Samoloty LOT-u wracają na trasę Newark – Warszawa


Polskie Linie Lotnicze LOT po czterech i pół roku przerwy wznowiły połączenie na trasie Warszawa-Newark w USA. Newark Liberty International Airport to drugi co do wielkości centralny port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów – Pensylwania i New Jersey. Najwięcej połączeń nowojorskiej metropolii obsługuje Port lotniczy Nowy Jork-JFK znajdujący się na Queensie. Na JFK bezpośrednio z Warszawy także lata LOT.

Rejs inauguracyjny z warszawskiego Lotniska Chopina do Newark, odbył się w piątek Boeingiem 787 Dreamliner.

Oprócz Newark i JFK, w Nowym Jorku działa jeszcze trzecie lotnisko – port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia.
Obserwujemy tu ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski. Newark jest to piąty najchętniej wybierany przez Polaków kierunek dalekodystansowy zaraz po JFK, Chicago, Toronto i Pekinie. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ponad 70 tys. pasażerów – powiedział dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki.

Podkreślił, że istotny udział w ruchu pasażerskim na trasie Warszawa-Newark będą mieli podróżujący z i do Europy Wschodniej Ukraińcy, Węgrzy, Rumuni, Litwini i Bułgarzy. „Liczymy również na duże zainteresowanie naszym nowym połączeniem wśród pasażerów podróżujących z i do Izraela” – dodał.

Rejsy z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia będzie także piąty rejs we wtorki. Połączenie do Newark początkowo będzie obsługiwane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwiema klasami podróży – klasą biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy będą realizowane samolotem Boeing 787 Dreamliner z trzema klasami podróży: business class, premium economy i economy.

Newark to dla LOT-u piąty obsługiwany port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu. W sezonie letnim po otrzymaniu kolejnych dwóch nowych Boeingów 787 Dreamliner, LOT będzie oferował w sumie 40 rejsów tygodniowo do USA.

Jak podkreśla przewoźnik, połączenie do Newark jest elementem strategii rentownego wzrostu LOT-u. Zgodnie z nią, przewoźnik chce stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia zakłada także rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji.

Od 2017 roku LOT planuje dalszy rozwój połączeń. Newark będzie ósmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u. Oprócz Newark, linia lata do Los Angeles, Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Pekinu, Seulu, Tokio. W lipcu ruszy też bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

Cały artykuł >  >  TUTAJ.

SzSz(PAP)

Za: wGospodarce.pl, 29 kwietnia 2017.

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

   , 2017.04.30.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci