Tele-nowela FOZZ. Czy to „Waterloo napoleona biznesu”? Co ona zasłania?


A może jest to ujawnienie klęski Polski?

Przez prawie trzy dekady alarmowaliśmy władze, media, Polaków, o gigantycznym rabunku Polski.

Wiedzieli o tym wszyscy premierzy, ministrowie finansów oraz sprawiedliwości . Alarmowaliśmy bez rezultatu. Nie reagowali.

Nagle przed paru tygodniami w mediach zapis” ze sprawy został jakby zdjęty. Dariusz Tytus Przywieczerski [dalej DTP] , który sam nazwał się napoleonem biznesu, a może tak nazwali go beneficjenci czy udziałowcy jego biznesów – Polsat i TVN (ITI), przyleciał za darmochę na Słoniu (Jumbo-jet) do Polski. CIA wypuściło go spod swych ochronnych skrzydeł.

Minister sprawiedliwości Ziobro nazwał przylot DTP – Waterloo tego napoleonka.

Sprawdźmy, czy słusznie.

Dla młodych, gadanie o FOZZ to jak historia o buncie Masława za Mieszka II: Starocie, nuda.

O tym, że już 30 lat temu ujawniliśmy, że nielegalny handelek „polskim długiem”, bez wpisywania do „Księgi Należności i Zobowiązań Państwa”, przyniósł straty bezpośrednie ponad 50 miliardów dolarów, nawet teraz min. Ziobro nie ośmielił się powiedzieć.

O tym, że na początku lat 90-tych ministerstwo finansów było pod kontrolą Grupy Y (Misiąg, J. Sawicki) – nawet teraz panuje milczenie. O tym, że tajna wtedy umowa między Bankiem światowym, a „stroną polską”, która to umowa wymuszała trzy lata stałego kursu dolar -złoty, dalej nie wolno mówić i pisać. Stało się to w sytuacji, gdy min. Balcerowicz spowodował hiperinflację złotego.

A to dało bandytom z obu stron możliwość na uzyskiwanie „przebicia”, tj. pomnożenia kapitałów 500 czy tysiąc RAZY. Mechanizm ten, znany studentom pierwszych lat ekonomii na Zachodzie, opisali w poważnym czasopiśmie ekonomicznym na przykładzie Polski profesorowie Przystawa i Wolf. Violation of interest-rate parity: a Polish example O tym pisaliśmy już w 1992 roku w książce o FOZZ w rozdziale „Scenariusz argentyński – udoskonalony”.

Osądzenie FOZZ i TRAST [to prywatny biznes Żemka i Chim- kontynuacja FOZZ-u] opóźnili likwidatorzy , potem zaś wymiany sędziów -sprawozdawców , przy aprobacie prokuratury i ministrów sprawiedliwości – o około 12 lat.

Proces karny był farsą: Sędzia A. Kryże sądził głównie dwóch „preziów – do odsiadki” Żemka i DTP, mówiąc o stratach rzędu kilkuset milionów dolarów, a więc zaniżonych co najmniej 20 – 50 razy. A DTP był sądzony …za 1.5 miliona dolarów…

Kilkakrotnie UOP i potem ABW wypuszczały z dokumentacją DTP za Zachód. Oba te urzędy nie zostały za to rozwiązane, ani winni nie zostali aresztowani.

Teraz – nasz „napoleonek” będzie pilnował swych interesów w Polsce bo skarżył się że z Florydy było trudniej.

Podobnie było w latach 90-tych, gdy skazany na wieloletnie więzienie kapitan SB Piotrowski, oficjalnie morderca ks. Popiełuszki, był widywany w Warszawie na wolności. Ja widziałem go wysiadającego z „wypasionego wozu” na rogu Hożej i Marszałkowskiej. Krzyknąłem do kolegi: „Patrz, morderca Popiełuszki!!”. Nienawistne spojrzenie kobry zapamiętam na zawsze – oddalił się spokojnym krokiem.

Minister sprawiedliwości z tych czasów Barbara Piwnik oświadczyła przed paru dniami w TV, że oczywiście DT nic nie ujawni, bo nie będzie zeznawał, już został bowiem prawomocnie osądzony. Różni naiwniacy, w tym posłowie, ośmieszają się gaworząc w TV o „nowych zeznaniach”. Minister Ziobro zaś ośmiesza się mówiąc o <Waterloo „mózgu FOZZ”>.

To jest Waterloo wymiaru sprawiedliwości, Pana, Polski. Żadnych miliardów nie odzyskamy, są dalej ćpane przez może niezbyt genialnych, ale mocno umocowanych w tajnych strukturach osobników i ich potomków, oraz przez INSTYTUCJE.

Po co więc ta tele-nowela o dobrym i odważnym Falzmannie, o miłych i zagubionych sierotkach? Przypomina to mamę Madzi sprzed paru lat.

Co władcy „wyobraźni masowej”, wykorzystujący tak groźne narzędzie, jakim jest TV i radio, ukrywają za tym parawanem?

Sądzę, że głównie swoje stanowcze kroki w trzech dziedzinach:

– Spełnianie żądań firm międzynarodowego Przemysłu Holokaustu co do 300 miliardów dolarów, jakie sobie załatwili nieprawdopodobną hucpą w Kongresie i senacie USA, potem w Administracji Trumpa [ustawa 447].

– Wykonywanie groźnych dla narodów żądań „zrównoważonego rozwoju” – obecnie to Agenda 2030.

– I – może to szczegół – ujawnienie wpuszczania do Polski tysięcy przedstawicieli dziesiątków nacji obcych nam kulturowo i religijnie, a dalsze blokowanie powrotu dziesiątków milionów Polaków z obczyzny.

Por.

Mirosław Dakowski
14 września 2018

 

Źródło:  Strona Mirosława Dakowskiego , 14/09/2018

  • Ilustracja tytułowa: Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Fot. za: polityka.pl / wybór zdjęcia wg.pco

Przeczytaj również inne artykuły związane z aferą FOZZ:

 

  , 2018.09.14.

 

Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci