Zebranie Specjalne członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej


Tam gdzie są pieniądze społeczne działalność organizacji powinna być prowadzona szczególnie odpowiedzialnie z zachowaniem przejrzystości przepływu gotówki i podejmowanych decyzji aby nie wzbudzać zbędnych emocji wśród członków.

Od dłuższego czasu wśród członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Nowym Jorku atmosfera jest daleka od tej jaka być powinna. Z własnego doświadczenia mogę dodać, że środowisko nowojorskie nie jest wyjątkiem, ale to temat na inną okazję.

Decyzją miejscowego Sądu w celu wyprowadzenia pokrętnych spraw na legalną drogę powinno być zorganizowane Zebranie Specjalne członków PSFUK w Nowym Jorku i takowego termin Zarząd PSFUK podał do publicznej wiadomości na wtorek, 28 sierpnia 2018.

Pan Henryk Kwiatkowski, oczekujący od Zarządu PSFUK postępowanie zgodne ze Statutem PSFUK w realizacji polecenia Sądu odnośnie zwołania Zebrania Specjalnego członków zauważył niezgodności z tym najważniejszym i ciągle obowiązującym wszystkich, zarząd i członków dokumentem.

Odstępstwa zostały przekazane Sądowi w oczekiwaniu na decyzję nakazującą sprostowanie przez Zarząd terminu zebrania.

Pan Kwiatkowski wymienia trzy zasadnicze odstępstwa od Statutu:

1. Nie może to być dzień roboczy (ustalono wtorek!) tylko weekend.
2. Wszyscy członkowie unii powinni zostać powiadomieni pisemnie przynajmniej 7 dni przed zebraniem (nie zostali!)
3. We wszystkich Oddziałach Unii w miejscu najbardziej eksponowanym/zauważalnym przynajmniej 30 dni przed zebraniem powinno znajdować się,  zawiadomienie o zebraniu specjalnym.

Zarzuty są poważne. Jak przed Sądem Zarząd uzasadni swoją, niezgodną ze statutem PSFUK decyzję?

Dlaczego Zarząd realizując postanowienie Sądu o Zebraniu Specjalnym łamie swój własny Statut? Prowokacja? Z czyjego i dlaczego polecenia takie niezgodne z prawem decyzje? Gdzie są dziarscy lustratorzy co śledzą agenturę wśród Polonii? Aż się prosi przytoczyć krętaczy jacy działali w San Francisco, którzy fałszowali wybory, włamywali się do Domu Polskiego, pisali donosy do IRS i wiele innych spraw w imię dochodzenia do prawdy, jak to tłumaczyli oszołomionej ich oskarżeniami Polonii. Materiały przed laty były publikowanie na PCO i nadal są, wystarczy trochę poszukać.

Poniżej podaję materiały jakie drogą emailową otrzymałem od wielu osób ze wschodniego wybrzeża w tej sprawie. Treść ich korespondencji w zasadzie jest taka sama.

Waldemar Glodek
Modesto, CA

 


Emaile:

From: henryk kwiatkowski <[email protected]>
Sent: Wednesday, August 22, 2018, 7:00:45 PM GMT+2
Subject: Fw: KOMUNIKAT O ZEBRANIU SPECJALNYM CZŁONKÓW POLSKO-SŁOWIAŃSKIEJ FEDERALNEJ UNII KREDYTOWEJ
Szanowni Polonusi
Piszę do Was bo sprawa jest bardzo pilna, o  której dowiedziałem się dopiero wczoraj wieczorem
Jan W.  w tej chwili jest w drodze na Manhattan do adwokata Glassa, żeby sądownie zablokować „niespodziankę” tj. decyzję Uunii o zebraniu specjalnym i prosił abym taką informację przekazał i rozesłał  do czlonkow Polsko-Slowianskiej Federalnej Unii Kredytowej w Nowym Jorku.
mianowicie,
Zebranie Specjalne nie może się odbyć dlatego, ze decyzja unii jest niezgodna ze statutem przynajmniej z 3 x powodów:
1. Nie może to być dzień roboczy tylko weekend (niedziela)
2. Wszyscy członkowie unii powinni zostać powiadomieni pisemnie przynajmniej 7 dni przed
     zebraniem, a nie zostali
3. We wszystkich Oddziałach Unii w miejscu najbardziej eksponowanym/zauważalnym (np na
    drzwiach wejściowych) przynajmniej 30 dni przed zebraniem powinno znajdować się
 ,  zawiadomienie o zebraniu specjalnym
To tyle na razie,
Pozdrowienia
Henryk Kwiatkowski

From: Zdzislaw Piatek <[email protected]>
Sent: Tuesday, August 21, 2018 8:48 PM

Subject: KOMUNIKAT O ZEBRANIU SPECJALNYM CZŁONKÓW POLSKO-SŁOWIAŃSKIEJ FEDERALNEJ UNII KREDYTOWEJ
PSFCU Translation of the Notice of the Special Meeting:
KOMUNIKAT O ZEBRANIU SPECJALNYM
CZŁONKÓW
POLSKO-SŁOWIAŃSKIEJ FEDERALNEJ UNII KREDYTOWEJ
ZWAŻYWSZY, ze żądanie o Zebranie Specjalne Członków zostało złożone w trybie petycji zgodnie z artykułem IV rozdział 2 i 3 Statutu PSFCU, Sąd Najwyższy stanu Nowy Jork zdecydował, że Zebranie Specjalne musi zostać zwołane.
W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM NINIEJSZYM INFORMUJEMY, że Zebranie Specjalne członków niniejszej Unii Kredytowej zostało zwołane i odbędzie się w Centrum Operacyjnym Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy 9 Law Drive, Fairfield, NJ 07004, we wtorek, 28 sierpnia 2018 r. o godz. 19-tej, w następujących celach:
  1. „Poddania pod głosowanie wniosku o usunięcie Edwarda Pierwoli z Komisji Nadzorczej za umyślną blokadę zwołania wcześniejszego Zebrania Specjalnego, naruszenie zasad zwoływania posiedzeń Komisji Nadzorczej, narażenie P&SFCU na straty finansowe poprzez nieetyczne działania, naruszenie Artykułu XVI, Rozdział 4 Statutu.
  2. Poddania pod głosowanie wniosku o usunięcie Elżbiety Baumgartner z Rady Dyrektorów i członkostwa w P&SFCU za podejmowanie decyzji naruszających Statut PSFCU, niewłaściwe zarządzanie, nadużycie władzy publicznej dla osobistych korzyści, ignorowanie Członków Unii przy podejmowaniu ważnych decyzji, narażenie instytucji na wielkie ryzyko finansowe poprzez błędne decyzje bez konsultacji z członkami Unii, dystrybucję nierzetelnych informacji dotyczących inwestycji funduszy członkowskich w wysokości 590 milionów dolarów.*
  3. Poddania pod głosowanie wniosku o usunięcie Leona Kokoszki z Rady Dyrektorów i członkostwa w P&SFCU za złamanie obietnic wyborczych i świadome wprowadzanie w błąd członków, którzy głosowali za nim. Po tym, jak został wybrany do Zarządu, Leon Kokoszka, w obecności różnych Członków, nazwał postulaty, na mocy których został wybrany „kiełbasą wyborczą” i stwierdził, że nie będzie można ich zrealizować.*
  4. Poddania pod głosowanie wniosku o usunięcie Krzysztofa Matyszczyka z Rady Dyrektorów i członkostwa w P&SFCU za podejmowanie decyzji naruszających Statut PSFCU, niewłaściwe zarządzanie, nadużywanie urzędu publicznego dla osobistych korzyści, ignorowanie Członków Unii przy podejmowaniu ważnych decyzji, narażenie instytucji na wielkie ryzyko finansowe poprzez błędne decyzje bez konsultacji z członkami Unii.
  5. Poddania pod głosowanie wniosku o usunięcie Kajetany Sawczuk z Rady Dyrektorów i członkostwa w P&SFCU za podejmowanie decyzji naruszających Statut PSFCU, niewłaściwe zarządzanie, nadużycie władzy publicznej dla osobistych korzyści, ignorowanie Członków Unii przy podejmowaniu ważnych decyzji, narażenie instytucji na wielkie ryzyko finansowe poprzez błędne decyzje bez konsultacji z członkami Unii, notoryczne nieobecności na posiedzeniach Rady Dyrektorów (Artykuł VI Rozdział 8 Statutu PSFCU).*
Równocześnie informujemy, że podczas spotkania nie będą poruszane sprawy nie związane z wyżej wymienionymi celami.
NA PODSTAWIE DECYZJI RADY DYREKTORÓW PSFCU
Małgorzata Wądołowski, Pierwsza Wiceprzewodnicząca
PODPISANO PRZEZ SEKRETARZA:
Franciszek R. Piwowarczyk                                Data: 20/8/2018
* Informujemy, że wnioski o usunięcie Elzbiety Baumgartner, Leona Kokoszki, Kajetany Sawczuk z Rady Dyrektorów nie będą poddane pod głosowanie ponieważ ich kadencje zakończyły się i nie są już oni Członkami Rady Dyrektorów.

 


 

Nadesłane dokumenty do ściągnięcia w formie PDF:

  1. Supreme Court – Welenc v. PSFCU
  2. PSFCU J.Lipski . 01.03.2018
  3. Apelacja Rady Dyrektorów

 


 

  • Ilustracja tytułowa: Budynek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. Fot. za usa.se.pl, 19.08.2014

 

, 2018.08.22.

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek