Prezydent-struś A. Duda jako spec od „chowania głowy w piasek”


W jednej rzeczy prezydent Andrzej Duda jest wręcz nie do doścignięcia – w chowaniu głowy w piasek. Nader wymowne i wręcz oburzające pod tym względem jest ponad roczne zwlekanie A. Dudy z odebraniem orderu J. T. Grossowi (pewnie boi się gniewu własnego teścia Juliana Kornhausera, który zdążył sam już dawno „wsławić się” polakożerczym wierszem o Kielcach w 1946 r.) A tymczasem Gross dalej sobie nic nie robi z polskich krytyk i mnoży ataki na Polskę. Dość przypomnieć rozmowę Aleksandry Pawlickiej z Grossem w szmatławcu T. Lisa – „Newsweek”-u. Gross z furią atakował tam nie tylko Polskę ,ale i przywódcę PiS Jarosława Kaczyńskiego, mówiąc m.in.: „Pyta pani, czy Kaczyński jest antysemitą? Otwarcie nie, ale jego hurranacjonalizm przejawiający się choćby w sposobie mówienia o uchodźcach, to odwołanie do nazistowskiego języka antysemickiego”.

[…]

Prezydent Duda nic nie zrobił dla frankowiczów, faktycznie tylko zwiódł ich swymi obietnicami. Ostro skrytykował pseudo- działania prezydenta Dudy wobec frankowiczów publicysta „Warszawskiej Gazety” Piotr Lewandowski w znakomitym tekście z października 2016 r. , pisząc: „Idźmy dalej – sprawa łże -kredytów bankowych, którą podnosił w kampanii prezydent Duda. Po długich korowodach i groteskowych konsultacjach via Komisja Nadzoru Finansowego, przesyłająca do banków ankiety, w które te wpisały, co chciały, szacując swe rzekome „straty”, wysmażono ostatecznie w Kancelarii Prezydenta kadłubowy projekt, sprowadzający sie do zwrotu przez banki części spreadów. Zwracałem już w innym miejscu uwagę, że prezydencki zespół ekspertów składa się w większości z ludzi powiązanych z branżą finansową, nie dziwi więc, że efekt ich prac dość jednoznacznie odebrany został jako sukces bankowego lobby. Frankowiczom rzucono na odczepne żałosny ogryzek, w niczym nie rozwiązujący istoty bankowego szalbierstwa, polegającego – przypomnijmy – na oferowaniu pod nazwą „kredytu” toksycznego instrumentu pochodnego wysokiego ryzyka”. (Por. P. Lewandowski : Załatwione odmownie, „Warszawska Gazeta” 21 października 2016 r.)

[…]

Pamiętam z jakim wzruszeniem słuchałem słów prezydenta A. Dudy na prapremierze filmu Jerzego Zalewskiego o „żołnierzach wyklętych” – „Historia Roja”. I oto teraz taka sama patetyczna pasja A. Dudy w wychwalaniu żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego. Czy prezydent A. Duda nie za mało myśli, a zbyt dużo mówi? Ciekawa jest dość specyficzna polityka prezydenta Dudy , który odmówił uczestnictwa 11 listopada 2016 r. w wielkim antykomunistycznym Marszu Niepodległości, organizowanym przez narodowców, a teraz uczestniczył w uroczystościach ku czci komunistycznego Ludowego Wojska Polskiego. Gdzie tu sens, gdzie logika?

[…]

Zdumienie wywołuje wspomniane już przez Ściosa blokowanie przez prezydenta A. Dudę ujawnienia Aneksu do raportu o likwidacji WSI. Parokrotnie występował na rzecz ujawnienia tego Aneksu Antoni Macierewicz (podczas spotkania z Polonią w Chicago w 2015 roku mówił o tym, że aneks powinien być jawny) , ostatnio w kwietniu 2017 r. Ujawnienia Aneksu domagał się również legendarny opozycjonista, a dziś poseł Kornel Morawiecki. Ostatnio dołączył do krytyki nie ujawniania Aneksu przez prezydenta nawet jego żarliwy entuzjasta z „Gazety Polskiej” Piotr Lisiewicz, zapytując w numerze tego tygodnika z 24 maja 2017 r.: „co z odtajnieniem Aneksu do raportu o likwidacji WSI”? Dodam tu pytanie: Czy prezydent chce usilnie kogoś chronić? Przedziwne!

[…]

Przeczytaj cały artykuł . . . .

 

Prof. Jerzy Robert Nowak
Źródło: Jerzy Robert Nowak – Oficjalny blog, 6 czerwca 2017
  •  Zdjęcie tytułowe: Struś z głową w piasku. Fot. za: wonderopolis.org Wybór zdjęć wg.pco

Blog autorski prof. Jerzego Roberta Nowaka   >    >    >  TUTAJ .

Więcej artykułów prof. Jerzego Roberta Nowaka na naszym portalu> > > TUTAJ .

Zainteresowanych nabyciem ksiażek prof. Jerzego Roberta Nowaka prosimy o telefoniczne skontaktowanie się z numerami: (+48) 603-199-036 lub (+48) 608-854-215.

 

Apel o wsparcie Jerzego Roberta Nowaka …..

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2017.06.06.
Jerzy Robert Nowak

Autor: Jerzy Robert Nowak