Chucpiarscy „językoznwcy”


My, niżej podpisani zwracamy się do opinii publicznej powodowani troską o stan relacji polsko-żydowskich i polsko-izraelskich. Apelujemy o wyciszenie emocji w imię wspólnego dobra, jakim są prawda i budowany od ćwierćwiecza dialog

 

– Właśnie ustawa o IPN wychodzi na przeciw żądaniom sygnatariuszy. Prawda ma być chroniona, a jej fałszowanie karane. Zatem nie o to chodzi chucpiarzom. Oni mają swoją narrację i ciągle podrzucają ją nam zamiast prawdy. I dalej:

 

Ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej, przyjęta 26 stycznia przez polski Sejm i skierowana do dalszej legislacji, przewiduje karę do trzech lat więzienia dla każdego, „kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie”.

Z ich wypowiedzi widać, że nie interesuje ich prawda jako taka. Martwią się bardzo jedynie tym, że jak nakłamią to mogą zostać zapudłowani do trzech lat włącznie.

Zapamiętajmy nazwiska tych co dla nich słowa „polskie obozy zagłady” podobno po polsku nie oznaczają tego, co oznaczają – tak to sobie wymyślili niżej wymienieni „językoznawcy”:

Anne Applebaum, Timothy Garton Ash, Anna Barańczak, Maria Barcikowska, Witold Bereś, Bogdan Białek, Anna Bikont, Yael Birenbaum, Halina Birenbaum, Jacek Bocheński, Teresa Bogucka, Krzysztof Burnetko, Anna Dodziuk, Barbara Engelking, Zofia Floriańczyk, Andrzej Friedman, Beata Fudalej, Jolanta Gałązka-Friedman, Konstanty Gebert, Agnieszka Glińska, Jan Tomasz Gross, Irena Grudzińska-Gross, Mikołaj Grynberg, Jan Hartman, Jan Hertrich-Woleński, Agnieszka Holland, Krystyna Janda, Maria Janion, Zofia Jankiewicz, Jacek Kleyff, Sergiusz Kowalski, Stanisław Krajewski, Maria Kruczkowska, Krystyna Krynicka, Ryszard Krynicki, Ireneusz Krzemiński, Joanna Kurczewska, Jacek Kurczewski, JarosławKurski, Aleksander Kwaśniewski, Andrzej Leder, Wojciech Lemański, Paweł Liberski, Barbara Mechowska-Kleyff, Edward Mitukiewicz,Krzysztof Niedałtowski,Przemysław Nowacki, Stanisław Obirek, Janusz Onyszkiewicz, Piotr Pacewicz, Monika Płatek, Masza Potocka, Stanisław Radwan, Shoshana Ronen, Jacek Różycki, Andrzej Rzepliński, Paula Sawicka, Dorota Segda, Radek Sikorski, Marek Siwiec, Jarosław Sławek, Aleksander Smolar, Kazimierz Sobolewski, Piotr Sommer, Krystyna Starczewska, Andrzej Stasiuk, Dariusz Stola, Joanna Szczęsna, Kazimiera Szczuka, Monika Sznajderman, Piotr Szwajcer, Paweł Śpiewak, Frank Telling-Saphar, Róża Thun, Olga Tokarczuk, Joanna Tokarska-Bakir, Aleksandra Trzaska, Mikołaj Trzaska, Magdalena Tulli, Grzegorz Turnau, Marian Turski, Piotr Wiślicki, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Maja Zagajewska, Adam Zagajewski, Katarzyna Zimmerer, Jacek Żakowski.

*

Od chwili zakończenia wojny politycy pracujący w polskich urzędach robili wszystko aby wiele spraw będących dzisiaj ważnych dla Polaków przez lata nie zostało w pełni prawnie rozwiązanych. Dlatego też mamy dużo problemów, a luki prawne zgrabnie wykorzystywane są przez cwaniaczków na wysokich stołkach i przyjezdnych fachowców.

Taki stan, szczególnie po dogadaniu się środowisk żydowskich z PZPR i z KOR spowodował uzależnieni Polski od Izraela. Tak jak wcześniej agentura Moskwy, tak z czasem Mossadu rozlokowała się wszędzie, po ostatni bastion Kościół katolicki. Agenci wpływu decydowali o wielu ważnych dla Ojczyzny sprawach.

W czasie, kiedy władze nad Wisłą walczą ekonomicznie i medialnie z Rosją, podejmując szereg działań na szkodę Polski, Izrael na bieżąco wszystkie sprawy załatwia z Putinem. W Stanach mają Izraelczycy już dawno wiele spraw poukładanych, czego dowodem są uderzające w Polskę ustawy odnośnie wspierania roszczeń żydowskich podejmowane przez polityków amerykańskich. Ważne co w tej sprawie zrobi Trump. Departament Stanu już wskazał nasze „błędy”. Czy po wcześniejszych deklaracjach i wsparcia międzymorza przez Trampa nie będziemy teraz przecierać oczu ze zdziwienia?

No i doszliśmy do rządów PiS; będzie to kolejny sprawdzian ich polskości. Na hipokryzje zakrawają słowa i teksty traktujące o wolnej Polsce, zarówno z prawa jak i lewa… Polska wolna… i wielkie zdziwienie, że tak źle się dzieje. Właśnie to jak się dzieje jest etykietą wolności z czego zauważeniem kłopoty mają neo-intelektualiści.

 

Waldemar Glodek
PCO

 

   , 2018.02.01.

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek