Kolejne ataki na Radio Maryja. Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka.


Od redakcji PCO:

Polskie RM to pierwsze dzieło o. Tadeusza. Od samego powstania jest bezpardonowo zwalczane. W między czasie powstała nowa katolicka uczelnia w Toruniu, TV Trwam i wiele innych namacalnych dowodów jego działalności. Oj, boli to bardzo wrogów Polski i naszej wiary.

Podpowiadają nam uczcie się od Żydów… A może jednak uczmy się i wspierajmy zdolnych polskich katolików…

W tym czasie kiedy rząd systematycznie trwonił i trwoni majątek narodowy to o. dr Tadeusz Rydzyk zbudował, jak to złośliwi nazywają „Imperium Rydzyka”. Tak jest to imperium. Nasze polskie imperium! Imperium w służbie Polakom. Bardzo boli to tych znawców ekonomii szkoły Balcerowicza, Sorosa i innych co  lekką ręką roztrwonili to czego my Polacy dorobiliśmy się wspólnie od czasu zakończenia wojny do okrągłostołowej transformacji mimo trudności stawianych przez ówczesny system polityczny. Nie dość, że straciliśmy dorobek to jeszcze wpędzono nas w dług, którego wielkość powoduje, że suwerenność Polski jest już iluzją.

O początku istnienia, Fundacji Batorego na baczność stawiani są tam rządzący nami politycy, jedni bardziej gorliwie, inni mniej systematycznie, dzień po dniu realizują otrzymywane tam zadania. Jednym z nich to  zniszczenia RM i TV Trwam, wcześniej w myśl zaleceń tego grona zniszczono dwie partie będące najbliżymi obrony interesów Polaków.

Waldemar Glodek, PCO

 

   *     *     *

 

KOMUNIKAT O. DR. TADEUSZA RYDZYKA CSSR W SPRAWIE KOLEJNYCH ATAKÓW NA RADIO MARYJA

Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, w komunikacie odniósł się do kolejnych ataków na toruńską rozgłośnię. Przypomniał, że Radio Maryja jest utrzymywane wyłącznie przez słuchaczy. Podkreślił, że twierdzenia przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, iż obecny rząd wspiera finansowo rozgłośnię, są kłamstwem.

* * *

Drodzy Przyjaciele, Rodzino Radia Maryja

Jak pewnie wielu już z Państwa zauważyło, od jakiegoś czasu, raz po raz pojawiają się w mediach i nie tylko w mediach, ale także na scenie politycznej wypowiedzi, twierdzenia, wypowiadane szczególnie przez działaczy z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, że obecny rząd płaci na Radio Maryja. Powtarzam: mówią, że obecny rząd płaci na Radio Maryja. Ostatnio, lider tzw. partii Nowoczesna Ryszard Petru powiedział: „Trzeba robić wszystko, aby odciąć finansowanie państwowe na Radio Maryja”. Oczywiście jest to bezwstydne kłamanie.

Radio Maryja, jak wiemy od samego początku – i to jest nawet do skontrolowania – jest utrzymywane przez jego słuchaczy. Ludzi rozumiejących powagę ewangelizacji Polski i świata, wiedzących, jak bardzo ważne są media katolickie i rozróżniających media polskie od polskojęzycznych.  Każdy umiejący odczytywać nawet podteksty wie, iż mówiący, że utrzymuje nas rząd, bezwstydnie kłamią, a przez te kłamstwa chcą zniechęcić ludzi do wspierania, utrzymywania naszych mediów, chcą doprowadzić, by Radio Maryja i Telewizja Trwam upadły. Utrzymanie tych mediów nadających na cały świat kosztuje (to jest jasne) miliony złotych miesięcznie, ale dla milionów słuchaczy, jeśli byliby wszyscy odpowiedzialnie solidarni, to niewielka suma każdego miesiąca od każdego słuchacza i telewidza pomoże, że te media nie zamilkną, ale zrobią dużo dobrego dla Polaków w Polsce i w świecie.

Jeśli przedstawiciele Platformy i Nowoczesnej kłamstwem walczą z Radiem Maryja, to pytam się, czy w innych sprawach mówią prawdę? Czy są wiarygodni? Czy kłamcom można powierzać losy Ojczyzny? Wyciągnijcie Państwo sami wnioski z tego i bądźmy mądrzy. Nie miejmy też niechęci do ludzi, do żadnych ludzi, módlmy się za nich, ale miejmy niechęć do zła. Trzeba rozróżniać człowieka od zła, człowiekowi pomagać podnieść się, ale zła nie tolerować. Dziękuję serdecznie.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

 

Źródło: RadioMaryja.pl , 9 maja 2017

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2
, 2017.05.09.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci