Cokolwiek się stanie – sprawiedliwość będzie, Polska zmartwychwstanie.


Jego drogą była droga ku wielkiej i silnej Polsce – mówił premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że powstanie formacji, która zmienia Polskę nie byłoby możliwe, gdy nie działalność śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dodał, że „był on osobą łącząca w sobie dwie bardzo ważne cechy: konsekwencję w działaniu z wrażliwością”.Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że „jesteśmy tu po to, by wypełniać Pana testament, by iść tymi ścieżkami, które Pan przed nami wyznaczył. My dziś traktujemy Polskę jako miarę wszystkiego. Cokolwiek się stanie – sprawiedliwość będzie, Polska zmartwychwstanie. I ta wiara przybliża nas do tej wielkiej, wymarzonej Polski”. Premier Mateusz Morawiecki na uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Maski spadają. „Liberalna demokracja to taka, w której winni rządzić oni i ich towarzysze”

Wydawało się im, że wszystko ułożone jest, jak trzeba. Wszystko w rękach towarzystwa: banki i media, wydawnictwa i uniwersytety, politycy i wymiar sprawiedliwości, kultura i natura, wszystko było jak w dobrym syndykacie, mam oczywiście na myśli „Project Syndicate”, i pluralizm był właściwy, aż tu jak z podziemi wyłonili się populiści. A jeśli nie ugną się nawet pod ekonomiczną presją?

Morawiecki o propozycji budżetu unijnego: „Jest głęboko niezadowalająca i nieakceptowalna”

Morawiecki pytany w wywiadzie, czy obawia się o końcowy efekt negocjacji ws. unijnego budżetu wyraził przekonanie, że ostateczny kształt budżetu będzie wyglądał „zupełnie inaczej” niż pierwotny. Pierwsza propozycja jest głęboko niezadowalająca i nieakceptowalna. KE wymyśliła sobie, że zestawi w pewnego rodzaju sprzeczności interesy Europy Centralnej, czyli Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Polski, z interesami Europy Południowej. Tego wcześniej nie było — zauważył premier. Będziemy walczyć solidarnie na poziomie Europy Centralnej o sprawiedliwszy podział wspólnotowego budżetu. Toczę na ten temat bardzo intensywne i obiecujące rozmowy m.in. z premierami krajów wyszehradzkich, a także Litwy, Łotwy i Estonii.

Czaputowicz odpowiada KE: Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska

Jesteśmy gotowi do obrony naszego stanowiska – oświadczył w środę szef MSZ Jacek Czaputowicz. Odniósł się w ten sposób do decyzji KE, która wszczęła wobec Polski kolejny etap w ramach procedury ochrony.

Szewczak: Czas pogonić Timmermansa i przestać negocjować z szulerami

Unijnym eurobiurokratom tak naprawdę nie chodzi o żadne nasze reformy, chodzi im o ich biznesy, które popsuł im obecny rząd PIS. Każą nas, nie za brak praworządności i demokracji, bo wolności w Polsce jest więcej niż w Niemczech, Szwecji czy Francji, ale za proamerykańskie sympatie, tworzenie bloku Trójmorza, za chęć przeniesienia amerykańskich baz z Niemiec do Polski, ale też za rosnącą polską konkurencyjność, repolonizację banków, chęć opodatkowania zagranicznych super i hiper-marketów czy za uszczelnienie systemu podatkowego, który uniemożliwia strzyżenie i drenowanie polskiej kasy na setki miliardów złotych, tak jak to miało miejsce w ciągu 8 lat rządów PO-PSL. Unia chce nas napiętnować, bo nie chcemy lotniska w Berlinie, tylko własne w centralnej Polsce. Do ataków na Polskę i Polaków wykorzystano tradycję zdrady narodowej, donoszenia i szkalowania polskiego państwa ze strony coraz bardziej antypolskiej opozycji. Wykorzystano to jako wygodny pretekst do szkodzenia naszemu krajowi. Skoro chcą nam obciąć unijne dotacje o 23 proc., choć to zaledwie propozycje, to trzeba by obciąć i naszą składkę do budżetu UE też o 23 proc.

Kaczyński: Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany

Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany; jesteśmy winni naszym dzieciom i wnukom stworzenie warunków do tego, by Polska doścignęła pod względem poziomu życia najzamożniejsze państwa Europy – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Musieliśmy się mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem— napisał lider PiS. Nie próżnowały też proszone o pomoc przez polskie kompradorskie elity wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłowały politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces dobrej zmiany.

Weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym

W sobotę weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Nowela wprowadza zmiany w instytucji skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych.

Ministerstwo Finansów: W luce VAT zeszliśmy poniżej średniej europejskiej

W ciągu roku lukę w VAT ograniczyliśmy z 26 proc. do 14 proc., co oznacza, że jest ona poniżej średniej europejskiej – powiedział we wtorek wiceminister finansów Marian Banaś. Zaznaczył, że do tej pory nikomu się to w Polsce nie udało.

Szara strefa zmiażdżona. Ale to nie koniec

Podejmowane w ostatnich latach działania rządu mające na celu zmniejszenie szarej strefy na wartym ponad 100 mld zł rynku paliw odniosły zauważalne skutki. W wyniku zmian legislacyjnych, które
rozpoczęły się w 2016 roku, rozmiar szarej strefy na rynku paliw płynnych zmniejszył się do tego znanego z krajów Europy zachodniej. Wciąż jest jednak potencjał do dalszego zmniejszenia szarej strefy.

Komu należą się dopłaty do najmu? Rząd przyjął projekt ustawyRząd przyjął we wtorek projekt ustawy o dopłatach do najmu – poinformował PAP resort inwestycji i rozwoju. Projekt zakłada, że dopłaty będą wypłacane w równej wysokości przez dziewięć lat, a kryteria dla beneficjentów określi rada gminy.

Marczuk: Warto było umierać za 500 plus

Rodziny są budulcem narodu i powinny mieć do dyspozycji służebne wobec nich państwo. Nie odwrotnie. Rząd nie może jednak nieodpowiedzialnie przyznawać świadczeń wybranym grupom potrzebujących .

Półtora miliona Polaków musi dać radę przeżyć za mniej niż 400 zł miesięcznie

GUS wyliczył, że za mniej niż 393 zł miesięcznie nie da się w Polsce przeżyć. To punkt widzenia urzędnika, bo za takie dochody musi się utrzymać i jednak utrzymuje wciąż tysiące osób w Polsce. Poprawa na rynku pracy wydobyła z ubóstwa w ub. roku ćwierć miliona ludzi.

1467 zł miesięcznie na głowę to minimum, by przeżyć. Polacy ocenili, ile trzeba zarabiać

1467 zł netto na członka rodziny to według Polaków minimalny poziom dochodów, jaki pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Wiemy, ile zarabiali Polacy w 2017 roku. GUS podał pełne statystyki

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce w 2017 roku wyniosło 4 271,51 zł brutto.

Rafalska: Z programu „Dobry start” skorzysta 4 mln 6 tys. dzieci

Z programu „Dobry start”, który ma wspierać rodzinę w zakupie wyposażenia dla uczniów, skorzysta 4 mln 6 tys. dzieci – poinformowała minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Szydło: Od 1 stycznia 2019 minimalne emerytury dla matek z czwórką dzieci

1 stycznia 2019 r. będą obowiązywały przepisy ws. przyznania minimalnej emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci – zapowiedziała wicepremier.

Rząd przeznaczy ponad 15 mld. zł na wsparcie osób niepełnosprawnych

Rząd przeznaczy ponad 15 miliardów złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych. To 25 procent więcej niż w latach poprzednich. Od pierwszego lipca osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą miały łatwiejszy dostęp do rehabilitacji. Dużym wsparciem będzie też nielimitowany dostęp do produktów medycznych i rehabilitacyjnych.

Premier Morawiecki: „Ta inwestycja pokazuje, że w ślad za słowem idą też czyny”

Wcześniej na drogi lokalne rząd rozdysponował 800 mln zł. Łącznie w tym roku na remonty i budowę dróg powiatowych i gminnych rząd przekaże 1,3 mld zł.

Szybko rośnie dobrobyt w Polsce. Mazowsze ex aequo z Kolonią i Hamburgiem

Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca –wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne.

Polska czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca

Polska jest czwarta w UE pod względem wzrostu PKB na mieszkańca – wynika z danych Komisji Europejskiej, która porównała okresy poprzedzające dwie perspektywy unijne.

Wzrostu gospodarczego zazdrości nam nie tylko Europa. Gigantyczny skok od transformacji

Polacy mają się czym chwalić. Od transformacji żaden kraj postkomunistyczny nie radził sobie tak dobrze. Co więcej, tempem rozwoju przebiliśmy nawet Hong-Kong.

Credit Agricole podnosi prognozy dla Polski. 

Ekonomiści spodziewają się, że w tym roku PKB wzrośnie o 4,5 proc. wobec 4,3 proc. szacowanych poprzednio.

Rząd przeznaczy w tym roku 1,3 mld zł na inwestycje drogowe

Rząd w tym roku przeznaczy 1,3 mld zł na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln więcej niż planowano wcześniej. Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaprezentowane zostały inwestycje drogowe, które zostaną zrealizowane dzięki dodatkowej transzy.

Dług publiczny na koniec pierwszego kwartału wzrósł o 2,8 proc.

Państwowy dług publiczny na koniec I kwartału 2018 r. wyniósł 989 mld 179,3 mln zł, po wzroście o 27 mld 360,5 mln zł (o 2,8 proc.) wobec stanu na koniec 2017 r. – poinformowało w komunikacie
Ministerstwo.

3,8 proc. wzrostu PKB i inflacja na poziomie 2,3 proc. Rząd podał założenia budżetu na 2019

Wzrost PKB w 2019 r. wyniesie 3,8 proc., a średnioroczna inflacja 2,3 proc. -wynika z komunikatu po posiedzeniu Rady Ministrów. Stopa bezrobocia na koniec 2019 r. ma się ukształtować na poziomie 5,6 proc., CIR podkreśliło, że rząd, podejmując decyzję dotyczącą wzrostu wynagrodzeń w 2019 r. wziął pod uwagę możliwości finansowe budżetu państwa wynikające z krajowych i unijnych przepisów zapewniających zachowanie stabilności finansów publicznych, a także koszty finansowania realizowanych zadań społecznych (np. Rodzina 500+, obniżony wiek emerytalny, podwyższenie renty socjalnej). Koszt waloryzacji emerytur w 2019 r. przy proponowanym wskaźniku 3,26 wyniesie 6,86 mld zł –

Rada Ministrów proponuje podniesienie płacy minimalnej do 2220 zł

Rada Ministrów w trybie obiegowym przyjęła propozycję podniesienia minimalnego wynagrodzenia w 2019 r. do 2220 zł, a stawki godzinowej do 14,50 zł – poinformował w czwartek PAP wiceminister tego resortu.

NBP: Eksport w euro wzrósł w kwietniu o 8,6 proc. import o 9,9 proc.

Eksport towarów z Polski wzrósł w kwietniu 2018 r. o 8,6% r/r do 17 176 mln euro, zaś import wzrósł o 9,9% r/r do 16 862 mln euro, wynika z danych przedstawionych przez Narodowy Bank Polski (NBP).

Fitch: W 2020 r. wzrost PKB Polski zwolni do 2,9 proc.

Wzrost PKB Polski w 2020 r. wyhamuje do 2,9 proc. z 3,4 proc. w 2019 r. i 4,4 proc. w 2018 r. – wynika z najnowszych prognoz makroekonomicznych agencji Fitch, opublikowanych w środę.

Reforma służby zdrowia, w tym zaradzenie problemowi braku lekarzy i pielęgniarek, to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie rząd . Prowadzimy reformę, wprowadziliśmy sieć szpitali, zmieniamy organizację, by ułatwić dostępność do usług medycznych, co roku będziemy zwiększać finansowanie służby zdrowia, by w 2021 r. osiągnąć poziom 6 proc. PKB. Te działania powinny w znakomity sposób poprawić sytuację służby zdrowia.

Rusza pilotaż resortu zdrowia dotyczący fizjoterapii

Skrócenie kolejek do fizjoterapeutów i ułatwienie dostępu do ćwiczeń rehabilitacyjnych – to założenia reformy systemu opieki rehabilitacji. Resort zdrowia rusza z pilotażem dotyczącym tej dziedziny
opieki zdrowotnej.

Po zmianie planu finansowego NFZ nakłady na leczenie pacjentów zwiększą się o 1,5 mld zł. „Te środki będą przeznaczone m.in. na wyroby medyczne dla osób z niepełnosprawnością, zabiegi usunięcia zaćmy, endoprotezoplastykę oraz diagnostykę obrazową” – poinformowała PAP rzecznik NFZ .

Warszawa: rusza Narodowa Debata o Zdrowiu

Pod hasłem „Wspólnie dla zdrowia” rusza dziś w Warszawie Narodowa Debata o Zdrowiu. To cykl ogólnopolskich konferencji poświęconych przyszłości służby zdrowia. Temat dzisiejszych rozmów to: „Pacjent i system: zasady działania opieki medycznej”.  Celem debaty jest ustalenie priorytetów i wyznaczenie kierunków działań poprzez ogólnospołeczny dialog. W debacie będą brać udział
przedstawiciele zawodów medycznych, naukowcy oraz pacjenci. Debata zakończy się w czerwcu przyszłego roku konferencją pt. „Społeczny Program Zdrowie 2020 plus”.

Minister Szumowski : Udało nam się z uszczelnieniem VAT-u i tu też nam się uda

Bez szybkiej diagnostyki nie ma sensu przyspieszanie wizyty u lekarza— powiedział rozmówca Danuty Holeckiej. Liczę, że pilne kolejki skrócą się do miesiąca— przyznał. Wszelkiego rodzaju wyroby medyczne będą nielimitowane.Łukasz Szumowski wskazał również kierunek, w jakim powinna iść według niego służba zdrowia.Musimy patrzeć na wyniki, a nie tylko patrzeć na usługę – analizować czy ta usługa jest skuteczna— podkreślił.

Informatyzacja polskiej służby zdrowia. Będą duże pieniądze na komputery dla lekarzy

Wprowadzenie e-zwolnień jako obowiązkowego rozwiązania opóźniło się m.in. z powodu protestów lekarzy. Chyba najbardziej prozaicznym problemem był m.in. brak komputerów w gabinetach. Resort zdrowia chce, by NFZ przekazał na zakup sprzętu i szkolenia 50 mln zł.

Janusz Szewczak:Sztukmistrz z Londynu znów nadaje
Zapowiadał, że deficyt sektora finansów publicznych za rządów PiS będzie wynosić ponad 4 proc. PKB, a w 2017 r. deficyt wyniósł 1,5 proc. PKB. Szydził, że na realizację programu wyborczego rządu PiS „piniędzy nie ma i nie będzie”. Program Rodzina 500+ nazywa „500 minus”. Lamentował, że inwestorzy zagraniczni uciekną z Polski w obawie o „stan praworządności” i „zawłaszczenie Trybunału Konstytucyjnego”, tymczasem pula inwestycji wzrosła o 11 mld dol. Oto były minister finansów i prominent Platformy – Jacek Vincent Rostowski mistrz kreatywnej księgowości i specjalista od wciskania ciemnoty. To przecież Jacek Rostowski jako minister finansów dał się poznać jako specjalista od realnego powiększania polskiego długu. Zadłużył Polskę i Polaków na blisko 400 mld zł, czyli na niewiele mniej niż wszyscy poprzedni ministrowie finansów przez 28 lat – praktycznie dobijając do kwoty 1 bln zł długu publicznego, wliczając w to 150 mld zł ze „skoku” na OFE. Nazwano go „Sztukmistrzem z Londynu” z racji umiejętności manipulacji i sztucznego zaniżania zadłużenia. Opracował kilka chwytów, np. udzielanie tzw. pożyczek dla FUS, które były de facto dotacjami na dziesiątki miliardów złotych, a których nie zaliczano do długu Skarbu Państwa. Aprobował wykorzystywanie tzw. swapów walutowych do manipulowania wielkością polskiego długu, zwłaszcza pod koniec roku. Za jego czasów budżet zadłużał się w Krajowym Funduszu Drogowym, również na dziesiątki miliardów, których też nie zaliczano do długu publicznego. To przecież minister, który wielokrotnie mylił się w sprawie wskaźników gospodarczych i musiał nowelizować własny budżet i chodziło o co najmniej 24 mld zł dodatkowej dziury budżetowej. To finansowy „Huragan Vincent” zadłużał nas też na potęgę w walutach obcych, emitując na gigantyczną skalę euroobligacje, jak i obligacje w dolarach, frankach, a nawet w jenach. Dług zagraniczny pod koniec rządów PO-PSL wzrósł do blisko 340 mld dol. i dopiero obecny rząd pomalutku zaczyna go obniżać. Rostowski nie podjął skutecznych działań przeciwko działaniom spekulacyjnym prowadzonym przez bank Goldman Sachs na polskim złotym oraz w kwestii oszukańczych i toksycznych tzw. opcji walutowych dla przedsiębiorstw (20–40 mld zł). To były minister finansów jest współodpowiedzialny za opóźnienie wprowadzenia w Polsce dyrektywy unijnej MIFID, co naraziło Polaków na ogromne straty i koszty finansowe (tzw. kredyty frankowe ok. 110 mld zł, polisolokaty ok. 50 mld zł).

CBA zatrzymała trzy osoby w związku z wyłudzeniami podatku VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby -obcokrajowców – podejrzewanych o wyłudzenia podatku VAT – dowiedziała się w poniedziałek PAP. Zatrzymań dokonano w Wólce Kosowskiej w ramach
prowadzonego od dłuższego czasu śledztwa.

Wystawili fikcyjne faktury na 160 mln zł. CBA zatrzymało tureckich biznesmenów

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 38 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek.

Prokuratura zaskarżyła decyzję ws. reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Emilii Plater

Wrocławska prokuratura złożyła wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta m.st. Warszawy, na mocy której ustanowiono na 99 lat prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego przy ul. Emilii Plater w Warszawie.

Łapówki, fikcyjne faktury, pranie pieniędzy – nowe zatrzymania CBA

W dwóch operacjach specjalnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymanych zostało na gorącym uczynku łącznie sześć osób. W jednym przypadku kwota łapówki wynosiła 50 tys. zł, a w drugim – 500 tys. euro.

Kolejna afera paliwowa?< Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, że rozbiło grupę, która oszukiwała na podatku VAT, akcyzie i opłacie paliwowej. Zatrzymano pięć osób, które miały się zajmować obrotem olejem napędowym. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 13 mln złotych. CBŚP zatrzymało podejrzanego ws. wyłudzenia ponad 22 mln zł VAT

W Bydgoszczy zatrzymano mężczyznę, który – według prokuratury –był członkiem grupy przestępczej wyłudzającej VAT i piorącej brudne pieniądze. Gdańska prokuratura zarzuciła mu udział w wyłudzeniu 22 mln zł VAT i „praniu” ponad 67 mln zł.

KAS: rozbito grupę przestępczą, która wyłudziła 60 mln zł VAT

Rozbito grupę przestępczą, która wyłudziła 60 mln zł VAT – poinformowali w czwartek przedstawiciele pomorskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej. W sprawie przeszukano 27 miejsc w kilku województwach. Zatrzymano trzy osoby.

Amber Gold. Sześć zawiadomień do prokuratury

Komisja śledcza zdecydowała o złożeniu sześciu zawiadomień do prokuratury w sprawie Amber Gold.

CBA zatrzymało byłego prezesa spółki GetBack

CBA zatrzymało w sobotę b. prezesa spółki GetBack Konrada K. -poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Zatrzymanie ma związek z koniecznością przedstawienia Konradowi K.Grzybowska: Ale jaja, ale jaja! Reputacja Timmermansa jest zdruzgotana!

Na sali świecącej pustkami hulał wiatr zmiany, jaka dopadła Unię Europejską, na którą brukselski establishment nie był przygotowany. I teraz czuje się niemile zaskoczony, wręcz zszokowany. Nic więc
dziwnego, że trucie o łamaniu przez rząd Zjednoczonej Prawicy praworządności w Polsce już mało kogo w Strasburgu i w Brukseli interesuje, powiedziałabym, że wręcz nudzi. Więc Timmermans postanowił
zaszokować zebraną kupkę polskich posłów i zapowiedział kolejny etap procedury w kontekście traktatu 7. Ma to być wniosek Komisji Europejskiej do Rady Europejskiej, czyli do Tuska, o zorganizowanie formalnego przesłuchania z udziałem Polski. Co Tusk na to? On pewnie na to jak na lato. No to będziemy przesłuchiwani, ale przedtem Timmermans złoży wizytę w Moskwie i będzie przesłuchiwał Putina. Tak się chłop zagalopował w swojej nienawiści do tej Polski, że pomylił Morawieckiego z Władimirem Władimirowiczem.

Szewczak : „To moim zdaniem pucz kasty sędziowskiej, pogarda dla władzy ustawodawczej”

Janusz Szewczak (PiS): Niestety mieliśmy w Polsce dość długą tradycję zdrady narodowej. Pan wiceprzewodniczący Timmermans już się „wysypał” i powiedział, że jedzie do Moskwy, by omawiać sprawy…Polski. Pytanie, gdzie jeżdżą ludzie pokroju p. Lewandowskiego. Do Berlina? A może jeszcze gdzieś indziej…Teraz widać, kto szkodził polskim interesom narodowym, kto szkodził Polsce i Polakom. To już nie jest żadna sprawa partyjna czy walka wyborcza o powrót do stołka tych, którzy władzę stracili, ale świadome szkodzenie polskiemu państwu, polskim obywatelom, tym bardziej że Unia
dopiero będzie mieć kłopoty jako struktura polityczna. Wystarczy wymienić takie kwestie jak rząd włoski, finanse, cła, relacje z USA. To grillowanie i napiętnowanie Polski odbywa się dzięki usłużnym
sprzedawczykom. Najpierw sprzedali za bezcen majątek narodowy w atmosferze afer i skandali, a teraz sprzedają naszą przyszłość, nasze aspiracje, nasze szanse na powodzenie, na rozwój gospodarczy, na konkurencyjność.

A. Macierewicz: List wystosowany dziś przez polskich polityków do KE jest zdradą narodową

To jest takie samo działanie jak to, które przed kilkuset laty było udziałem targowiczan. To jest współczesna Targowica – mówił Antoni Macierewicz  w Radiu Maryja i TV Trwam. Były minister obrony narodowej odniósł się w ten sposób do listu, który wystosowali dziś polscy politycy do Komisji Europejskiej ws. wdrożenia przeciwko Polsce postępowania skutkującego sankcjami –zniszczeniem naszej Ojczyzny. Pod wspomnianym listem podpisali się m.in. byli prezydenci, premierzy, szefowie dyplomacji i opozycjoniści z czasów PRL.

Kiedy poznamy raport o polskich stratach wojennych? Mularczyk: Do końca roku

Będziemy starali się, aby do końca roku powstał raport dotyczący polskich strat wojennych – powiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami gminy Niedźwiedź w Małopolsce.

Źródło: BLOGMEDIA24.pl , 16.06.2018

  , 2018.06.19.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci