Msza św. za OJCZYZNĘ i pomordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym KL AUSCHWITZ.


PROŚBA O WSPÓLNĄ MODLITWĘ ZA OFIARY KL. AUSCHWITZ

Brama do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau [1940-1945]. Na bramie napis ‚Arbeit macht frei’ (‚Work makes you free’). (JOEL SAGET / AFP) – Za: The Time of Israel, 6.XII.2016

Szanowni Państwo,

27 stycznia br. o godz. 12.00 w kościele Przenajświętszego Serca Pana Jezusa w Guelph Ontario zostanie odprawiona Msza św. za OJCZYZNĘ i pomordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym KL AUSCHWITZ.

Św. Maksymilian Kolbe. Fot. Inter.

Nasze modlitwy skierujemy do Wszechmogącego Boga, Pana wieków, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Jej niestrudzonego czciciela – twórcy Rycerstwa Niepokalanej w 1917 r. – świętego Maksymiliana Kolbego o pogłębienie wiary, umocnienie nadziei i rozpalenie żarliwej miłości dla wszystkich Polaków. Prosić będziemy, by cały nasz Naród oraz rządzący Najjaśniejszą Rzeczpospolitą stanęli w prawdzie i zdecydowanie przeciwstawili się obłudzie, zakłamaniu i wszelkim patologiom społecznym, politycznym i duchowym, jak również nie pozwolili na bezkarne wmawianie Polakom ich rzekomej „współodpowiedzialności” w zbrodni ludobójstwa na Żydach podczas II wojny światowej. Najwyższy już czas obwieścić całemu światu, że to właśnie nasz naród poniósł największe straty ludnościowe i materialne od dwóch najeźdźców we wrześniu 1939 roku, a także 5-letniej okupacji niemieckiej i przeszło 40-letniego zniewolenia komunizmem sowieckim. Polacy również wzięli na siebie ciężar ratowania Żydów z narażeniem własnego życia, a po wojnie byli szykanowani i torturowani w ubeckich kazamatach przez żydowskiego pochodzenia bezwzględnych oprawców. Przez cały okres 74 lat od wyzwolenia przez wojska sowieckie obozu KL Auschwitz jego historia jest zawłaszczana przez jedną nację, lekceważąc że już od czerwca 1940 r. był on głównym miejscem eksterminacji elity intelektualnej i duchowej Polski.

Kazimierz Świtoń w KL Auschwitz – Żwirowisko. Fot. Inter.

W czasie Mszy św. będziemy modlić się także za duszę śp. Kazimierza Świtonianiezłomnego obrońcy Krzyża Papieskiego na Żwirowisku, znajdującym się bezpośrednio przy obozie oświęcimskim. Dla Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie śp. Kazimierz Świtoń jest wzorem oddania prawdziwym ideałom patriotycznym i religijnym. W moich licznych spotkaniach z Nim zawsze odwoływał się do św. Maksymiliana Marii Kolbego jako do swego patrona, a KL Auschwitz traktował jako Mauzoleum Męczeństwa Narodu Polskiego.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do wspólnej modlitwy w tych intencjach, zarówno w Guelph jak i w innych parafiach polonijnych oraz w całej Ojczyźnie. Niech nam Bóg błogosławi.

Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w niedzielę, 27 stycznia 2019 r. o godz.12.00 w kościele Sacred Heard w Guelph, róg Alice St. i Huron St. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich patriotów Polonii kanadyjskiej oraz członków organizacji polonijnych ze swoimi emblematami.

Po więcej informacji dzwoń (519) 827-5396.

Z poważaniem – Grzegorz Waśniewski,

komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego w Kanadzie

 

PS. Prosimy o wykorzystanie w całości lub częściowo dołączonej Modlitwy Powszechnej.

 

Źródło: GRZEGORZ WASNIEWSKI, Jan. 16, 2019.

Title image:  Sacred Heart Church, Guelph, 98 Alice St. and Huron St., Canada. Photo. Artur Staciwa, SHC, Oct. 2017. 

Wybór zdjęć: wg.PCO

Polish-Club-Online-PCO-logo-22019.01.17.

Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane