W samo południe / 25.10.2018, godz. 12, Sejm RP s. 307: Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Kopalni Krupiński


To wielkie wydarzenie 25.10.2018.
Jedna z najważniejszych oddolnych inicjatyw.

Wiele wysiłku kosztowało nas – OKOPZN – wprowadzenie sprawy nieuzasadnionej likwidacji kopalni Krupiński do sejmu. Liczymy na wsparcie naszych prac przez najbardziej zainteresowanych – samych górników. Macie godnych reprezentantów w walce o polskie górnictwo i kopalnię Krupiński..

Dopóki nie zasypano szybów jest szansa na wznowienie wydobycia tradycyjną metodą węgla z pokładu 401/1 wartego ponad 40 MILIARDÓW złotych. Odmetanowanie pokładów – 3 miliardy m3 metanu, kolejny etap, budowa przemysłowej instalacji podziemnego zgazowania węgla – skraplanie pozyskanego gazu oraz wprowadzenie wielu innowacyjnych technologii…

Te badania należy wreszcie wznowić – KWK Wieczorek 2014 rok – brak kontynuacji badań…

Zasobność w węgiel zwiększy nam się z 5-7 mld ton – do 1300m, do ponad 400 mld ton do 5-6 tys.m. – pokłady warte ponad 200 BILIONÓW złotych. W perspektywie 1 milion z dywidendy na konto każdego Polaka, tylko z węgla.

Każdy kto jest zainteresowany sprawą może liczyć na więcej informacji.

Czekamy na odzew środowiska górniczego.

Przyjedziemy na cykl spotkań z górnikami, proszę o pomoc w organizacji spotkań.

Poseł Jacek Wilk i Bogdan Gizdoń. Jedno z wcześniejszy spotkań z OKOPZN (X.2016)

Poseł Jacek Wilk to nie jedyny z parlamentarzystów rozumiejących sprawy górnictwa. Z Obywatelskim Komitetem Obrony Polskich Zasobów Naturalnych [OKOPZN] współpracują jeszcze posłowie Robert Winnicki z Ruchu Narodowego i Jarosław Sachajko z Kukiz’15.

*

Ciągle słyszymy nowoczesne górnictwo, górnictwo i energetyka nowej generacji, na czym ono ma polegać? Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych wyprzedza poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości o trzy lata.

Przekazaliśmy najważniejszym osobom w Państwie opracowania tematu NIEZALEŻNOŚCI ENERGETYCZNEJ POLSKI. NASZ NOWY MODEL BIZNESOWY DLA POLSKIEGO GÓRNICTWA, opisaliśmy w jakim kierunku powinno iść polskie górnictwo.

Budowa przemysłowej instalacji podziemnego zgazowania węgla na zamykanej kopalni Krupiński, najbardziej perspektywicznej kopalni w polskim górnictwie, mogła generować zysk netto na poziomie ponad 1 mld złotych r/r – wydobycie metanu ok. 3 mld m3, oraz stworzenie modelowego zakładu chemicznej przeróbki węgla.

Taki jest nasz cel, o który walczymy i nie spoczniemy, aż go wdrożymy, bo to jest właściwa droga rozwoju polskiego górnictwa i energetyki opartej na własnym gazie, którego będzie tak dużo, że będziemy znaczącym eksporterem gazu na całą Europę, a polskie społeczeństwo w otrzyma 1 milion z dywidendy na konto emerytalne, na wzór konta emerytalnego w Norwegii!

Norwedzy już mają na koncie ponad 800 tys. złotych z ropy i gazu. Walczymy aby w konstytucji zapisano; ZASOBY NATURALNE SĄ WŁASNOŚCIĄ NARODU POLSKIEGO – tak było do 1979 roku, zanim zdradziecka konstytucja Kwaśniewskiego usunęła ten zapis.

Wszystkim Polakom powinno zależeć aby taki zapis wprowadzono do konstytucji, tak nam dopomóż Bóg.

P.S. ministrowie energii unikają spotkania z ekspertami z OKOPZN, mimo pisma przesłanego przez KPRM w tej sprawie, lekceważą premiera RP Mateusza Morawieckiego!

Bogdan Gizdoń

*

Barbara Słowik na Facebooku napisała m.in. (23 września 2018):

Kopalnia Krupiński powinna zostać reaktywowana przez Polski kapitał i przynosić Polsce zyski !
Brytyjski inwestor jest bardzo mocno zainteresowany zakupem kopani i podejmuje szereg działań w tej sprawie.
Natomiast w ostatnich dniach został ogłoszony przetarg na likwidację szybów.
Czy tak musi być? Dlaczego rezygnujemy z czerpania zysków z naszych surowców naturalnych? Dlaczego Brytyjczykom się opłaca a nam nie?
Nie rozumiem tego…

 

OSTATNI MOMENT ABY RATOWAĆ KOPALNIĘ KRUPIŃSKI !!!

Brytyjska firma Tamar za wszelką cenę chce kupić Kopalnię Krupiński i ją reaktywować w celu czerpania z niej zysków. W ostatnim czasie firma napisała list w tej sprawie do Prezydenta RP. Determinacja i starania firmy dowodzą tego, że Krupiński to kopalnia z której można czerpać ogromne dochody (pokłady węglą najwyższej jakości – koksującego). To Polacy powinni czerpać z niej zyski a nie zagraniczna firma.
Dodatkowo niepokoi nas ogłoszony w ostatnich dniach przetarg na likwidację szybów w Kopalni Krupiński.

Poniżej Apel Klubu GP Dąbrowa Górnicza:

 

*

Cały świat prowadzi badania nad podziemnym zgazowaniem węgla, tylko rząd PiS nie widzi takiej potrzeby. Nasze programy – OKOPZN – są ignorowane przez min. Krzysztofa Tchórzewskiego i min. Grzegorza Tobiszowskiego. Nawet ignorują polecenia premiera Mateusza Morawieckiego, nie odpowiadając na sugestię rzecznik rządu Joanny Kopcińskiej aby z nami się spotkali, a co za tym idzie samego premiera.

Nie wyrażają panowie ministrowie woli spotkania z ekspertami z Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Podobnie ministerstwo energii nie odpowiedziało na list skierowany przez Bractwo Gwarków – skupia byłych dyrektorów kopalń i naukowców – do premier Beaty Szydło w sprawie nieuzasadnionej likwidacji kopalni Krupiński.

Już w 2018 roku importujemy 15 milionów ton węgla z zagranicy. Dokąd ta polityka nas zaprowadzi, ciągle piszemy o tym i przekazujemy informacje najważniejszym osobom w państwie.

*

My maszerujemy po nową i wolną Polskę,
kto chce może iść z nami!

Dlaczego musimy się jednoczyć? M.in. dlatego, że potężne polskie zasoby naturalne są zagrożone przejęciem przez obcy kapitał (pod względem zasobności w surowce Polska jest bezsprzecznym liderem w Europie, wygrywamy nawet z Niemcami – potwierdza to Główny Geolog Kraju prof. Orion Jędrysek, choć władze niechętnie o tym mówią – o ich milczenie dobrze dba światowa finansjera, która powoli „kładzie łapę” na naszym najpotężniejszym bogactwie; sam polski węgiel jest wart 200 bln zł – dla porównania dług narodowy to „tylko” 1 bln zł). UE rocznie importuje 200 mln ton tego rzekomo niepotrzebnego surowca, a Polska, na której terytorium jest ponad 80% europejskiego węgla. Zamiast być głównym eksporterem, z roku na rok zwiększa import słabej jakości węgla ze wschodu.

Posłuchaj wiceministra środowiska i Głównego Geologa Kraju prof. Mariusza Orion Jędryska, który w radio WNET skomentował sytuację w polskim górnictwie.

Przypomnę na koniec, że nie chodzi tylko o KWK Krupiński, walczymy zdecydowanie o to aby w konstytucji zapisano; ZASOBY NATURALNE SĄ WŁASNOŚCIĄ NARODU POLSKIEGO – tak było do 1979 roku, zanim zdradziecka konstytucja Kwaśniewskiego usunęła ten zapis.

 

Przeczytaj również:

 

Bogdan Gizoń

 

Źródło: Bogdan Gizoń – Facebook , 20.10.2018.

  • Ilustracja tytułowa: Flaga na budynku Sejmu RP w Warszawie. Fot. sejm.gov.pl / wyb. zdjęcia wg.pco

 

   , 2018.10.21.

Bogdan Gizdoń

Autor: Bogdan Gizdoń