Mirosław Kokoszkiewicz: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?


 

Przy Grobie Nieznanego Żołnierza podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” prof. Krzysztof Szwagrzyk wypowiedział niezwykle ważne słowa: Mamy w sobie ich kod DNA! Ten niezniszczalny gen, który miał zginąć na zawsze w bezimiennych dołach śmierci, przysypanych wapnem i gruzem. Chyba tylko w ten sposób można wytłumaczyć fenomen trwania państwa Polskiego przez ponad dziesięć wieków usianych walką i morzem przelanej krwi. Ten gen to jakaś wielka metafizyczna tajemnica. Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy on się z wielką mocą uaktywni, a kiedy przejdzie w niebezpieczny dla naszego narodowego bytu stan uśpienia.

Z zażenowaniem wysłuchiwałem wypowiedzi szefa pewnej gazety, który w sposób niebywale megalomański podczas święta Żołnierzy Wyklętych przy każdej okazji dawał do zrozumienia, że pamięć, a przede wszystkim prawda o Żołnierzach Niezłomnych przywrócone zostały w dużej mierze dzięki zaangażowaniu jego redakcyjnego środowiska, które rzekomo niemal w całości wywodzi się wprost od Żołnierzy Wyklętych, co jest oczywistą nieprawdą. Może już nie powinno mnie to dziwić, bo przecież ci sami ludzie przypisywali sobie także decydujący wpływ nie tylko na wyniki polskich wyborów w 2015 roku, ale uważali, że byli języczkiem u wagi w zwycięskich dla Donalda Trumpa wyborach prezydenckich w USA. Więcej skromności i pokory mości panowie.

Otóż ogromna siła tego powrotu i wyjścia mroku oraz dumnego wkroczenia armii Niezłomnych wynika z tego, że ta siła nie pochodzi od polityków lub tej czy innej redakcji, ale od młodego pokolenia Polaków, u których ten niezniszczalny gen polskości znowu się uaktywnił. Chwała wszystkim tym, którzy to zauważyli i dali się ponieść fali kolejnego patriotycznego odrodzenia, ale o jego wielkiej sile i autentyczności zadecydowała tylko                      i wyłącznie oddolność i masowość tego wspaniałego zjawiska. Można to tłumaczyć jedynie tym niepojętym fenomenem nazwanym przez prof. Szwagrzyka kodem DNA, który jako Polacy nosimy w sobie od wieków. Można pójść dalej i za św. Pawłem zawołać, Jeżeli Bóg z nami,  któż przeciwko nam?

Aby z pokorą podchodzić do wyroków opatrzności trzeba uważnie przyglądać się faktom. Patrząc z takiego przyziemnego ludzkiego punktu widzenia można powiedzieć, że komunistyczni zdrajcy przez 45 lat mieli wszystko począwszy od pełni władzy nadzorowanej przez Kreml po monopol informacyjny i wszelkie ośrodki propagandy. I co się okazało? Przez cały ten czas nie potrafili wykreować i narzucić polskiemu narodowi dosłownie ani jednego bohatera. Podobnie stało się po 1989 roku. Okrągłostołowa ferajna mimo usilnych starań i zabiegów nie była w stanie wykreować żadnego idola pod postacią jakiegoś Kuronia, Geremka, Mazowieckiego, Bujaka, Frasyniuka czy Michnika. Z kolei sam Michnik jeżeli już miał wskazywać polskich patriotów to poszukiwał ich wśród zbrodniarzy i zdrajców polskiego narodu. W 2013 roku z okazji 90 urodzin Jaruzelskiego w tekście, Dziękujemy, generale pisał: Patriotyzm generała jawi mi się jako mieszanina idei Polski „szklanych domów” rodem z Żeromskiego z przekonaniem zrodzonym z wojny, że tylko Polska prosowiecka ma szansę istnieć na mapie Europy”. Oni dzisiaj coraz rozpaczliwiej zadają sobie pytanie, dlaczego się nie udało? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, że ani ci, którzy narzucali, ani ci, którzy mieli zostać nam narzuceni jako nieskazitelni bohaterowie mianowani przez centralę na Czerskiej nie posiadali tego polskiego genu. To dlatego dzisiaj wystraszeni i przerażeni nie rozumieją, co się stało i nie wiedzą, co dalej począć.

Na stronie KODziarzy (koduj.pl), apologetka orła z białej czekolady i propagatorka balonikowego różowego patriotyzmu w odcieniu majtkowym, Magda Jathon pyta jednego z dyżurnych socjologów od Michnika, prof. Ireneusza Krzemińskiego:

– Co się stało, że masy zaczęły gardzić elitami? Właściwie elit już nie ma. Ten z pozycji gadającej mądrej głowy odpowiada: – Elity zostały zdegradowane przez ten rząd. To dlatego socjologowie, mówiąc o populizmie, mówią o takich zmianach społecznych, dążeniach, programach politycznych, które są antyelitarne, antyintelektualne, które budują na obrazie świata uproszczonego, które zawsze mają swojego charyzmatycznego przywódcę. I mamy takiego charyzmatycznego przywódcę, który dla części Polaków, oczywiście mniejszej części, ale dostatecznie dużej, jest tym wodzem, namaszczonym przez świętych ojców kościelnych, który krytykuje elity.

Szanowny panie Krzemiński, gdyby Polski nie oddano po wojnie Stalinowi, który przy pomocy miejscowych sprzedawczyków kończył „dożynanie watahy”, czyli likwidację polskich elit dokonywaną wcześniej do spółki z Niemcami to mielibyśmy prawdziwe elity. Żołnierze Wyklęci i ich potomkowie byliby dzisiaj profesorami, politykami, generałami, inżynierami, prawnikami, pisarzami, redaktorami naczelnymi, dziennikarzami i socjologami. Musicie wbić sobie w tępe łby, że elitą nigdy nie byliście i nie będziecie, bo pozbawieni jesteście tego kodu DNA, o którym mówił prof. Szwagrzyk. Tak jak komuniści nie potrafili wyprodukować ani jednego bohatera tak wy nie jesteście w stanie choćby przez chwilę uchodzić za prawdziwe elity. Ludzie wami gardzą nie tylko dlatego, że podszywacie się pod kogoś, kim nie jesteście. Gardzą, bo widzą wasze zakłamanie i obłudę. Twierdzi pan, że to rząd was zdegradował, a to wy zdegradowaliście się i zdegenerowali sami. Przypomnę, co pisał pan o „elitach” zdemaskowanych dzięki „taśmom kelnerów” z restauracji „Sowa&Przyjaciele: Ludzie poczuli się dotknięci. Czym? Tymi pieniędzmi wydawanymi na wina, tymi ośmiorniczkami, które znowu nie takie najdroższe są, mówiąc szczerze. […] Ludzie poczuli się dotknięci tym, co jest skutkiem polskiego sukcesu. To tylko kolejny przykład na to jak w obronie swoich politycznych kolesiów niczym król anty-Midas, g***o próbowaliście nie tyle zamieniać, ile ukazywać jako złoto. A teraz z minami nierozgarniętych matołów rzucacie te debilne pytania typu: Co się stało, że masy zaczęły gardzić elitami?

I to słowo „masy” kryjące zarówno pogardę jak i strach przed Polakami, u których znowu uaktywnił się ten niezniszczalny gen. Strach, którego nie potrafią już ukryć. Oto, co pisał inny dyżurny socjolog z michnikowej stajni, prof. Janusz Czapiński: Rośnie fundamentalistyczny radykalizm w młodym pokoleniu Polaków. Módlmy się, by jak najszybciej wyemigrowali, dzięki czemu ochronimy porządek. Skoro nie można ich dzisiaj zabić, nocą wywieźć na Łączkę i przysypać wapnem w bezimiennym dole to niech przynajmniej wyemigrują, co zapewni utrzymanie okrągłostołowego porządku, zdaje się mówić Czapiński.

Bardzie otwarty i szczery był Krzysztof Pacewicz, synalek Piotra Pacewicza z „Gazety Wyborczej” pisząc: Błagam, niech ktoś pozbędzie się młodzieży w wieku 13-19 lat metodą dowolną, nawet przypominającą ludobójstwo lub obóz śmierci!    

To są te pseudoelity, według których Polska nie należy się spadkobiercom Żołnierzy Niezłomnych, ale potomkom ich oprawców. Nie sukcesorzy Pileckiego i Dekutowskiego „Zapory” mają decydować, jaka będzie Polska, ale pogrobowcy półanalfabety i kata Mokotowa, sierżanta Śmietańskiego, który strzelał im w tył głowy otrzymując po tysiąc złotych za każdego zamordowanego polskiego patriotę.

Prof. Krzysztof Szwagrzyk przekazał wam pseudoelity bardzo złą wiadomość. My Polacy, czyli wasz przeciwnik i wróg mamy w sobie ten niezniszczalny gen, który pozwala nam trwać i odradzać się jak mityczny Feniks z popiołów, a paradoksalnie wielką siłę daje nam to, co według ludzkich i zdroworozsądkowych kategorii powinno nas już dawno temu zabić.

 

Ojczyzna moja tam, jak łańcuch martwych ciał
i leży na niej głaz, spod niego zieleń tryska.
O ziemio, tyś jest obraz ciosany z krwawych skał,
ty jesteś duchom grób i duchom jak kołyska.
Kto ciałem, temu kat obcina głowy taran,
kto duchem, temu kat nie zetnie głów płomienia,
bo gdzie się kończy zbrodnia, tam się zaczyna kara,
i tam zaczyna niebo, gdzie się kończy ziemia. 

                                    Krzysztof Kamil Baczyński – „Ojczyzna” (Prolog)        

Mirosław Kokoszkiewicz (Kokos26)


Bloger, stały publicysta ogólnopolskich tygodników: Warszawska Gazeta i Polska Niepodległa oraz miesięcznika Zakazana Historia. Autor książek „Jak zabijano Polskę” i „Polacy, już czas”.

 

Źródło: Ruch Patriotyczny Polski, 14 marca 2017.

 

  • Na zdjęciu głównym: Prof. Krzysztof Szwagrzyk. Fot. Fronda / Wybór wg.pco.

 

 


Przeczytaj więcej tekstów Mirosława Kokoszkiewicza na naszym portalu  
>  >  >  > TUTAJ .

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-22017.03.15

Mirosław Kokoszkiewicz

Autor: Mirosław Kokoszkiewicz