Bitwa warszawska 1920 r. Węgrzy wtedy i dziś.


Spoglądając na mapkę, łatwiej ocenić Grozę Położenia. A – Jednak !! Mimo, że nikt nie chciał Nam pomóc ! Wszyscy sąsiedzi przez demokratów i lewaków byli nastawieni przeciwko Nam. Uratowali Nas Madziarzy kilkudziesięciu milionami naboi z fabryki na Wyspie Csepel. Ale nikt nie chciał przepuścić transportu kolejowego z amunicją. Dzięki zabiegom tzw. dyskretnych służb WP Słowacy przepuścili transport jako „lekarstwa”. A pozostawione zaborcze zapasy już były na wyczerpaniu. Tu, gdzie Barbarzyńca Wschodu doszedł do Linii Wisły Ludność samodzielnie wystawiała miejscowe Pomniki wyznaczające dokąd doszła Zaraza. Tak było na tym odcinku, gdzie tory PKP biegną równolegle do Linii brzegowej Wisły. Taki Pomnik stoi przy zachodnim skraju szosy Warszawa-Marki. Taki Pomnik Wdzięczności, że zaraza nie doszła do Bródna wystawili Mieszkańcy przy ul. Wysockiego. I Co Najwspanialsze : Pielęgnacja gazonu kwiatowego jest finansowana przez UG !! A jakie to było Zdziczenie i Niewyobrażalne Barbarzyństwo – lepiej tego nie przywoływać w detalach, by nie kaleczyć Wyobraźni Żyjących !

 

Od Red. PCO. Pomogli nam Węgrzy pokonać nawałę dziczy sowieckiej ze Wschodu. Teraz bronią się przed zalewającą Europę zarazą liberalną. Prezydent Węgier oczekuje naszej zdecydowanej postawy w tej walce o sprawę wolności. Rezultat dzisiejszej wojny nas również dotyczy.  Z czynionych kroków przez rządzących nad Wisłą mizernie wspieramy czynem Węgry a deklaracje słowne to dzisiaj już zdecydowanie za mało. wg.pco

 

Pięć tez premiera Węgier Viktora Orbana

Wykład V. Orbana na XXIX Wolnym Uniwersytecie Letnim i Obozie Młodzieżowym w Tusnadfurdo:

….Pozwoliłem sobie sformułować pięć tez służących rozwojowi Europy Środkowej.

Pierwsza brzmi tak : każdy kraj europejski ma prawo do do obrony swojej chrześcijańskiej kultury i ma prawo odrzucić ideologię multikulturalizmu.

Druga teza: każdy kraj ma prawo chronić tradycyjny model rodziny, każde dziecko ma prawo do jednej matki i jednego ojca.

Trzecia teza środkowo-europejska brzmi tak: każdy kraj środkowo-europejski ma prawo do chronienia swoich gałęzi gospodarki i swoich rynków, mających kluczowe znaczenie z punktu widzenia ich strategii narodowych.

Teza czwarta: każdy kraj ma prawo do ochrony swoich granic i do odrzucenia napływu imigrantów.

Teza piąta: w najważniejszych kwestiach każdy kraj europejski ma prawo obstawać przy zasadzie „jeden naród – jeden głos” i tego prawa nie wolno w Unii Europejskiej pomijać. ….. Droga Europy Środkowej … jest to droga sojuszu wolnych narodów.”

Bardzo cenna inicjatywa, wobec trwających uzurpacji urzędników UE! Wyznaczająca im Nieprzekraczalne Granice. Brawa!

Marek Tomaszewski

Za: Marek Tomaszewski na FB, 12.08.2018

  • Ilustracja tytułowa: Premier RP Mateusz Morawiecki podejmowany  w Budapeszcie przez premiera Węgier Viktora Orbana w styczniu 2018 r. Fot. za CNN.

, 2018.08.12.

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci