Spółka „czyścicieli kamienic” miała siedzibę w „kamienicy Waltzów” przy Noakowskiego!


To spina klamrą całą aferę „reprywatyzacyjną”

 

Oliwier Kubicki – rzecznik komisji weryfikacyjnej był gościem Telewizji Republika. Tematem rozmowy była między innymi kwestia nieruchomości przy ul. Poznańskiej 14.

Przy okazji widzowie mogli dowiedzieć się, że spółka „czyścicieli kamienic” miała swoją siedzibę w „kamienicy Waltzów” przy ul. Noakowskiego .

„Mechanizm był dość prosty [raczej prostacki ! MD] i nie dałoby się go zastosować, gdyby nie bierność [tj współ·udział !! MD] stołecznych urzędników. Pewien znany mecenas odnalazł w USA osobę o nazwisku takim, jak przedwojenni właściciele kamienicy. W 2007 r. pojawia się osoba, która podaje się za spadkobiercę, sąd w 2 miesiące – nie badając dokładnie sprawy – stwierdza, że to jedyny spadkobierca przedwojennej rodziny. Nieprzypadkowa jest tutaj rola pewnego znanego adwokata” – wyjaśniał Oliwier Kubicki.

[A podajżeż Jego nazwisko!! Jeśli oni uważają, że to poprawne, to nie jest ON przecież szefem GANGU rabusiów! MD]

Co ciekawe, w tej, jak i wielu innych sprawach dotyczących spraw reprywatyzacyjnych orzekał ten sam sędzia, który wyrokiem sądu potwierdza zasadność roszczeń „jedynego” spadkobiercy ze Stanów Zjednoczonych. W tym momencie otwierało się drogę „reprywatyzacyjną”.

 

„Dzisiaj osoby z tej kamienicy będą świadkami, ale będą tam także strony – właściciele lokali, którzy przeżyli koszmar tej „reprywatyzacji”. Była spółka – Fenix/Jowisz – która nabywała kamienicę, podwyższała czynsze, były przypadki odcinania prądu, ogrzewania, chciała wypędzić lokatorów. Ta spółka przejawia się w wielu z ok. 200 spraw, które wpłynęły do departamentu obsługującego komisję weryfikacyjną” – mówił Kubicki.

Okazuje się, że siedziba wspomnianej spółki Fenix, znajduje się w kamienicy przy ul. Noakowskiego, należącej do Waltzów. „To spina klamrą całą aferę reprywatyzacyjną” – przyznał gość.

 

Źródło: PROSTO Z MOSTU  / STRONA MIROSŁAWA DAKOWSKIEGO, 1 września 2017. /

 

  • Ilustracja tytułowa za: PAP / Marcin Bielecki / polskieradio.pl – wybór wg.pco

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2

 , 2017.09.02.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci