Bajery „Czystego Powietrza”. Łatwiej wydawać państwowe pieniądze niż przyznać się do winy.


Właśnie słucham TVP3. Wielka afera, wstrząs, niedowierzanie – obraduje Komisja ds. wyłudzeń podatku VAT. Kolejna wielka afera, wyciągnęli ZŁODZIEJE z mojej kieszeni niezłą kasę. Kolejne igrzyska dla ludzi okradanych – polskiego społeczeństwa.

Po co tyle hałasu jak nic za tymi aferami nie idzie, nic, null, nikt nie siedzi w więzieniu i żaden majątek zdobyty w sposób nieuprawniony nie został odebrany. Niby się boksują, ale nikt żadnej, ale to żadnej odpowiedzialności nie ponosi.

Budowa świadomości ekologicznej wg min. środowiska Henryka Kowalczyka

Dlaczego rząd PiS nie widzi taniej technologii ograniczenia smogu z kotłów niskiej emisji? Odpowiedz jest banalnie prosta – woli wydawać duże pieniądze – dlaczego? Odpowiedz także może być bardzo prosta…

Minister środowiska Henryk Kowalczyk w swej wypowiedzi mówi, że paląc w przestarzałych piecach (ma na myśli kotły) i paląc złej jakości paliwem trujemy siebie i sąsiadów.
Panie ministrze, można palić w „przestarzałych” kotłach i nawet niższej jakości węglem, stosując innowacyjną technologię sorbentową ER1, odpowiednie techniki palenia od góry oraz robiąc drobną modernizację kotła (oszczędzamy 30% węgla). Robimy kocioł ponadklasowy (oszczędzamy ogromne pieniądze na wymianę kotłów, na którą nie stać zdecydowaną większość społeczeństwa), który spełnia Normy Konkluzji UE do dyrektywy IED z maja 2017 roku ze szczególnym uwzględnieniem emisji rtęci HG do roku 2023. Redukujemy ilość pyłów, SO2, NOx, emisję metali ciężkich. Od momentu zastosowania technologii, redukujemy emisję spalin i trucie mieszkańców! Uzyskujemy pożądany efekt, którego nie zapewnia program PiS „Czyste Powietrze”.

W listopadzie gdy sezon grzewczy w pełni Pan minister mówi o budowaniu świadomości ekologicznej. Społeczeństwo powinno już być przygotowywane do tego od kilku miesięcy. O smogu i uświadomieniu społeczeństwa wiele się mówi ale minister Henryk Kowalczyk nie ma pomysłu jak to zrobić, więc dalej będziemy się truć…

Innowacyjna technologia i program jej wdrożenia przez samorządy czeka na wprowadzenie. Czy do tego dojdzie, raczej wątpię, bo lepiej wydać dziesiątki miliardów złotych z ciężko zarobionych pieniędzy przez naród, niż przyznać się do „błędnie” podejmowanych decyzji.

*

Sorbent ER1 redukuje emisje szkodliwych dla zdrowia spalin. Kiedy Polski rząd zainteresuje się tą innowacyjną technologią?

A tak wygląda to w ocenie pana Henryka Rymanowskiego:

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z Sorbentem ER1 i zaraz zastosowałem i widzę efekty: bezdymne spalanie. Zasyp spalał się dłużej o 2 godziny, piec czysty. Nadal prowadzę obserwacje przy zastosowaniu różnych rodzai kaloryczności węgla.

Warunkiem „czystego” spalania węgla (zgazowania) oraz oszczędności ok. 30% spalanego węgla jest zastosowanie metody PALENIA OD GÓRY! Na KWK Marcel floto koncentrat był po 320 zł za tonę. Floto koncentrat to najczystsze paliwo po koksie.
Tanie paliwo i wysokiej jakości, dlaczego wycofano ze sprzedaży?
Strona rządowa twierdzi, że to niskiej jakości paliwo. I kto ma rację? Jeżeli my mamy rację, to w jakim świetle to stawia ministrów, którzy taką decyzję podjęli?
Rząd mówi, że ograniczenie smogu i czystość powietrza zależy od jakości paliwa, a ja mówię, że w mniejszym stopniu od jakości węgla, a w większym od sposobu jego spalania (zgazowania w kotle). I kto ma rację? itd. itp.
Proponujemy rządowi zaoszczędzić z programu Czyste Powietrze dziesiątki miliardów złotych, (przeznaczymy tylko 80 mln złotych na budowę doświadczalnej, przemysłowej instalacji podziemnego zgazowania węgla na KWK Krupiński) nie trzeba wymieniać starych kotłów dolnego spalania (kopciuchów), tylko zaadoptować je na kotły ponadklasowe.
Przypominam:
Spełniają Normy Konkluzji UE do dyrektywy IED z maja 2017 roku ze szczególnym uwzględnieniem emisji rtęci HG do roku 2023. Redukujemy ilość pyłów , SO2, NOx, redukujemy emisję metali ciężkich.
Od momentu zastosowania innowacyjnej technologii ER 1 redukujemy SMOG i trucie mieszkańców!

Jak funkcjonuje nowa i tania technologia można w każdej chwili zobaczyć, zapraszałem wielu posłów, nie skorzystał żaden z zaproszenia. Nie trzeba bezkrytycznie wierzyć w to co napisałem, można drążyć i samemu sprawdzić czy to jest prawda o czym napisałem.

Przypominam, że rząd chce wydać 103 mld w ciągu 9 lat, a efekt będzie mizerny. Rząd nawet nie zapewni użytkownikom wystarczającej ilości węgla do kotłów V klasy. Produkujemy obecnie 4 miliony ton, a będzie zapotrzebowanie na ok. 12 mln ton.

*

I na koniec jeszcze o likwidacji KWK „Krupiński”:

Trzy tajne umowy spółki JSW S.A. odpowiedzialne za upadek kopalni?

*

Polecam portal poświęcony nie tyko walce ze smogiem:

Przeczytaj również:

 

Bogdan Gizoń

Źródło: Bogdan Gizoń – Facebook , 21.11.2018.

Ilustracja tytułowa za:  walkazesmogiem.pl   / wyb. zdjęcia wg.pco

 

   , 2018.11.21. / Akt. 2018/11/22.

Bogdan Gizdoń

Autor: Bogdan Gizdoń