Nie pozwól aby pod rządowym parasolem obce kapitały okradały polskie społeczeństwo


Nie pozwól! aby decydowano za Ciebie, aby dobro wspólne – BOGACTWA POLSKIEJ ZIEMI, KOPALNIE wykupił, przejął obcy kapitał. Obowiązkiem każdego z nas jest dbałość i walka o NASZ wspólny majątek narodowy, o zasoby naturalne dla godnego życia pokoleń Polaków. Nikt nie zrobi tego za Ciebie! Obce kapitały nadal chcą okradać polskie społeczeństwo i naszym kosztem się bogacić. Żądamy od rządu decyzji gospodarczych, które będą bogacić polskie społeczeństwo. NIC O NAS BEZ NAS! Dołącz do Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych. Popierają nas i są z nami – parlamentarzyści, organizacje poza rządowe, naukowcy, prawnicy, eksperci ds. górnictwa, energetyki, geologii i klimatu, rolnicy, emeryci, polskie społeczeństwo.

Bogdan Gizdoń

* * *

Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych wysiłków w celu ratowania szybów kopalni przed zasypaniem i wznowienia wydobycia węgla w KWK „Krupiński”, ratowania pozostałych polskich kopalń przed likwidacją, oraz uwłaszczenia polskiego społeczeństwa na zasobach naturalnych – kopalinach, których wartość dzięki innowacyjnym technologiom wyceniana jest na kilkaset bilionów złotych. 

8 kwietnia 2019 o godz. 16.00 organizujemy w Suszcu na terenie kopalni Krupiński konferencję, której tematem będzie:

Polityka Energetyczna Polski 2040, Polityka Surowcowa Polski, Polityka Klimatyczna, wznowienie wydobycia na KWK Krupiński oraz, bieżące sprawy polskiego górnictwa i energetyki.

Sprawa jest niezwykle poważna, ponieważ tworzone obecnie nowe prawo jest bardzo niekorzystne z punktu widzenia rozwoju Polski i bytu materialnego polskiego społeczeństwa. 

Mając świadomość jaką mamy, jesteśmy w obowiązku wziąć odpowiedzialność za dalsze losy naszej gospodarki oraz rozwoju Polski na kolejne dziesięciolecia.

Parlamentarny Zespół ds. likwidacji Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla oraz OKOPZN zaprasza na konferencję parlamentarzystów ze Śląska, lokalny samorząd gmin górniczych, przedstawicieli JSW S.A., liderów górniczych ZZ działających na kopalniach, wszystkich zainteresowanych tematem ratowania polskiego górnictwa przed dalszą likwidacją oraz ratowaniem polskich zasobów naturalnych przed przejęciem przez obcy kapitał.

OKOPZN
26 marca 2019

Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych

Powstał nowy profil OKOPZN do przekazywania informacji polskiemu społeczeństwu z naszych prac na rzecz dobra wspólnego. Liczymy na zaangażowanie Państwa w przesyłaniu informacji do reszty polskiego społeczeństwa, które jest nie doinformowane, z powodu braku dostępu do telewizji publicznej środowisk patriotycznych. Jednym z naszych postulatów jest dostęp do TV w najlepszym czasie antenowym. Zespół ds. likwidacji kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla z posłem Jackiem Wilkiem robi w 30 miastach na Śląsku spotkania ze społeczeństwem, zapraszamy do wzięcia udziału. Informacje na profilu OKOPZN.

Chcemy zrobić to co powinien zrobić każdy POLSKI rząd.
1. Uwłaszczenie narodu polskiego na zasobach naturalnych – zapisać w konstytucji. 2. Równoprawnego dostępu rządu i strony społecznej reprezentowanej przez środowiska obywatelskie do mediów publicznych w najlepszym czasie antenowym (min. 90 min/tydzień).
3. Wykazania nieuzasadnionej ekonomicznie decyzji Ministerstwa Energii (SP) dotyczącej likwidacji KWK „Krupiński” i jej negatywne skutki dla gospodarki.
4. Celowości połączenia firmy „Orlen” SA z firmą „Lotos” SA i jej wpływu na obniżenie bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez utratę kontroli SP nad strategiczną spółką „Lotos” SA.
5. Negatywne skutki obniżenia wskaźnika samodzielności energetycznej dla gospodarki Polski poprzez nie uzasadniony import ok. 18 mln ton węgla (głównie z Rosji).
6. Oceny skutków dla gospodarki projektu Polityki Surowcowej Państwa oraz nieuzasadnionego wstrzymania prac geologicznych dokumentujących złoża kopalin użytecznych.
7. Wdrożenia demonstracyjnej instalacji podziemnego zgazowania węgla celem sprawdzenia jej komercyjnej przydatności dla odbudowy narodowego kapitału.
8. Opracowania projektu uwłaszczenia polskiego społeczeństwa na zasobach naturalnych i przyrodniczych kraju celem zapobieżenia procesowi dalszego wywłaszczania społeczeństwa z bogactw geologicznych poprzez przydzielanie koncesji na ich wydobywanie obcym kapitałom.Opracowanie Postulatu w formie jednoznacznego Zalecenia dla rządu aby pod żadnym pozorem, komukolwiek nie udzielał koncesji na eksploatację strategicznych surowców przed pełnym rozeznaniem i udokumentowaniem złoża oraz pełnego oszacowania jego wartości w złożu.

OKOPZN

* * *

Jastrzębie zespół parlamentarny ds. kopalni Krupiński 25 luty 2019

25 luty 2019 odbyło się wyjazdowe posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. Kopalni Krupiński i technologii podziemnego zgazowania węgla w UM Jastrzębia Zdroju na zaproszenie prezydent Anny Hetman. Przedstawiliśmy jak ogromną szansą dla Polaków jest wprowadzenie podziemnego zgazowania węgla w złożu. Dzięki temu możemy zachować niezależność energetyczną Polski i nawet eksportować gaz, zarabiać ogromne pieniądze.

* * *

Wywiad posła Jacka Wilka w czasie kwietniowej (2018) pikiety przed Ministerstwem Energii:

WSENSKIE.PL
Rząd sprzeda Brytyjczykom złoża warte 2 biliony złotych za bezcen? Wilk (Wolność) dla wS: Sytuacja jest zagadkowa

Jacek Wilk skomentował dla naszej redakcji pikietę, która obyła się pod Ministerstwem Energii w związku z planowaną sprzedażą kopalni Krupiński. Zgodnie z doniesieniami medialnymi kopalnia może sama egzystować, a złoża węgla szacowane są na 2 biliony złotych.

Panie Pośle, o co chodzi w tym proteście?

Sytuacja jest bardzo zagadkowa. Zacznę od tego, że z organizatorami tego protestu jestem w kontakcie od roku. Ponad rok temu w Sejmie zorganizowałem pierwszą taką konferencję na temat sytuacji polskiego górnictwa. Sam byłem ciekaw jak jest naprawdę. Czy to naprawdę jest takie nierentowne i nic tylko wszystko sprzedać, czy może są jakieś inne możliwości? Ludzie w naszym przemyśle górniczym są bardzo dobrze zorientowani. To naprawdę fachowcy z najwyższej półki. Przecież ja nie roszczę sobie prawa do tego, żeby się znać na tym wszystkim, ale oni twierdzą, że kopalnia Krupiński jest w stanie być rentowną kopalnią. Ma bardzo dobre pokłady węgla, które będą opłacalne w wydobyciu. Park maszynowy i to wszystko jest. Oni nie rozumieją, że na siłę niejako ta kopalnia została wygaszona, a teraz trwa jakiś gorączkowy proces sprzedaży. To jest pierwszy aspekt. Drugi aspekt tego jest taki, że Ci sami ludzie mają pomysł na to, jak pozostawić ją w polskich rękach. Tam jest taka grupa inicjatywna, która ma plan stworzenia takiego podmiotu, który byłby potrzebny w prawie właściciela. To są właściwie byli górnicy, ludzie którzy znają się na rzeczy i którzy chcieliby wziąć na siebie całą tę kwestię związaną z przejęciem tej kopalni. Problem polega na tym, że rząd robi co może, żeby blokować dostęp do pewnych istotnych informacji.

Podobno były jakieś audyty, wyceny. To wiem od nich, ale te wszystkie informacją są jakoś blokowane. To nie jest udostępniane i jest tutaj problem, żeby stworzyć konkretny biznesplan i oferty, bo rząd jakby się przed tym bronił. Jednocześnie są jakieś tam plotki, że podobno rząd dostał z Unii Europejskiej jakieś pieniądze na zamknięcie kilku kopalń i bez względu na to, czy Krupiński rokuje, czy nie, ta kopalnia ma być zamknięta. Tam jest jeszcze jeden taki aspekt, że związki zawodowe podobno chciałyby tę kopalnie przejąć, ale tylko po to, żeby natychmiast sprzedać. Sprawa jest wielowątkowa i ciekawa. Najistotniejsze jest to, że my tak naprawdę nie wiemy, jaki jest prawdziwy stan tej kopalni. Po pierwsze, czy ona rzeczywiście jest w takim stanie, że może działać, czy rzeczywiście tylko i wyłącznie inwestor zagraniczny ma ofertę, która nadaje się do rozważenia. Jednocześnie rząd to utrudnia, blokuje rozmowy z tą grupą, która ma wizję, żeby kopalnia działała i pozostała w rękach Polski.

Krótko mówiąc, ja nie przesądzam istoty tego, czy ten biznes będzie działał. Najgorsze jest to, że rząd zachowuje się tutaj w sposób bardzo dziwny, taki nietransparentny. Nie wiadomo do końca, jakie są intencje. Jeżeli to miałoby się skończyć tak, że odda się ją komuś za bezcen, żeby potem to zostało zamknięte, no to byłoby to dziwne zwłaszcza, że przecież kilka polskich branż z powodów politycznych czy ideologicznych zniknęło – branża cukrownicza, czy przymierzanie się rządu do likwidacji branży futerkowej. Ja bym oczekiwał od rządu pełnej informacji wyjaśnienia, jaki rząd ma pomysł na majątek tej kopalni i czy rozważa różne opcje łącznie z takimi, że przyjmie oferty polskich przedsiębiorców.

Przeczytaj cały wywiad na portalu WSensie.pl > > TUTAJ.

Za: Bogdan Gizdoń – FB, 29 marzec 2019.

*

2019.03.31.
Bogdan Gizdoń

Autor: Bogdan Gizdoń