieniędzy- bo to firma państwowa- w Chile. TO znaczy było to za rządów Platformy Obywatelskiej, a obecnie za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest kontynuowane. Jak firma jest polityczna, nie ma właściciela, to myszy harcują, podejmując decyzje, które nie są racjonalne. NO i spadek ceny miedzi na świecie.  I Katastrofa gotowa. Miliardy dolarów z giełdy wyparowały.

Złoża w Sierra Gorda w Chile, zostały zakupione, robotnicy zatrudnieni, interes ruszył, zaczął się strajk górników – i tarapaty. Państwowe musi się skończyć katastrofą i musi udupić państwowe pieniądze- tak jest jak firma nie ma właściciela. Odpowiedzialność w przypadku katastrofy spada na podatników- i tak jest tym razem. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że założono dla potrzeb Sierra Gorda spółkę w Luksemburgu (dlaczego nie w Polsce?) i transferowano pieniądze. Podczas takiego transferu zginęło 300 mln dolarów, nie jest to suma wielka, ale zawsze parę groszy….

14-15 grudzień 2016 był w Polsce pan Giuliani, był tylko dwa dni, jest plenipotentem globalnej kancelarii prawnej o nazwie Greenberg Trauring – specjalność, fuzje i przejęcia, swojego czasu dostali tzw. prawniczego Oskara. Tak się składa, że pan Lejb Fogelman urodzony w Legnicy, też jest powiązany z wyżej wymienioną kancelarią, też jest prawnikiem i zajmuje się fuzjami i przejęciami i spotkał się z panem Giulianim. Giuliani miał dla niego czas. Spotkał się także z tow. Jarosławem Kaczyńskim , rozmawiali o ”gospodarce i polityce”. A kim jest tow. Kaczyński formalnie? Zwykłym posłem, nieprawdaż? To dlaczego z nim się spotyka Giuliani? No bo jakby spotkał się pan Fogelman z tow. Kaczyńskim – to nie byłoby w tym nic dziwnego. Obaj chodzili do tego samego liceum. Pan Fogelman studiował w Moskwie, na amerykańskich uniwersytetach, bywalec nocnych lokali. Dziwny to prawnik, jakiś wyluzowany? Jakiś pewny siebie.. Ciekawe dla kogo pracuje?

Jak rządził minister Grad, to pan Fogelman też się przy ministerstwie skarbów kręcił…

A miliony Polaków oglądają szopkę noworoczną w Sejmie zorganizowaną dla odwrócenia uwagi, od zbliżającej się wojny i złodziejstwa.

Dixi!

*    *    *

Polecam…

...aby podstawowym źródłem informacji pozyskiwanych z mediów z codziennej działalności służbowej były programy telewizji publicznej, w szczególności TVP Info” – napisał generał Robert Gołąb, dowódca Garnizonu Warszawskiego, w ramach odpolitycznienia armii mianowany na to stanowisko przez ministra Antoniego Macierewicza. To bardzo dobry pomysł! Niech nareszcie zapanuje nie tylko w Garnizonie Warszawskim, ale w całym socjalistycznym państwie – taki porządek. Rzucam hasło: wszyscy oglądamy tylko propagandę TVP Info! Aż nam mózgi zupełnie zlasują.

Taki rozkaz o sygnaturze 15871/16 wydał 26.09. 2016 roku do wszystkich jednostek Garnizonu Warszawa jego dowódca, gen. brygady Robert Gołąb. A dlaczego tylko TVP Info? A TV Republika? A „Pod prąd” Chojecki&Kowalski? A „Do Rzeczy”? I wiele innych tytułów, które opanowało Prawo i Sprawiedliwość. To znaczy, żeby być ścisłym: Chojecki& Kowalski opanował się sam Prawem i Sprawiedliwością. Popierają pod każdym względem, widocznie Marian Kowalski wiąże swoją karierę polityczną z Prawem i Sprawiedliwością. Ale skąd taka kasa? Marian kosi co miesiąc 15 000 złotych. Ile kosi od ”swojego” Kościoła Noweg Przymierza samookrzyknięty pastor? Tego nie wiem, ale mówi, że od niego dostaje. Chyba więcej od Mariana, no nie! Ile złego można narobić za pieniądze?

Marian – tak jak twierdzą obaj robiący wodę z mózgów młodym ludziom – dostaje pieniądze od wpłacających i słuchających tej propagandy. Przyznam się Państwu, że nie chce mi się wierzyć, , że młodzi narodowo usposobieni ludzie wpłacają takie sumy, żeby słuchać takiej, lejącej się strumieniami- propagandy. Tym bardziej, że sami nie mają pieniędzy. Przecież to na oko widać, że to wielka propagandowa ściema. Wszystko, no prawie wszystko- im się podoba co robi PiS. A sprowadzenie obcych wojsk uważają za wielki sukces? Ciekawi mnie kto stoi za Kościołem Nowego Przymierza, jako sektą protestancką? Wiadomo tylko, że ktoś ze Stanów Zjednoczonych. Gdybym był wrogiem Polski to założyłbym taką sektę i ją finansował, ale nie jestem wrogiem Polski – ONI obaj są. I już zatrudnili nowych młodych dziennikarzy. Atakują Kościół Powszechny jako protestanci, atakują Federację Rosyjską bezwzględnie, nie podobają im się Chiny – wszystko złe. Uwielbiają Amerykę i Izrael. Żadnego zdrowego rozsądku – tylko bezwzględna propaganda. Realizują propagandę amerykańską. Straszne! Obaj byli kiedyś członkami UPR – dzisiaj zaprzedali się diabłu. Rosjanie to ”kacapy”, a papież to ”Franca”. A ONI to chyba bydło!

Za moich młodzieńczych czasów jak byłem w wojsku z obowiązku służby ojczyźnie, pamiętam jak w świetlicy poniewierały się egzemplarze ”Żołnierza Wolności” i „Trybuny Ludu”. Nigdy tego nie czytałem, bo wystarczyło wziąć tę makulaturę do ręki a od razu odechciewało się czytać. To był początek lat osiemdziesiątych. JA nie byłem oczywiście zorientowany politycznie, ale sam zapach tej propagandy odstraszał. Podobnie było z telewizją państwową. Propaganda, propaganda, propaganda. Nie było wtedy red. Choleckiej, która bardzo umiejętnie wciska nam bałach. I innych młodych gniewnych. Wysługujących się kłamstwu. Widać, że w żadnej epoce nie brakuje chętnych do uprawiania kłamstwa?

Bo kłamstwo to nie tylko mówienie nieprawdy – kłamstwo to również przemilczanie prawdy.

 

*    *    *

Demokratyczny budżet proobywatelski

Modne są w miastach- skoro żyjemy w demokracji socjalistycznej tzw. budżety obywatelskie. Polega to na tym, że rządzący miastami włodarze z różnych partii socjalistycznych, trwonią straszne ilości pieniędzy obywatelskich na pomniki socjalistycznej pychy. A to stadiony gminne, a to aquaparki gminne, a to mnóstwo ścieżek rowerowych, a to gminne baseny, a to astrobazy, a cepelia ”świąteczna” nie mająca nic wspólnego ze świętami, a to muzea propagandowe, a to imprezy „kulturalne” i wiele innych rzeczy , które powodują, że budżety są rozdęte a miasta, miastecka i wsie – są zadłużone na amen. Korzysta na tym miejscowa biurokracja i różni tacy z biurokracja powiązani.

Ponieważ włodarze uprawiają marnotrawstwo, to pasuje im podzielić się ludem tym marnotrawstwem – niech lud też sobie pomarnuje, będzie zadowolony, że decyduje, że sobie pofolguje, że nareszcie zadecyduje na co można pieniądze zmarnować. Bo to na ogół jest wielkie zbiorowe marnotrawstwo. „Obywatele” prześcigają się w pomysłach, składają wnioski , pasjonują się kto wygra i komu władza pozwoli zmarnować ugminnione pieniądze, których na ogół nie ma – są długi. W Radomiu długi miasta przekroczyły 1000 mln złotych plus kotwica zadłużeniowa 100 mln. Szaleństwo trwonienia przez PO naszych pieniędzy trwa – wcześniej to robił PiS.

 

No i zakończył się konkurs na trwonienie gminnych pieniędzy. No i będziemy mieli: Mobilne Muzeum Rowerów Zabytkowych za 200 tysięcy złotych, „laboratorium kosmosu”, wspomożenie Astrobazy – nie pamiętam chyba za 100 tysięcy złotych, „warsztaty literackie” za 100 tys. zł, kulturalne spotkania nad Potokiem – za 100 tys. złotych,”Truchtem po zdrowie”- za 100 tys. złotych, „Radomskie Rowery Transportowe” za 50 tys złotych, siłownię na świeżym powietrzu a 100 tys złotych, Fitness Park za 100 tys., Klub Inicjatyw Między Pokoleniowych za 200 tys złotych zł, ścieżek rowerowych będzie za prawie 1,5 mln, będzie też można sobie poskakać w dal za 100 tys złotych,”Jaśniej w domu” za 50 tysięcy złotych,”Rakowi nie wspak”- akcja za 50 tys złotych, oświetlenia zabytku Radomia a 100 tys. złotych, opryski przeciw komarom i kleszczom za 200 tys złotych – wiele innych atrakcji finansowych związanych z wydatkami miasta. Będzie tego około 5 milionów złotych plus oczywiście utrzymywanie tych budżetowych pomysłów.

Żeby jeszcze miasto miało zasoby finansowe. Ale kasa świeci pustkami, Platforma Obywatelska rządzi sobie, wydaje i zadłuża nic sobie nie robiąc z przyszłości obywateli Radomia, którzy to wszystko po nich będą musieli spłacać. A ONI robią sobie propagandę, że są tacy dobrzy. Lepszych w okolicy nie ma – to są najlepsi marnotrawcy. Wydawać, wydawać, wydawać – no i trzeba przedsiębiorców ogołocić – żeby wydawać. A potem się zobaczy. Jak tow. Kaczyński zmieni sposób wybierania prezydentów, burmistrzów i wójtów, ograniczy ich wybór do dwóch kadencji, to część z nich popłynie. Wydaje mi się, że pomysł ten jest wymierzony w PSL i w ich wójtów których od lat mają mrowie w gminach. No i w tych, którzy od lat nie są związani z PiS-em a sprawują urząd np. pan Szczurek w Gdyni.

A co ja bym zaproponował? Ponieważ miasto tonie w długach, to należałoby najpierw pospłacać długi, a nie kreować nowe. A jak budżet obywatelski musi być, to przeznaczyłbym pieniądze na to co jest obecnie potrzebne. Na budowę strzelnicy miejskiej, żeby młodzież mogła przygotować się do wojny i nauczyć się strzelać z różnych rodzajów broni. Oczywiście powinny być prywatne strzelnice, ale te objęte są koncesjami. Gmina by dostałą – bo tak jest w socjalistycznym państwie biurokratycznym.

A oświetlenie czy trawnik gmina powinna wybudować, bo do tego jest powołana. I nie zawracać głowy 11 000 ludzi, którzy w tę zabawę się angażują.

Marnując czas!

 

 

 

Waldemar Jan Rajca

 

 

Waldemar Jan Rajca na FB…KNP.

 

Zdjęcie tytułowe za: Inter / Blog – Pixel Fish/ wybor wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

, 2017.01.16

Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca