Ratujmy Kopalnię „KRUPIŃSKI”. Walka o wstrzymanie sprzedaży trwa!


KWK Krupiński to afera, nie jakiś tam przekręt. To WIELKA AFERA, do której zalicza się również fakt przekazania tej Kopalni do SRK – likwidacji.

Mija rok jak Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych zorganizował mszę św. na Wawelu w intencji ratowania KWK Krupiński przed likwidacją. Walka o kopalnię trwa nadal, wchodzi w decydującą fazę, czy zostanie w polskich rękach, czy zostanie przejęta przez OBCY KAPITAŁ. Proszę stowarzyszenia i organizacje poza rządowe o poparcie.

http://visveritatis.wixsite.com/instytut/ratujmy-kopalnie

*

*

Szanowny Panie Premierze!

 

      W imię sprawiedliwie pojętego dobra Narodu Polskiego, żądamy niezwłocznego wstrzymania procesu sprzedaży Kopalni Węgla Kamiennego „Krupiński” w Suszcu.

 
Kopalnia ta jest jedną z najcenniejszych w Polsce. Znajduje się tu obecnie ponad 700 mln ton węgla, w tym surowca najwyższej jakości, co – przy wdrożeniu technologii zgazowywania węgla pod ziemią – mogłoby przynieść w przyszłości zysk wartości ok. 2 bilionów złotych.
(Wartości te zostały potwierdzone przez ekspertów z Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych oraz Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych).

Dla porównania cały dług publiczny Państwa Polskiego wynosi nieco ponad 1 bilion złotych

*

CZYTAJ CAŁY WNIOSEK >

*

LISTA PODPISÓW >

 

Materiały nadesłane: Bogdan Gizoń, 25 marca 2018.

 

 

  • Ilustracja tytułowa: Polskie złoto. Wydobycie węgla w Polsce w latach 1988 – 2013. Graf za szczesniak.pl / wybór zdjęcia wg.pco

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2018.03.25.

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane