Nawet szept wprawia w drżenie…


Ile jeszcze tego socjalizmu jest do wprowadzenia? Ile jeszcze nowych praw, żeby było jeszcze mniej sprawiedliwości? Bo im więcej praw- tym oczywiście mniej sprawiedliwości – twierdził Cyceron. Praw ma być jak najmniej, a nie jak najwięcej. Rozpędzona demokracja potrzebuje uchwalania praw. Fabryka Praw pracuje pełną parą. Ręce podniesione, kłótnia przygotowana, tylko przegłosować. Rewolucja trwa! „Lud jest tylko ciemnym narzędziem rewolucji”- twierdził Antoine de Condorcet. I żeby zabrać wolność.

Pan prezydent Duda nie mając nic do roboty, albo realizując jakieś wytyczne – proponuje ograniczenie opalanie się w solariach. Popatrzcie Państwo nawet obchodzą go takie rzeczy, to jest prawdziwy ojciec narodu. Tak bliskie są mu sprawy opalania się „obywateli”, że zapragnął to opalanie ograniczyć. I dobrać się do prywatnych solariów, gdzie podobno gremialnie przychodzą młode dziewczyny i się opalają leżąc tam godzinami aż skóra nabierze odpowiedniego koloru, a przy okazji nabawią się raka. W zasadzie można śmiało powiedzieć, że młodzi ludzie przychodzą do solariów po nowotwory.

Wszystko to być może i jeszcze więcej, ale dorosły człowiek wie co robi, a jak nie jest dorosły to ma rodziców, który są dorośli. Oczywiście zdarza się, że dorośli też są dziećmi, ale tak już jest, że nie ma rzeczy doskonałych na tym stworzonym przez Boga świecie. A jeszcze do tego ohydna demokracja, w której głupota prawie zawsze wypiera zdrowy rozsądek. Oczywiście Pan Bóg nie wymyślił demokracji, bo musiałby być idiotą. A przecież idiotą nie jest! Wystarczy przeczytać dziesięć przykazań. A kto miałby go wybierać? Ci o mają Go słuchać?

Oczywiście solaria są niebezpieczne tak jak golonka, wódka, słodycze, nóż kuchenny czy samochód. Wszytko zależy od tego jak to człowiek używa i w jakich ilościach. Do tego otrzymał rozum i wolną wolę. A jak z tego korzysta? Skoro dotyczy to tylko jego – to co władzy do jego, co obdarzony rozumem człowiek robi, nie robiąc nikomu krzywdy. Zasada, że chcącemu nie dzieje się krzywda – już dawno w socjalizmie nie obowiązuje. Socjalizm wolność zabiera – zasada wolność daje. A pan prezydent? Nich lepiej zajmie się proponowaniem ustaw wolnościowych, a nie niewolniczych.

I jacyś profesorowie upaństwowieni zabierają głos, że to tragedia, że rak, że nieodpowiedzialność. To niech nie chodzą do solariów i pilnują swoich spraw, a nie ingerują w życie innych. Dobrymi chęciami zawsze piekło jest wybrukowane. ”W polityce profesor zawsze gra komiczną rolę” – twierdził Fryderyk Nietzsche. Ci wszyscy utytułowani spełniają w demokracji socjalnej rolę ”pożytecznych idiotów”. Klepią co im władza każe, w końcu jedzą władzy z ręki. Jedzą nasze pieniądze.

Czekam co jeszcze głupiego wymyśli pan prezydent Andrzej Duda, żeby nam odebrać kolejny segment wolności. Może rozciągnąć pomysł na opalanie na Słońcu? Opalanie na Słońcu też jest szkodliwe – czasami jak człowiek się zagapi, to mu skóra zejdzie. Można wprowadzić ograniczenia w opalaniu i od razu powołać w całej socjalistycznej Polsce straże Ochrony Przed Szkodliwym Opalaniem i nich biegają po posesjach i sprawdzają, kto przestrzega przepisów ustawy o opalaniu. Niepokornych trzeba karać, bo w końcu w socjalizmie „obywatel” jest własnością państwa i ma postępować tak jak chce państwo, a nie jak chce on sam. Chcącemu samodzielnie dzieje się krzywda.

„Obywatel” jest dla państwa i biurokracji, a nie państwo dla niego. Głupota jest ściśle związana z socjalistycznym państwem demokratycznego prawa uchwalanego większością głupoty.

Triumf głupoty demokracja deformuje świadomość.

 

Waldemar Jan Rajca
Blog Orwell 2006

 

 

Waldemar Jan Rajca na FB…KNP.

 

Zdjęcie tytułowe za: Borderline Fab. / wybor wg.pco

 

Przeczytaj więcej felietonów Waldemara J. Rajcy  >    >    >  TUTAJ .

 

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

, 2017.07.17.
Waldemar J. Rajca

Autor: Waldemar J. Rajca