Pozew b. wiceministra MSZ Roberta Greya uważam za odwet


Szanowni Czytelnicy!

Przeszedłem już w życiu niejedno i nieraz zastanawiam się, czy jest coś mnie jeszcze zaskoczyć. Dziś przekonałem się, że jednak tak. Otóż otrzymałem – uwaga! – 30-stronicowy pozew do sądu cywilnego od byłego wiceministra MSZ Roberta Ethana Greya, który przez bardzo krótki czas, bo zaledwie 5-ciu miesięcy, pełnił tę ważną funkcję w rządzie pani premier Beaty Szydło. Szefem MSZ był w tym czasie minister Witold Waszczykowski.

O co poszło? O dwa moje wpisy na Twitterze, w których zadałem pytanie, czy pan Grey mógłby pomóc w sprawie Pomnika Katyńskiego w New Jersey. Poszło także o to, że przekręciłem jego pierwotne nazwisko z Grygielko na Grygiełko. Tak, tak, to nie opowiadanie Mrożka czy film Barei, ale rzeczywistość roku 2018. Nawiasem mówić, jest to o tyle zaskakujące, że notka w Wikipedii, nigdy przez zainteresowana nie sprostowana, podaje nazwisko Grygiełko a nie Grygielko.

Uważam, że cała ta sprawa jest „szyta grubymi nićmi” i ma podtekst polityczny, bo wielokrotnie krytykowałem polski MSZ za uległość wobec USA, Izraela i Ukrainy. Mam więc podstawy traktować to jako odwet i szykanę za wyrażanie niewygodnych poglądów. Oczywiście na pozew odpowiem, ale jeżeli dojdzie do procesu, to mam nadzieję, że będzie on jawny, aby opinia publiczna mogła się dowiedzieć, o co tak naprawdę w tej sprawie chodzi.

Przy okazji, artykuły

Piotra Skwiecińskiego „Dziwna nominacja w MSZ, czyli podążamy za przykładem Ukrainy?   na portalu Wpolityce

oraz

Ireny Kacprzak „Rodzinne tajemnice ministra Roberta Greya” w Rzeczpospolitej 

 

Ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski
20 lipca 2018

Źródło: Rozmyślania w blogu , 20.07.2018.

  • Ilustracja tytułowa: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski przemówienie przy Grobie Nieznanego Żołnierza w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej. Fot. za YT-Prawy.pl. 

 

   *    *    *

Światowe obchody 75. rocznicy rzezi wołyńskiej – przemówienie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego


Za: You Tube – PRAWYPL , 20 lipca 2018.

 

  , 2018.07.21.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci