Piłkarze Realu Madryt ofiarowali Matce Bożej puchar Ligi Mistrzów


Piłkarze Realu Madryt symbolicznie ofiarowali Matce Bożej z katedry Almudena puchar Ligi Mistrzów, zdobytego przez hiszpańską ekipę podczas sobotniego finału w Kijowie. Przed figurą Maryi kapitan „Królewskich” Sergio Ramos zaprezentował zdobyte przez stołeczną ekipę trofeum, a obrońca Marcelo złożył kwiaty.

W świecie popkultury, zwykle wrogim prawdziwej wierze, takie gesty zdarzają się coraz rzadziej. Jak przypomnieli gospodarze madryckiej świątyni, symboliczne ofiarowanie Matce Bożej trofeum przez piłkarzy Realu Madryt miało miejsce w niedzielę po raz pierwszy od 2006 roku.

Podczas uroczystości w stołecznej katedrze obecni byli wszyscy zawodnicy hiszpańskiej drużyny, a także ekipa szkoleniowa i działacze klubu. Archidiecezję Madrytu reprezentował biskup pomocniczy Jesus Vidal.

Real jako jedyny klub występujący w Lidze Mistrzów zdołał trzykrotnie z rzędu wygrać te rozgrywki. W sobotę „Królewscy” zdobyli czwarty od 2014 r. tytuł, a zarazem trzynasty w historii tych rozgrywek (licząc z rozgrywkami Pucharu Mistrzów, których Champions League jest kontynuacją). Wygrali z angielskim zespołem Liverpool FC 3:1.

Zwana potocznie Almudeną świątynia jest głównym kościołem Madrytu. Znajdujący się nad ołtarzem wizerunek Matki Najświętszej pochodzi z ok. 1500 roku, a jego autorstwo jest przypisywane holenderskiemu artyście Diego Copinowi. W sąsiedztwie świątyni stoi pomnik św. Jana Pawła II.

Źródło: KAI
RoM

Za: POLONIA CHRISTIANA – PCh24.pl , 28 maja 2018.

, 2018.05.28.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci