Przestrzeganie prawa unijnego – to jeden z fałszywych stereotypów


Postanowienie TSUE o „zabezpieczeniu ustawy o SN” jest złamaniem prawa, dlatego nowelizacja tej ustawy jest niezasadna.
Ale to jest wada mniejsza. Niestety zmiana Ustawy o Sądzie Najwyższym dokonana przez Sejm w dniu 21 listopada 2018 jest bardziej szkodliwa, niż ktokolwiek przypuszcza. Mianowicie stwarza precedens dopuszczający bezprawne pozbawianie suwerenności państw członków Unii Europejskiej, w tym zakresie, który zgodnie z Traktatami Unii Europejskiej jest częścią suwerenności tych państw wyłączonej spod jurysdykcji tych traktatów.
„Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie jest normalnym sądem wymierzającym sprawiedliwość, zgodnie z jakimikolwiek systemem aksjologicznym czy prawnym. To jest organ liberalnej demokracji, działający jako narzędzie wprowadzające tylnymi lewackimi drzwiami nowe pozatraktatowe prawa i nowe systemy, by niszczyć wszystko co mamy w sercu, by zdeptać naszą Wiarę, Nadzieję i Miłość.”
Przyjęcie za dobrą monetę strategii Komisji Europejskiej realizowanej z wykorzystaniem TSUE jako narzędzia do pozbawiania państw członków UE ich suwerenności sprowadza „KONIEC NIEPODLEGŁOŚCI W EUROPIE”. Jest to rzeczywista forma nielegalnej realizacji programu europejskiego superpaństwa. Jednym z ostatnich sygnałów trwałości tego programu jest powrót do idei tworzenia europejskich sił zbrojnych.
Dotkliwych szkód wywołanych uchwaleniem nowelizacji tej ustawy jest znacznie więcej. Dlatego zakładam, że istnieją pozytywne efekty tego działania, które mogą okazać się bardzo opłacalne dla strategicznego sukcesu PiS, oczywiście pod warunkiem, że zastanowimy się nad synergiczną analizą prognozy dla rozwoju wydarzeń na całej scenie politycznej.
Taki widzę sens w tym co się dzieje.
*
Jeśli ktoś myśli, że istotną strategiczną przesłanką prognozy wpływających na decyzją o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym jest kwestia stałej obecności armii amerykańskiej w Polsce, to jest w grubym błędzie. To jest oczywiście jedna z wielu ważnych przesłanek, ale naprawdę w tej sprawie nie jest przesłanką najistotniejszą.
*

Najpaskudniejsza szkoda z tego głupiego kroku jest poza Polską

Cytat: 
Niestety zmiana Ustawy o Sądzie Najwyższym dokonana przez Sejm w dniu 21 listopada 2018 jest bardziej szkodliwa, niż ktokolwiek przypuszcza. Mianowicie stwarza precedens dopuszczający bezprawne pozbawianie suwerenności państw członków Unii Europejskiej, w tym zakresie, który zgodnie z Traktatami Unii Europejskiej jest częścią suwerenności tych państw wyłączonej spod jurysdykcji tych traktatów. [link]
Cholera, strasznie skomplikowane zdanie się zrobiło. Ale to jest ulubiona metoda wszystkich komunistów, faszystów i współczesnych międzynarodowych gangsterów. Oni jadą prymitywnie i bezczelnie wpędzając pałą i kastetem w skomplikowane problemy. Aby kłamać, wcale nie trzeba myśleć. Aby znaleźć argumenty przeciwko temu kłamstwu, trzeba się mocno napracować.
Profesor Piotr Gliński miał 100% racji: „PiS jest traktowany przez opozycję jak Żydzi przez Goebbelsa” [link].
Na pocieszenie mogę powiedzieć, że komuniści i faszyści wzorem Adolfa Hitlera i Józefa Stalina po każdym swoim sukcesie w pierwszej kolejności mordują swoją agenturę. Nie bez przyczyny w roku 1920, w ślad za czerwonymi zagonami Tuchaczewskiego maszerował Polrewkom z Feliksem Dzierżyńskim na czele.
A więc jak zawsze, najlepszym rozwiązaniem jest bilans zysków i strat. Drugi cytat:
„Dotkliwych szkód wywołanych uchwaleniem nowelizacji tej ustawy jest znacznie więcej. Dlatego zakładam, że istnieją pozytywne efekty tego działania, które mogą okazać się bardzo opłacalne” – w dalszej przyszłości.
Przypis: 
Powyżej zamieszczam komentarz do felietonu Tymczasowego, „Rząd Głupich Kroków” [link]. Polecam ten felieton.
*

Czasem warto zastanowić się z kim mamy do czynienia.

Na przykład gdy mamy konflikt z chamem, faszystą albo pozbawionym sumienia komunistą, to każde ustępstwo, po prostu każdy ruch w stronę porozumienia interpretowany jest jako słabość, która będzie traktowana jako zachęta do kolejnego kopniaka.
Nie spodziewam się, że ustępstwo w stosunku do TSUE może spowodować wycofanie się Komisji Europejskiej ze sporu z Polską. Przeciwnie. Spodziewam się rozzuchwalenia zarówno antypolskiej rodzimej opozycji jak i podkręcenie agresji ze strony unijnych urzędników.
.

Są takie sytuacje, w których trzeba się wychylać. Chyba jest nawet takie przysłowie: „Pokorne cielę pierwsze idzie na rzeź!”

*
ULUBIONĄ FORMĄ ISTNIENIA KASTY PRAWNIKÓW JEST PROCES
No i kasta prawników rozgrywa swoja partię wciągając państwo w proces rozgrywany znaczonymi kartami. (Franz Kafka by tego nie wymyślił)
*
KIEDYŚ MÓWIONO O TAKICH LUDZIACH „PIENIACZ”
CAŁA TOTALITARNA OPOZYCJA TO „PIENIACZE Z NIENAWIŚCI”. A „pieniacze z nienawiści” co dzień posługują się mową nienawiści, zachowując się jak naziści prześladujący przeciwnika politycznego, rozdymając antypisowski rasizm, krok po kroku wszczepiając w domeną publiczną odporność na zło.
„Aby zbrodnia przestała niepokoić, trzeba ją przenieść w normalność. Tylko tyle i aż tyle. To jest jądro tej metody, najważniejszy jej cel. Zalegalizowanie draństwa.”
To budzi prawdziwą grozę [link] oraz [link]. Prezentowane linki wskazują na diagnozę sformułowaną w roku 2009.
Michael
*
W komentarzach Petrus napisał:
Michael ja już jestem na „garnuszku”, kiedyś usłyszałem od spowiednika (to było bardzo dawno temu, a jestem krewki facet podobnie jak Ty), po co Ci to. No fakt, darłem mordę na różnych forach, nawet na demotywatorach – i co, dostałem fest kopa!  Tu (dzięki uprzejmości administratorów, i mod) mogę wylać z siebie co mnie boli! Być może, że chciałbym szybko już tu i teraz (bo nas zamordują) i tak wcześniej było! Wygrywaliśmy bitwy, a przegraliśmy wojnę. Nie piszę tego na wiatr, spotykam ludzi sprzedawców, przy kupnie pieczywa, bądź (co tu kurna dziś na obiad gotować). Nadal choć się staram jak mogę (na forach elektronicznych, miałem za sobą armię zakochanych dzieci!). Wnioski, mam już tylko jedno jedyne (które przychodzi mi dziś do głowy), taktyka agitacji jaką stosują „świadkowie jehowy”. Czyli dam pani/panu coś do poczytania. Kiedyś za wiedzą „proboszczunia”, wykładałem w na stoliku, bądź na ławeczce przed Kaplicą Najświętszego Sakramentu, być może przeczytali (albo i nie). Sądzę że z lenistwa, mnie mówiąc brzydko (olali!). Autorytetami dla mnie wciąż będą August Hlond, Stefan Wyszyński i Jerzy Popiełuszko.
Tak szczerze, czuję się bezradny, bo co mógłbym jeszcze w temacie zrobić?.
Masz receptę?
*
Źródło:  BLOGMEDIA24.pl , 22/11/2018
  • Ilustracja tytułowa: Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Luksemburg. Fot. Geert Vanden Wijngaert / AP, źródło: NPR [US] / wybór wg.pco
, 2018.11.24.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci