Rządzący odrzucają JOW-y aby nie utracić władzy! (II część dyskusji)


 

Prof. Mirosław Dakowski: Sposób na przejęcie władzy w POPISie.

WSPIERAJ MEDIA NARODOWE:

►Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nr rach.
34 1020 1013 0000 0602 0352 8726
W tytule koniecznie proszę wpisać:
Darowizna na cele statutowe stowarzyszenia
Kod SWIFT (dla wpłat z zagranicy): BPKOPLPW

► Wesprzyj poprzez PayPal: http://goo.gl/xP4LAQ

Źródło: MEDIA NARODOWE – You Tube, 17 sierpnia 2018.

  • Ilustracja tytułowa: Prof. Mirosław Dakowski. Fot. za MN-YT / wybór wg.pco

Polecamy – Portal prof. Mirosława Dakowskiego  >  >  > TUTAJ.

 


Przypominamy tekst wpisu jaki zamieściliśmy publikując część I dyskusji o JOW-ach.:

Jak można wybrać najlepszych przedstawicieli do władzy? Czy są metody selekcji dające szanse na poprawę aktualnej zapaści?

Temat ten od dawna należy do bardzo istotnych, aczkolwiek przez wielu polityków jest umyślnie pomijanym. Jeżeli głosy o konieczności zmiany ordynacji wyborczych są zbyt zdecydowane i zaczynają zyskiwać społeczne poparcie rządzący niezwłocznie wychodzą naprzeciw głosowi ludu i zabierają się za kosmetykę zasad.

Ruch polityczno-agenturalny końca lat osiemdziesiątych minionego wieku podsumowany machlojkami  w Magdalence i zaklepany przy okrągłym stole zmienił metody i sposób zarządzanie Polakami. Zmienił też bardzo chytrze zasady gospodarki dobrami wytworzonymi przez Polaków do tego czasu, ale o tym nie przy tej okazji.

O tych pierwszych, jak nazwano kontraktowych wyborach napisano wiele. Ogólnie w Sejmie zagwarantowano 65% miejsc dla PZPR i towarzyszących i 35% dla bezpartyjnych; w Senacie zaś nie było w zasadzie żadnego klucza. Główny nurt kontroli nad Polakami został zachowany.

Zmiany były niejako zalążkiem chęci dalszego odstawiania rządzącej nomenklatury od żłoba. Powołany Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych  od ćwierć wieku  domaga się wybierania posłów do Sejmu w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych z łatwą i równą dla wszystkich swobodą kandydowania. Zobacz: Tomasz J. Kaźmierski – „Strach przed JOW-ami, to strach przed Narodem„. Media publiczne blokują wiedzę na ten temat. Internet daje szansę na przedarcie się wiedzy jak ważne są wybory, jak zdradziecko rządzący pilnują swoich stołków przed ich wyrwaniem przez wyborców.

Innym zagadnieniem jakie ostatnio wrzucono do wyborczego kotła to problemy z RODO (nowe unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych). Nowe przepisy mogą utrudnić organizację wyborów samorządowych. Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy ostrzega „RODO zablokuje legalne przeprowadzenie wyborów generując przestępstwa„.

Media Narodowe podjęły temat wyborów. Zaproszony do studia prof. Mirosław Dakowski szeroko omówił dlaczego JOW są konieczne.

Waldemar Glodek, PCO
4.08.2018

 

   , 2018.08.17.

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek