Tablica upamiętniającaj Ofiary Obozu Zagłady KL Warschau


Na murach Parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników Al. Zjednoczonych 55 w Warszawie, po uroczystej Mszy św. odsłonięta i poświęcona została tablica „PAMIĘĆ 200 TYS.POLAKÓW ZAMORDOWANYCH W WARSZAWIE W NIEMIECKIM OBOZIE ŚMIERCI”.

Tablicę odsłonił Andrzej Melak.

Na placu przed Sanktuarium została otwarta wystawa „KL Warschau”, którą można oglądać 8, 15 i 22 października 2017 w godz. 8.00-18.00

Film z odsłonięcia tablicy:

Film z wystawą:

Zobacz  –  Galerię zdjęć z uroczystości …..

    *     *     *

KL Warschau Niemiecki obóz koncentracyjny w Warszawie

 

Wszyscy powinni wiedzieć, że istniał w Warszawie Niemiecki obóz zagłady dla Polaków KL Warschau. Na temat tego obozu nadal istnieje zmowa milczenia.

Giną w tajemniczy sposób dokumenty lub są wywożone za granicę, znikają świadkowie, badacze tego problemu otrzymują pogróżki fizycznej rozprawy, a reakcja władz i instytucji odpowiedzialnych za Narodową Pamięć są wręcz histeryczne, gdy ktoś się zgłasza z prośbą o wyjaśnienie spraw z nim związanych. 1 września 1939 roku runęła na Polskę nawała niemiecka.  Adolf Hitler  wydał rozkaz bezwzględnego wymordowania mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej mowy i polskiego pochodzenia. Polska miała być  wyludniona i zasiedlona Niemcami. W obozie każdego dnia ginęło prawdopodobnie około 400 Polaków. Łącznie w tym obozie zginęło około 200.000 tysięcy Polaków.  Lata pracy nad przywróceniem pamięci o ofiarach obozu poświęciła Sędzia Pani Maria Trzcińska, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. W każdą pierwszą  niedzielę września  Komitet Upamiętnienia Ofiar Obozu KL Warschau organizuje Drogę Krzyżową do Tunelu przy Dworcu Warszawa Zachodnia, w którym miała znajdować się komora gazowa. Przykro powiedzieć, ale przychodzi bardzo mało ludzi. W tym roku było nas 10 osób i można powiedzieć, że byli to sami organizatorzy. Na domiar złego w tunelu, gdzie zagazowywano ludzi, na jego ścianie na kartkach jeszcze rok temu można było przeczytać jakieś wiadomości o tym strasznym miejscu . Dzisiaj zastaliśmy ścianę zamalowaną jakimś napisem grafiti, spod srebrnej farby wyłaniają się szczątki przyklejonych kartek. Musiało to być zrobione bardzo niedawno, bo zerwane i zamalowane kartki leżą jeszcze pod ścianą.

Czy mamy pozwolić na zamalowanie i wymazanie tego miejsca z pamięci Polaków?

Komitet Upamiętnienia Ofiar Obozu Zagłady KL Warschau, zwraca się z gorąca prośbą do wszystkich chętnych o pomoc w ocaleniu prawdy o obozie.

 

Przeczytaj o niemieckim obozie koncentracyjnym w centrum Warszawy – KL Warschaw – na naszym portalu  >   >   >  TUTAJ.

 

 , 2017.10.10.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci