Nie mamy swych reprezentantów u władzy.


Benjamin Netanjahu goszczący w Polsce oszczerczo i kłamliwie obraża wszystkich Polaków w muzeum Polin (wybudowanym przez pieniądze polskiego podatnika) mówiąc do mediów zachodnich o nierozliczonej współpracy Polaków z nazistami. 

A. Mitchell, żona b. szefa Rezerwy Federalnej A. Greenspana, z premedytacją (niech nikt nie wątpi, że ta 70-letnia żydowsko-amerykańska dziennikarka nie wie, jak wyglądała II wojna w Polsce) mówi w NBC o walce powstańców żydowskich w getcie z polskimi nazistami. 
Na skutek noty z ambasady RP „przeprasza” na twitterze. 

Co to jest? To jest skandal, a rząd polski jest ukontentowany, bo przeprosiła… Przeproszenie ma być w tym samym środku przekazu o tej samej porze! Wpis na twitterze wymaże po 2 godzinach (po tym jak po telefonie z NBC – rząd w-wski odnotuje, że jest… “przeproszenie”). A do milionów odbiorców NBC przekaz o polskich nazistach mordujących Żydów w getcie poszedł i kolejny raz “wyrył” się w pamięci, i to w relacji z Polski. I nikt jej z Polski nie poprawił w NBC…

Od Mitchell i premiera Izraela rząd PiS-u winien domagać się sprostowań zgodnych ze standardami – to samo medium, analogiczny czas! Netanjahu winien odwołać swe oszczerstwa przed tymi samymi mediami, którym w Polin mówił o naszej współpracy z Niemcami podczas wojny.

A co robi Czaputowicz? Ignoruje i bagatelizuje: 
“- Wiem o tej wypowiedzi, ale to jest dziennikarka, było 900 dziennikarzy akredytowanych, więc mogą się zdarzyć różne wypowiedzi nieprawdziwe. (…) Musimy mieć pewną miarę. Nie nadajmy temu zbyt dużej rangi. Trzeba protestować, ale też mieć pewne poczucie własnej wartości. Przecież my mamy rację”.

Oszukiwanie Polaków! Idiotyczne „usprawiedliwianie”, zamiast obrony dobrego imienia Polski i prawdy. 
Nie mamy swych reprezentantów u władzy.

Ostatnie dobrze przygotowane “występy” warszawskie Mitchell, Netanjahu i poinstruowanego ignoranta Pompeo – to żydowska hucpa przeciw Polakom i Polsce w Warszawie na… zaproszenie PiS (pewnie nie wiedział, ale po raz któryś się dowiedział) i za pieniądze polskiego podatnika.

Gdyby Polska była normalnym, suwerennym krajem, po tym jak publicznie nas zhańbiono i opluto w mediach świata, na naszej ziemi, na konferencji opłaconej przez polskiego podatnika, rząd naszego kraju winien bezzwłocznie:
– zawiesić stosunki dyplomatyczne z Izraelem za kłamliwą i szkalującą Polaków wypowiedź B. Netanjahu, do czasu oficjalnego przeproszenia za te kalumnie,
– domagać się odwołania kłamstw (w tym i tego o „przejęzyczeniu) przez A. Mitchell, lecz nie na twitterze, lecz w prime-time w NBC, adekwatnie do oszczerstw, które wygłosiła tam pod naszym adresem,
– domagać się sprostowania kłamliwych stwierdzeń ze strony – poinstruowanego jak ma mówić – ignoranta Pampeo w oficjalnej nocie dyplomatycznej.

A jak myślicie, co zrobi rząd PiS-u, który wybraliśmy?
De facto – nic.

Polska opinia dziennikarsko-publiczna jednak zawrzała. Zatem „zareagowali”: prezydent Duda, który zastanawia się czy nie przenieść narady Grupy Wyszegradzkiej z Izraela do Polski, oraz premier Morawiecki czy nie odwołać swej przyszłotygodniowej wizyty w Tel Awiwie…. O tym ostatnim ewent. planie MM, pierwszy poinformował red. Stein z Izraela. Najwyraźniej MM zwrócił się najpierw do niego o radę. 

A teraz realna przyszłość: 
MM poleci do Izraela (wiem od Steina), a Duda się… uda na konferencję V-4 nad Jordan. 

Bibi (Netanjahu) to chorobliwa osobowość nie z mojej bajki, ale… jest w tym co robi wyrazisty i ma tzw. „jaja”. 

Nasi przywódcy z łaski PiS-u (no i dopustu Bożego) nie mają nic z tych rzeczy. Są pożałowania godni.

Wiesław Magiera
tygodnik GŁOS – Toronto

Źródło: Wiesław Magirea na FB , 14 lutego 2019.

Tytuł pochodzi od red. PCO

  • Ilustracja tytułowa:  Prezydent Andrzej Duda i premier Izraela Benjamin Netanyahu po sesji zdjęciowej na Zamku Królewskim w Warszawie, 13 lutego 2019. Fot.: AP/Czarek Sokolowski, za: haaretz.com  / wybór zdjęcia wg.pco
  , 2018.12.01.
Wiesław Magiera

Autor: Wiesław Magiera