Po wsze czasy Elvis ….


8 stycznia urodził się Król Rock ‚n’ Rolla

Ulica Elvisa Presleya w Las Vegas

Kilka lat temu w Nevadzie Król Rock ‚n’ Rolla otrzymał jako prezent urodzinowy swoją ulicę. W amerykańskim mieście hazardu i rozrywki, Las Vegas dawną ulicę Riviera Boulevard przemianowano wtedy na „Elvis Presley Blvd.”

Presley swój pierwszy występ w Las Vegas miał w 1956 roku. Ulicy nadano imię na wniosek kompleksu hotelowego Westgare Las Vegas Resort & Casino, w którym Król R&R wystąpił w latach 1969 – 1976 dokładnie 837 razy. Zanim hotel przyjął dzisiejszą nazwę, nazywał się International a później Las Vegas Hilton. Od pamiętnego grudnia mieści się przy Elvis Presley Boulevard.

Presley zmarł w 1977 roku w wieku 42 lat.

Elvis Presley dołączył do Tony Bennetta, Sammy Davisa Jr., Debbie Reynoldsa i Frank Sinatry mających ulice w Las Vegas nazwane ich imieniem. (Fot. Jay Jones / The LA Times)
Elvis Presley dołączył do Tony Bennetta, Sammy Davisa Jr., Debbie Reynoldsa i Franka Sinatry mających ulice w Las Vegas nazwane ich imieniem. (Fot. Jay Jones / The LA Times)

 

Elvis Presley – Green Green Grass Of Home (best video)

Nagranie z 8 czerwca 1970 roku, w RCA Studio B w Nashville, Tennessee.
Źródło: Elvis Presley – YT: www.youtube.com/watch?v=uvGvmsLQaHA ,

 

Natomiast w Memphis, Tennessee – z którym Elvis związał swoje życie celebracja urodzinowa ma swój niezmienny od lat scenariusz. Na tarasie przed domem Presleya w Graceland odbywa się ceremonia krojenia tortu na 164 porcje, które są sprzedawane na aukcji pobliskim hotelu Guest House, gdzie po raz pierwszy były obchodzone urodziny Króla. W aukcji przebijanych jest wiele innych rzeczy i pamiątek po wspaniałym artyście.

Elvis Presley – Jailhouse Rock

Źródło:   YT: www.youtube.com/watch?v=gj0Rz-uP4Mk ,

 

(Za: Billboard, 5.01.2017)

Opr. wg/PCO

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2, 2019.01.10.

Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek