30 lat pogoni za rozumem


Trwa w Polsce pogoń za rozumem, trwające od 30 lat jego poszukiwania nie ustają. Dlaczego „poszukiwania” ? No bo rozum to nie mózg, mózg jest prywatny a rozum stanowić może jego zawartość, lecz pochodzi z zewnątrz i dlatego nie wszystkim udaje się go posiąść.. W wielu przypadkach tej zawartości w mózgu brak, co możemy obserwować na żywo. Rozum to zdolność racjonalnego myślenia czyli rozumowania.

Ilu ludziom brak rozumu można przekonać się śledząc sondaże, które dostarczają doskonałego wskaźnika braku rozumu. W chwili obecnej zadanie to zostało ułatwione, bo część ludzi bez rozumu skupiła się w jednej grupie politycznej, więc łatwo uchwycić głosy innych bezrozumnych ludzi, które tę grupę popierają. Jedyne co utrudnia obliczenia to skądinąd rozsądna strategia by nie trzymać wszystkich jaj w jednym koszyku i część orbituje jakby niezależnie. Nie przeszkadza to jednak w ocenie, że około jednej trzeciej społeczeństwa uczestniczy w tej pogoni. 

Jest rzeczą tajemniczą dlaczego ponad 30% ludzi skłonnych jest popierać idiotów, bandytów i złodziei. Wydawałoby się, że sprawa jest prosta, że wystarczy popierać ludzi przyzwoitych. Niestety zbyt duża była liczba tych nieprzyzwoitych, co doprowadziło do nocnej zmiany w r. 1992. Potem było jeszcze gorzej i w r. 2007 nocna zmiana odbyła się w biały dzień, po czym przez kilka lat trwał rabunek w biały dzień, szczególnie w Warszawie i Gdańsku. 

Parę miesięcy temu pojawiło się ostrzeżenie wobec ludzi bez rozumu w Gdańsku, którzy wbrew zasadom wybrali Adamowicza. Los ich pokarał pokazując im gest Kozakiewicza. Nauka jednak poszła w las. 

Ciekawe czy, zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka”, nocna zmiana powtórzy się w r. 2019. Jaka będzie wtedy kara za głupotę ? 

zetjot

Źródło: NIEPOPRAWNI.PL, 2 kwietnia 2019.

*

Ilustracja tytułowa za Dziennik Wariata, 9 lipca 2016. / wbór wg.pco

*

2019/04/03.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci