Komitet Pamięci Zbrodni Katyńskiej – Oświadczenie prasowe


OSWIADCZENIE PRASOWE

Pomnik Katyń 1940 na Exchange Pl. w Jersey City, NJ. Uroczysta Msza św. za pomordowanych w Katyniu, sierpień 2007. Fot. W. Glodek/PCO

KOMITET PAMIĘCI ZBRODNI KATYŃSKIEJ powiadamia ze Burmistrz miasta Jersey City, N.J. zaoferował umieszczenie pomnika KATYN 1940, dzieło słynnego rzeźbiarza Andrzeja Pityńskiego, przy ujściu ulicy York street nad rzeką Hudson w Jersey City, N.J.

Komitet jest wdzięczny że miasto Jersey City rozpoznało ważność Pomnika jako uhonorowanie morderstwa 22,000 oficerów POLSKICH w kwietniu 1940. Pomnik przypomina tą straszną zbrodnie, która nie powinna się już więcej powtórzyć. Uniwersalne znaczenie pomnika popiera koncepcję światowego pokoju.

Miasto proponuje przesunięcie pomnika z powodu stworzenia parku w miejscu gdzie teraz pomnik się znajduje. Komitet z zadowoleniem przyjmuje propozycje burmistrza. Do uzgodnienia będą miały miejsce prawne zobowiązania potwierdzające bezpieczne przeniesienie pomnika.

Z tego powodu zaplanowana manifestacja na sobotę, 12go maja, przy ratuszu miasta Jersey City, 280 Grove str. jest zawieszona, Pozwolenie na tą manifestacje zostało wycofane. W poniedziałek będzie podane do publicznej wiadomości oświadczenie w tej spawie .

Maj 11, 2018; 19:00 godz.

 

Krzysztof Nowak
Prezes Komitetu Katyńskiego

Źródło:  nadesłał Krzysztof Nowak, 12 maja 2018.

  • Ilustracja tytułowa: Ratusz w  Jersey City w stanie New Jersy. Fot. Inter. / wybór wg.pco

Przeczytaj:  HISTORIA POWSTANIA KOMITETU PAMIĘCI ZBRODNI KATYŃSKIEJ , New Jersey, 4 kwietnia 2012 r.

 

  , 2018.05.12

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane