Tadeusz Puchałka: Aż trudno uwierzyć – kto niszczy polski węgiel?


Z śląskiego Archiwum X wieści niezwykłych odrobina, o kopalni Makoszowy a także Krupińskim, kopalnią niezgody nazwaną… 

Wędrując wyrobiskami internetowych chodników

Zwykle jest tak, że im mniej mamy zaufania do rządzących i osób za coś odpowiedzialnych, tym gorliwiej staramy się dotrzeć do prawdy sami, korzystamy przy tym z najrozmaitszych sposobów.

Przemierzając „wyrobiska elektronicznych ścieżek” Internetu, w dobie tak zwanej wolności słowa, nie jest to sprawa aż tak bardzo trudna. Myszkując tak w poszukiwaniu tematów, mogących pomóc w wyjaśnieniu wielu przytłaczających nas problemów, po drodze natrafiamy także często na takie, po których przeczytaniu włos nawet na łysej głowie (dobry sposób na porost włosów) się – niestety –  jeży.

Z pewnością są tematy, co nigdy się nie zestarzeją i będą się pojawiały i znikały dopóki cała prawda nie wyjdzie na jaw. Jednym z takich tematów jest z pewnością tragedia w Smoleńsku. Od niedawna sen z powiek, nie tylko pewnie mieszkańcom Śląska, spędzają niesamowite wręcz historie, związane z tak zwaną restrukturyzacją polskiego górnictwa.

Temat to tak niejasny i tak zawiły, iż pewnie mógłby otrzymać miano jednej z niewyjaśnionych tajemnic XXI wieku (i – niestety – taką pewnie pozostanie). Co najmniej dziwne krążą wieści nie tylko w elektronicznej skarbnicy wiedzy o przyczynach zamknięcia kopalni Makoszowy. Większość z nich to z pewnością przysłowiowe, z palca wyssane, bajki… Gdyby jednak miało się okazać, że choć połowa z nich jest prawdą – mielibyśmy do czynienia z niezłym skandalem.

Przeczytaj caly artykuł …...

  • Zdjęcie tytułowe pochodzi z cytowanego artykułu.

Autor: Tadeusz Puchałka

Źródło: Się Myśli, 7 lutego 2017

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2017.02.11

 

 

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci