Próba zaorania Polski i wykorzenienia narodu z polskości.


Reformy chcemy przeprowadzać ze wsparciem społeczeństwa, będziemy je przeprowadzać. Nie martwicie się też o nasze relacje w UE; one są pozytywne — mówił szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Kielc. Wybijanie się na silną innowacyjne Polskę, na Polskę suwerenną energetycznie, na suwerenną pod wieloma wymiarami, na silną gospodarczo, musi kosztować. Musieliśmy naruszyć szereg potężnych grup interesów— dodał. Premier zapewnił, że rząd nie zejdzie „z linii rozwoju, patriotyzmu i dumy z Polski”. Przyznał, że zdarzają się „potknięcia”, ale – jak powiedział – rząd chce „powstawać i iść do przodu, by budować mądrą i dobrą Polskę”.Obóz rządzący przywraca godność pracy i płacy Polaków; działamy, aby Polska była wielka, silna rodziną, inwestujemy w przyszłość .

Mateusz Morawiecki zapowiada obniżkę podatku i wsparcie polskich firm

To, co możemy robić to wspierać polską własność, polski kapitał -oświadczył 12 maja w Kielcach premier Mateusz Morawiecki. Posłużyć do tego ma między innymi obniżka CIT.

M. Morawiecki: Nasza wizja polityki gospodarczej i społecznej obowiązuje do dzisiaj

Wygrywając w 2015 roku wybory obiecywaliśmy uczciwe państwo, wrażliwość społeczną, sprawiedliwość i równe dzielenie owoców wzrostu; to wszystko obowiązuje do dzisiaj – mówił premier Mateusz Morawiecki . Przekonywał też, że promując małe i średnie przedsiębiorstwa rząd wspiera polski kapitał. Firmy, które obejmie obniżka CIT z 15 do 9 procent odpowiadają za 80
procent inwestycji w Polsce – wylicza premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że obniżając ZUS i podatki dla małych firm rząd wspiera polski kapitał i polską własność.

Niższe transfery funduszy z UE po 2020 roku nie będą miały wpływu na rating Polski

Jest bardzo mało prawdopodobne, by niższe transfery kapitałowe z UE do Polski w kolejnej perspektywie budżetowej po 2020 r. stały się istotnym czynnikiem dla ratingu Polski –
10 firm, które płacą najwięcej podatków w Polsce

Resort finansów opublikował dane na temat największych podatników w kraju. To realizacja polityki przejrzystości podatkowej, dzięki której dowiedzieć się możemy, ile do budżetu odprowadzają firmy działające nad Wisłą. Przedstawiamy 10 największych płatników podatku CIT, którzy w sumie w 2016 r. wpłacili do budżetu państwa prawie 6 mld zł.

Pół tysiąca firm nie płaci CIT. Gigantyczne przychody, a wyniki na minusie

Przychody przekraczają 50 mln euro, a podatku zapłacić nie ma z czego. Z analizy Ministerstwa Finansów wynika, że to w Polsce norma. Nie brakuje firm, które przez 5 lat nie zapłaciły ani złotówki. Duże sieci aptek płacą znikome podatki, mimo miliardowych obrotów. Dane na ten temat opublikowało Ministerstwo Finansów.

Polska trafi w tym roku do grona państw rozwiniętych

Agencja indeksowa FTSE Russell zorganizowała 11 maja w Londynie konferencję poświęconą polskiemu rynkowi kapitałowemu, świętując włączenie Polski do grona państw rozwiniętych. Jak tłumaczono, ta decyzja otworzy polskim firmom dostęp do największych funduszy inwestycyjnych.

Sejm przyjął ustawę. Cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną

Cała Polska stanie się specjalną strefą ekonomiczną – zakłada ustawa, którą uchwalił w czwartek (10 maja) Sejm. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat na terenie całego kraju. Z zachęt będą mogły korzystać nie tylko
duże, ale i mniejsze firmy.

Minister ostrzega: Polska ma problemy z wykorzystaniem miliarda euro

Z analiz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wynika, że kilka województw ma problemy z wykorzystaniem środków unijnych – poinformował w trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński. Pięć województw z Polski Wschodniej może
stracić około miliarda euro.

Wzrost gospodarczy ograniczy fundusze dla Polski

Mniej funduszy unijnych dla Polski w przyszłym budżecie UE to nie kara, ale wynik wzrostu gospodarczego – oznajmiła przebywająca we Florencji unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

Najlepsze za nami. Takiego wzrostu już nie będzie

Polska gospodarka wkroczyła z impetem w 2018 rok – w pierwszym kwartale gospodarka wzrosła o prawie 5 proc. W przyszłym roku czeka nas jednak co najmniej niewielkie spowolnienie. Będzie to po części efekt statystyczny, ale ekonomiści wskazują na niepokojące sygnały.

Na koniec kwietnia na rachunkach budżetowych resortu finansów było 62 mld zł

Na koniec kwietnia br. na rachunkach budżetowych Ministerstwa Finansów było 62 mld zł (w walutach i złotych), wobec 67,2 mld zł na koniec marca – wynika z opublikowanego dzisiaj przez Ministerstwo Finansów majowego dokumentu „Plan finansowania potrzeb pożyczkowych budżetu państwa i jego uwarunkowania”.

Skąd się bierze tak otwarta nienawiść do własnego narodu i tak nieskrywany antypolonizm wewnątrz Polski?

Trudno znaleźć w historii Rzeczypospolitej, nawet w czasach rozbiorów i Targowicy, tak otwartą nienawiść do części własnego narodu i tak nieskrywany antypolonizm wewnątrz Polski, z jakim mamy do czynienia obecnie. I trudno znaleźć porównywalne przykłady wykorzenienia.
Gdyby obserwowane obecnie procesy zdarzyły się po 1939 r., mielibyśmy kolaborację na niespotykaną skalę zarówno z III Rzeszą Hitlera, jak i z Sowietami Stalina. Mielibyśmy powszechne szmalcownictwo i donosicielstwo, a Polskie Państwo Podziemne i jego siły zbrojne, czyli Armia Krajowa, nie mogłyby funkcjonować. Tak to wygląda z historycznej perspektywy, dlatego powinno się bić na alarm. Bo tu nie chodzi o nienawiść do konkretnej władzy czy do PiS jako partii rządzącej. Tu chodzi o zagrożenie polskości i suwerenności poprzez przyłączenie się do najbardziej agresywnego antypolonizmu. Chodzi o sprowadzenie Polski do roli Priwislinskiego Kraju albo Generalnego Gubernatorstwa. Wiem, że brzmi to patetycznie, ale o to w gruncie rzeczy toczy się gra. To jest próba zaorania Polski i wykorzenienia narodu z polskości.

Obserwowane dziś wzmożenie antypolonizmu wymaga reakcji na drodze sądowej

Podniesienie poziomu antypolonizmu, które obserwujemy na całym świecie, wymaga reakcji na drodze sądowej. Nie możemy zgadzać się z tym, z czym spotykamy się niemal codziennie – akcentował mecenas Lech Obara, przewodniczący Stowarzyszenia Patria Nostra.

4 proc. w 2018 roku. EBOiR podnosi prognozy wrostu PKB dla Polski

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w 2018 r. do 4 proc. z 3,4 proc., a w 2019 r. przewiduje wzrost o 3,3 proc. -wynika z majowego raportu.

Wiceminister finansów: Tempo wzrostu PKB z początku 2018 roku jest nie do utrzymania

Wysokie tempo wzrostu PKB z początku 2018 r. jest nie do utrzymania – uważa wiceminister finansów, Leszek Skiba. Dodał, że prognozowany wskaźnik wzrostu PKB w 2019 r. o 3,8 proc. jest wiarygodny.

Kwieciński: Wartość inwestycji z dofinansowaniem z UE przekroczyła 300 mld zł

Wartość inwestycji, które otrzymały dofinansowanie z funduszy unijnych na lata 2014-2020, przekroczyła 300 miliardów złotych – poinformował PAP w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Podwyżki, nowy sprzęt i budowa komend w Państwowej Straży Pożarnej

Dzięki ustawie modernizacji służb mundurowych Państwowa Straż Pożarna zyskała ponad 1,7 mld zł; pieniądze będą przeznaczone na podwyżki, nowe umundurowanie, budowę nowych komend i modernizację istniejących –

NIK podsumował wykonanie budżetu w 2017 roku. Pozytywna ocena, choć jest kilka „ale”

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie ocenia wykonanie budżetu państwa w 2017 r. w części „Podatki i inne wpłaty na rzecz budżetu państwa” – czytamy w wystąpieniu pokontrolnym NIK.

Kwieciński: Polsce jeszcze trochę brakuje, by była płatnikiem netto UE

Polsce jeszcze trochę brakuje, by była płatnikiem netto UE, ale chcielibyśmy, by tak się stało – mówił w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego zdaniem oznaczałoby to, że Polska się bogaci. Zaznaczył, że to jest „naszym dążeniem”.

CBOS: rosną oczekiwania dochodowe Polaków

Oczekiwania dochodowe Polaków od 2015 roku znacząco wzrosły, można to wyjaśnić
poprawą położenia materialnego Polaków, jaka nastąpiła w tym czasie -poinformował CBOS w środowym komunikacie.

Polska oazą spokoju. Im wyższe wykształcenie, tym lepsze zdrowie psychiczne

W krajach OECD choruje na nią dwa razy więcej osób z wykształceniem podstawowym niż absolwentów szkół wyższych.Podatek od innowacji ma wynosić 5 proc. Przez 20 lat

Ministerstwo Finansów kończy pracę nad IP Boksem. W wersji roboczej podatek dochodowy od innowacji ma wynosić 5 proc. Przez 20 lat – podaje środowy „Puls Biznesu”.

Płaca minimalna w górę. Aż o 117 zł

2217 zł miesięcznie na etacie i 14,50 zł za godzinę na zleceniu – tyle co najmniej będzie musiało wynosić przyszłoroczne najniższe wynagrodzenie.Koszt programu „Dobry Start” MRPiPS szacuje na 1,44 mld zł rocznie

Koszt programu „Dobry Start”, czyli 300 zł na dziecko na wyprawkę szkolną Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje na 1,44 mld zł rocznie, i 16 mld zł w 10 lat – wynika z oceny skutków regulacji projektu.

Polska w demograficznych tarapatach. Najnowsze dane to potwierdzają

Eurostat podał niepokojące dane dla Polski. Wskaźnik obciążenia demograficznego w Polsce wyniósł 24,2 proc. w 2017 r. To oznacza to, że na jedną osobę w wieku powyżej 65 lat przypadają cztery osoby w wieku produkcyjnym (15-64 lata).

Eurostat: Na tle państw UE Polska nie jest taka stara. Ale starzeje się szybko

Prawie co piąta osoba w Unii Europejskiej ma 65 lat lub więcej. To ogromna rzesza prawie 100 milionów ludzi – podał Eurostat. Polskie społeczeństwo jest jednym z najmłodszych w UE, ale powodów do zadowolenia nie ma:Kopcińska: Bezpieczeństwo niepełnosprawnym zapewni zmiana systemowa, nie gotówka 500 zł nie rozwiąże problemu osoby niepełnosprawnej, której umiera opiekun; takie bezpieczeństwo da zmiana systemu – mówiła we wtorek rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Wygrane na automatach będą zwolnione z PIT. zmiany w ustawach o podatku dochodowym

Wszystkie wygrane na automatach będą zwolnione z PIT, a ulga podatkowa dla twórców zostanie rozszerzona o kolejne zawody twórcze – to zmiany w ustawach podatkowych, pozytywnie zarekomendowane we wtorek przez sejmową komisję finansów.

Superlotnisko 40 kilometrów od stolicy. Sejm przyjął specustawę

W Polsce powstanie jedno z największych europejskich lotnisk -na lokalizację wybrano okolice Grodziska Mazowieckiego. Podczas debaty w Sejmie, posłowie PiS stwierdzili, że Centralny Port Komunikacyjny to projekt na miarę budowy portu w Gdyni w okresie międzywojennym.

Gdyby przed wojną była obecna „totalna opozycja”, sprzeciwiłaby się nawet budowie COP

Zarówno posłowie Platformy jak i Nowoczesnej głosowali przeciwko realizacji tej inwestycji, a w dyskusji nad tym projektem używali sformułowań, że CPK to „gigantomania oparta o specjalną ustawę” (Andrzej Halicki-PO), czy „budowa socjalistycznej Nowej Huty” (Michał Jaros – Nowoczesna). Tego rodzaju argumenty szczególnie w ustach posłów Platformy, brzmią co najmniej zastanawiająco, w sytuacji, kiedy to właśnie w czasie rządów POPSL zlecono
za miliony złotych przygotowanie wielu ekspertyz, których konkluzjami była konieczność budowy nowego portu lotniczego w sytuacji całkowitego zapchania się „Okęcia” pod koniec 2020 roku.

Politycy PiS spotykają się z wyborcami. Dziś odwiedzą 13 województw

Politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania z wyborcami. Dziś odwiedzą w sumie 13 województw, jutro 11. Na rozmowy z Polakami udaje się m.in. premier Mateusz Morawiecki, który spotka się z mieszkańcami Kielc i Jędrzejowa w woj. świętokrzyskim.

Ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Wolności” PO, Nowoczesnej i KOD

Ulicami Warszawy przeszedł w sobotę „Marsz Wolności” organizowany przez PO, Nowoczesną i KOD. Jesteśmy razem, żeby dać Polakom nadzieję, że koniec PiS jest bliski – mówił lider PO Grzegorz Schetyna. Część wystąpień nawiązywała do protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie.Wyłudzenia VAT trafią pod lupę specjalnej komisji już w czerwcu

Początek prac komisji ds. wyłudzeń VAT w czerwcu tego roku -zapowiedział poseł Marcin Horała, rekomendowany przez PiS na szefa tej komisji. Na 9 maja wieczór zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie dwóch projektów uchwał ws. powołania komisji ds. VAT. Najważniejszym zadaniem komisji śledczej ds. VAT będzie odpowiedź na pytanie, dlaczego rządy PO-PSL w latach 2007-15 dopuściły do powstania tak dużej luki w dochodach z tego podatku, że każdy obywatel Polski stracił po ok. 8 tys.zł.

Sejm rozpoczął rozpatrywanie wniosków o powołanie komisji śledczej ds. VAT

Sejm rozpoczął w środę wieczorem pierwsze czytanie projektów uchwał autorstwa PiS i Kukiz’15 w sprawie powołania komisji śledczej, która ma wyjaśnić nieprawidłowości dot. VAT i akcyzy w czasie rządów koalicji PO-PSL.Czerwińska: 15-proc. wzrost wpływów z podatków i cła w Pomorskiem

Pomorska KAS jest regionem szczególnie ważnym na mapie administracji skarbowej w kraju – oceniła w środę minister finansów Teresa Czerwińska. Poinformowała, że wpływy z podatków (CIT, PIT i VAT) oraz z cła w roku 2017 w porównaniu z rokiem poprzednim wzrosły tam o 15 proc.Świadek: Decyzja o zaprzestaniu działań wobec Amber Gold zapadła poza ABW.

Decyzja o zaprzestaniu działań ws. Amber Gold zapadła poza ABW – zeznał we wtorek przed komisją śledczą ds. Amber Gold b. funkcjonariusz ABW. Dodał, że decyzja o przerwaniu działań ABW była dla funkcjonariuszy „dużym zaskoczeniem”.

Nad Marcinem P. roztoczony był „parasol ochronny”

Komisja śledcza badająca aferę Amber Gold kontynuuje przesłuchania. Dziś zeznania składał były funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak mówił, Amber Gold było klasycznym przedsiębiorstwem przestępczym, a nad szefem firmy, Marcinem P., roztoczony był „swoisty
parasol ochronny”.

Prokuratura: Jest wniosek o uchylenie immunitetu prokurator-referent ws. Amber Gold

Legnicki prokurator okręgowy wystąpił w środę do prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prok. Barbary K., pierwszej referent zajmującej się postępowaniem.

Śledztwo ws. reprywatyzacji

Wrocławski Sąd Apelacyjny nie zgodził się na zastosowanie kaucji wobec byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza. Jakub R. pozostanie w areszcie.

Instytut Lecha Wałęsy donosi śledczym na byłych prezesów w sprawie niegospodarności.

Instytut Lecha Wałęsy donosi do prokuratury an Mieczysława Wachowskiego i Piotra Gałczyńskiego. Nowe szefostwo ILW uważa bowiem, że poprzedni szefowie narazili instytut na stratę miliona złotych.

Były wiceminister sprawiedliwości z zarzutem prania brudnych pieniędzy

Zarzut tzw. prania brudnych pieniędzy w celu osiągnięcia znacznej korzyści majątkowej usłyszał b. wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL mec. Michał K.; przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne osoby z zarzutami ws. fikcyjnych faktur w inowrocławskim ratuszu

Kolejna osoby – fryzjerka i hotelarka – usłyszały zarzuty ws. fikcyjnych faktur w inowrocławskim ratuszu – poinformowały dziś PAP Centralne Biuro Antykorupcyjnie oraz prokuratura. W tej sprawie zarzuty zostały postawione już 7 osobom, a śledztwo jest nadal rozwojowe.

ABW zatrzymała członków grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT

ABW zatrzymała dwie urzędniczki skarbowe, które założyły zorganizowaną grupę przestępczą, wyłudzającą podatek VAT oraz 5 innych osób – prezesów lub właścicieli i prokurentów firm pełniących rolę tzw. „słupów” -dowiedziała się PAP. Kobiety wyłudziły ok. 750 tys. zł;
Prezydent USA podpisał ustawę 447

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu – podał na swej stronie internetowej Biały Dom. Ustawa wymaga sprawozdania z działań niektórych krajów w odniesieniu do rozporządzania majątkiem z czasów Holokaustu – napisano w komunikacie.

Michalkiewicz o ustawie 447: 9 maja 2018 roku Polska ostatecznie przegrała II Wojnę Światową

Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – stwierdził Stanisław Michalkiewicz w rozmowie z portalem pch24.pl. Zdaniem publicysty kwestią czasu pozostaje, kiedy środowiska żydowskie pod osłoną amerykańskiej dyplomacji zgłoszą się po 300 mld dolarów.

Dr. Z. Kuźmiuk o ustawie o ustawie 447: Będziemy się temu zdecydowanie przeciwstawiać

Dopóki władzę sprawuje rząd Zjednoczonej Prawicy, to ktokolwiek spoza naszych granic na żadne roszczenia nie może absolutnie liczyć –mówił na antenie Radia Maryja ekonomista dr Zbigniew Kuźmiuk. Poseł do Parlamentu Europejskiego w piątkowej audycji „Aktualności dnia” odniósł
się w ten sposób do amerykańskiej ustawy 447.

Parlamentarny zespołu ds. reparacji spotkał się w Archiwum Akt Nowych

W Polskich archiwach jest duży zasób akt dokumentujących straty wojenne. Znaczna ich część jest zgromadzona w Archiwum Akt Nowych. Dziś w tej instytucji odbyło się wyjazdowe posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. reparacji.

Przez kilka dekad nikt nie interesował się dokumentami nt. strat wojennych Polski

Przez kilkadziesiąt lat nikt nie interesował się dokumentami dotyczącymi strat wojennych poniesionych przez Polskę; to pokazuje skalę zaniedbań –powiedział dzisiaj szef zespołu ds. reparacji Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że dokumenty te zostaną zdigitalizowane i skatalogowane.

Maryla

 

Źródło: BLOGMEDIA24.pl , 12 maja 2018.

 

, 2018.05.15.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci