O nowym państwie europejskim, armii i produkcji nowych elit! Koniec naszej wolności?


 

 

Nie tak dawno zmarł prof. Wolniewicz. Strata to wielka dla środowisk myślących. Osoba Profesora tak absorbowała, że czasu nie starczało na szukanie myśli i analiz Krzysztofa Karonia. Dzisiaj cała scena dla tego jakże skromnego analityka historii kultury i wydarzeń współczesnych.

Krzysztof Karoń na swoim PORTALU HISTORII KULTURY I SZTUKI – napisał:

„Internet jest ogromnym informacyjnym śmietniskiem, jest on jednak jedynym demokratycznym i jeszcze nie spacyfikowanym medium o zasięgu globalnym. Jego zasięg będzie się powiększał i jeśli nie dziś, to jutro lub pojutrze każdy będzie miał dostęp do każdej informacji, zarówno do złej lub głupiej, jak i do rzetelnej i pożytecznej (sądząc po tym, co widzę w autobusach, to ludzie już się chyba rodzą ze smartfonem w dłoni i słuchawkami w uszach). Chodzi o to, żeby ta rzetelna i pożyteczna informacja była zebrana w jednym miejscu, łatwo dostępna i opracowana na różnych poziomach – dla początkujących i zaawansowanych.

W tym celu powinien powstać portal kultury i sztuki obejmujący informacje ze wszystkich głównych dziedzin wiedzy humanistycznej, ale i pewną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, jeśli mają one związek z szeroko pojętą problematyką antropologiczną (np. teoria względności, genetyka czy kosmologia). Powinien on obejmować przynajmniej historię sztuki i sztuk, historię antropologii, historię kultury europejskiej i najważniejszych kultur pozaeuropejskich, historię filozofii, historię religii, historię idei, historię teorii ekonomicznych, historię prawa, historię Polski (ogólną i – szczególnie – najnowszą).”

„Realizacja takiego projektu będzie trwać wiele lat i jest oczywiste, że takiego materiału nie jest w stanie przygotować jedna osoba. Liczę na to, że z czasem uda mi się zdobyć współpracowników.” (za: worldmuseum)

 

Prezentujemy Państwu Krzysztofa Karonia w wykładzie – wywiadzie  jaki na portalu wRealu24.pl przeprowadził Maciej Rola.

 

Karoń u Roli o nowym państwie europejskim, armii i produkcji nowych elit! Koniec naszej wolności!?

Wspomóż portal wRealu24.pl wpłacając dobrowolną kwotę: nr konta:

68 1160 2202 0000 0003 0932 5984

tytułem: darowizna na wRealu24

Darowizna PayPal
http://wrealu24.pl/wspomoz-nas

www.wrealu24.pl

Zapraszamy na:
Subskrybuj Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCiws…

Facebook: https://www.facebook.com/Wrealu24-837…

Twitter: https://twitter.com/wrealu24_pl

 

Źródło: wRealu24.pl, 14 września 2017.

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2017.09.15.
Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane