Potrójna rocznica destrukcji cywilizacji chrześcijaństwa


W tym roku mamy kumulację ważnych rocznic. Wydarzenia z lat 1517, 1717 i 1917 mają wspólny mianownik, a są nim kolejne etapy destrukcji cywilizacji chrześcijaństwa, która wyrosła w cieniu katedr – mówi historyk prof. Grzegorz Kucharczyk w programie Jana Pospieszalskiego „Nocne Polaków rozmowy” wyemitowanym w dniach 17. i 24. maja 2017.

Część pierwsza: O laicyzacji Europy i o znaczeniu objawień fatimskich.

Część druga: O laicyzacji Europy i o znaczeniu objawień fatimskich.

Gość dwóch kolejnych audycji przypomina, że w 1517 roku doszło do reformacji, która doprowadziła do rozłamu chrześcijaństwa i powstania Kościoła protestanckiego; rok 1717 uważany jest za początek w pełni zorganizowanej masonerii; a w roku 1917 miała miejsce rewolucja bolszewicka.

– Jedną z ostatnich faz destrukcji cywilizacji chrześcijańskiej było to, co nazywamy procesami laicyzacji, które w XIX wieku przyjęły postać wojen o kulturę – mówi prof. Kucharczyk. – Samo zjawisko laicyzacji rozumianej jako polityka odgórnego narzucania programu dechrystianizacji to nie tylko specyfika pruska, ona dotykała większości krajów Europy – dodaje historyk.

Czy Polacy również ulegliby laicyzacji, gdy nie takie postaci, jak papież Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński czy ksiądz Jerzy Popiełuszko? Czy w najbliższych latach czeka nas kolejna faza zeświecczenia czy powrót do religii? Jakie znaczenie w historii Kościoła i świata mają objawienia fatimskie? Czy tamte wydarzenia można połączyć z ostatnim zamachem terrorystycznym w Manchesterze? O tym w nagraniach audycji … TUTAJ.

Za: PolskiRadio.pl , 25.05.2017.

 

Więcej artykułów prof. Grzegorza Kucharczyka na naszym portalu  >   >   >   TUTAJ.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2017.09.14.
Grzegorz Kucharczyk

Autor: Grzegorz Kucharczyk