Kard. Parolin wziął udział w spotkaniu Grupy Bilderberg. Rzecznik tłumaczy tę decyzję


Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin wziął udział w spotkaniu Grupy Bilderberg. Rzecznik Watykanu powiedział, że hierarcha zdecydował się przyjąć zaproszenie, aby przekazywać katolicką naukę społeczną osobom, które w innym wypadku by jej nie usłyszeli.

 

Tegoroczne spotkanie Grupy Bilderberg miało miejsce w Turynie i odbyło się w dniach 7-10 czerwca. Rzecznik Watykanu powiedział, że włoscy organizatorzy wizyty byli nieustępliwi i naciskali na przyjęcie zaproszenia przez hierarchę. Kard. Pietro Parolin, jako Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, jest w świetle prawa „osobą numer dwa” w Watykanie, zaraz po papieżu Franciszku. „Kardynał zdecydował się wziąć udział w spotkaniu po tym, jak włoscy organizatorzy uporczywie prosili go o spotkanie od sześciu miesięcy” – powiedział rzecznik. „Myślał o tym przez długi czas i po konsultacjach, zdecydował się pojechać” – dodał.

Watykański rzecznik podkreślił, że kard. Pietro Parolin nie prosił o zgodę na uczestniczenie w tym wydarzeniu. Przekonać miały go konsultacje oraz prośby samych organizatorów. Zdaniem rzecznika Stolicy Apostolskiej, można przypuszczać, że zaproszenie dla hierarchy mogło mieć związek z tym, że papież Franciszek jest „ważnym głosem świata”. Dodał, że kard. Parolin był na spotkaniu Grupy Bilderberg przez niecałe dwie godziny podczas, których wygłosił krótki referat nt. społecznej doktryny Kościoła i odpowiadał na pytania zebranych.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej powiedział również, że papież Franciszek był na pewno świadom uczestnictwa w spotkaniu Grupy Bilderberg kard. Pietro Parolina. Podkreślił, że sam hierarcha zdawał sobie sprawę z kontrowersyjnego charakteru spotkania i negatywnej opinii na temat samej organizacji. Dodał, że Sekretarz Stanu podjął decyzję o uczestnictwie w dyskusji także ze względu na to, że część z zebranych tam polityków znał osobiście.

Wg oficjalnych informacji, najważniejszymi tematami poruszanymi podczas tegorocznego spotkania były: populizm w Europie, wyzwania związane z nierównością i świat „post-prawdy”. Organizatorzy przekonują, że Grupa Bilderberg to spotkanie polityków, biznesmenów i naukowców, którzy dyskutują o sprawach wsparcia dialogu pomiędzy Europą i Ameryką Północną. To bardzo delikatny opis działalności Grupy, bowiem od dawna mówi się, że członkowie organizacji dążą do tworzenia globalistycznej agendy, otwarcia granic i stworzenia rządu światowego.

Niektórzy spekulują, że tegoroczne wydarzenie miało na celu omówienie sposobów powstrzymania rosnących nastrojów prawicowych i antyunijnych. Zwracano przy tym uwagę na zwycięstwo w wyborach Donalda Trumpa, Brexit, a także stworzenie we Włoszech antyimigranckiego i eurosceptycznego rządu.

W tegorocznym spotkaniu w Turynie wzięło udział wielu znanych osobistości, w tym Henry Kissinger, George W. Bush, Bill i Hillary Clinton, kanclerz Niemiec Angela Merkel, były brytyjski premier Tony Blair oraz były przewodniczący Google – Eric Schmidt. Wśród osobistości medialnych biorących udział w spotkaniu byli felietonista Wall Street Journal – Peggy Noonan i John Micklethwait, redaktor naczelny telewizji Bloomberg.

 

Źródło: National Catholic Register
WMa

  • Ilustracja tytułowa: Kard. Pietro Parolin, fot. Mikhail Metzel/TASS

Za: POLONIA CHRISTIANA-PCh24.pl , 15 czerwca 2018.

, 2018.06.16.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci