Unia (Niemcy) zdecydowała o wygaszeniu i zamknięciu do 2018 r. polskiego górnictwa. Kolejne rządy realizują ten plan!


Skandal! To unia (Niemcy) wydały nakaz zamknięcia polskich kopalń do 2018 roku!

Skandal! to unia (Niemcy) zadecydowała że do 2018 roku polskie górnictwo ma być wygaszone i zamknięte wszystkie (?)  polskie kopalnie! ( od minuty 16′ do minuty 18′ )

 

„Rządy PO i PSL doprowadziły polskie górnictwo do stanu kompletnej ruiny. Wytworzył się w tren sposób węzeł gordyjski idealnie nadający się do wykorzystania by – tok jak to było zawsze po okrągłym stole – majątek przeszedł legalnie w obce ręce. Aby w kopalni „Krupiński” dotrzeć do złóż o wartości szacowanej na 40 miliardów potrzebna jest inwestycja ponad 300 milionów złotych (same odprawy dla górników pochłoną 400 milionów). Kopalnia jest zamykana w ramach programu ratowania wielu innych kopalń i dogadania się z bankami tymczasem do eksploatacji złóż kopalni „Krupiński” szykuje się firma niemiecka.” ze strony http://stowarzyszenierkw.org/3114-forum-rkw-gornictwo-polskie-czy-niemieckie-kopalnia-krupinski.

Źródło: Fides Polska, 12 marca 2017.

 

Zbigniew Martinak ma FB napisał:

Dla współczesnej Polski węgiel = niepodległość. Ten kto uderza w polskie górnictwo uderza w bastion suwerenności. Węgiel jest obecnie źle zarządzany, bo polityka jest antywęglowa, lecz gdy stracimy polskie górnictwo stracimy jedyną realną siłę w razie frontalnej wojny ekonomicznej.

Być może kiedyś to nie węgiel będzie głównym fundamentem suwerenności
gospodarczej. Np. gdybyśmy uruchomili polskie łupki. Dziś jednak tak jak w czasach Gierka węgiel to bastion niepodległości.

Tak to działa na świecie, że jak rośnie cena ropy to rynki zaczynają się rozglądać nad alternatywnymi paliwami, czyli węglem lub gazem. I vice versa.

Ci, którzy nie rozumieją natury wojen ekonomicznych, wzywają, żeby węgiel traktować wolno-rynkowo, jako zwykłą część gospodarki. Surowce energetyczne nie są zwykłą składową rynków, lecz ich układem nerwowym.

Trzeba o nich myśleć jako o najtwardszej walucie współczesnego świata. Wśród tych walut węgiel jest najbardziej uniwersalny, gdyż przy pomocy
technologii można go zamienić w gaz lub benzynę. To prawdziwe czarne złoto. W tym kraju gdyby była kopalnia złota z pokładami takimi jak węgla to po roku była by już nieopłacalna.

*

Przeczytaj również:

Krzysztof Tytko: Polskie górnictwo. O co walczą obce kapitały? Dlaczego KWK „Krupiński” ma upaść? , 17.02.2017

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2 , 2017.03.12
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci