Maskowana grabież Polski …


Wyciąg z rozmów w Ambasadzie:

PUBLIC LIBRARY OF US DIPLOMACY

CONFIDENTIAL: 2009 January 12, 16:57

[….]

PRIVATE PROPERTY RESTITUTION

7. (C) In response to a question, Kaczynski said he was
„certain” that the Sejm would pass legislation on 
compensation for WW II and Communist-era confiscations. „The 
law will be adopted. The decision has already been made. It 
will not be questioned by anyone who has influence in Polish 
politics. It’s only a matter of timing,” Kaczynski said. If 
stock prices drop, the GDP will not generate the 
necessary funds from privatization of large-scale state-owned 
enterprises, he explained. Kaczynski wondered about whether the 20% compensation envisioned in the current legislation would be considered „a satisfactory response.” He noted that as a PM he had heard a wide range of positions from concerned Jewish groups. Kaczynski said it would be better to reach agreement with Jewish organizations before passing legislation, but conceded such an approach might take two-to-three years.

[…]

[Source: WikiLeaks – FORMER POLISH PM KACZYNSKI MEETING WITH AMBASSADOR, 2009 January 12]

Przypomnijmy, że w tym czasie bracia Kaczyńscy mieli pełnię władzy w Polsce: Lech Kaczyński był prezydentem RP, a Jarosław Kaczyński premieram Rządu RP. Deklaracja Terezińska to też 2009 rok. Polskę sprzedano już w 2009.

Kolejne rządy po okrągłym stole niszczyły systematycznie polską gospodarkę i uzależniały kraj od obcych banków i korporacji. Prof. Witold Kieżun wykazywał w tym czasie, że mamy być neokolonią: Temu służy likwidacja polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu [Polska neokolonią – rozmowa z prof. Witoldem Kieżunem, 11/04/2011]

Od ponad roku aktualny jest Akt 447 bagatelizowany przez premiera Morawieckiego i prezydenta Dudę przy aprobacie naczelnika Kaczyńskiego.

Ja zwykle w obliczu zbliżających się wyborów odstawiana jest szopka wyborcza, a w tym czasie pokątnie dogadywania z Izraelem trwają.

Grzegorz Braun w Polskim Radio kilka dni temu ostro wypowiedział się na temat żydowskich wpływów w III RP. Dyktat eurokomisarzy brukselskich, dyktat żydowskich guwernantek – powiedział Braun, na co prowadzący przerwał pytaniem, kogo nazywa „żydowską guwernantką”. – Szanowny panie redaktorze, pan rozumiem spadł z księżyca. Nie obserwuje pan całej tej krzątaniny, skakania z gałęzi na gałąź przez warszawskich polityków, prezydentów, premierów… – mówił Braun, na co znowu przerwał prowadzący. – Czy pan prezydent RP jest żydowską guwernantką? – zapytał pracownik radia. – Nie, pan prezydent RP jest żydowskim lokajem – odpowiedział Grzegorz Braun. [za: Grzegorz Braun w Polskim Radiu… – BIBUŁA pismo niezależne, 2019-05-9]

Parlamentarny zespół ds. reparacji wojennych prowadzony przez posła PiS Arkadiusza Mularczyka zakończył prace nad raportem o stratach wojennych. W kuluarach mówi się, że już na końcu ubiegłego roku. Kilka razy przymierzano się do jego przekazania. Dzisiaj dowiadujemy się, że mają go otrzymać najważniejsze osoby w państwie. Mówi się o trzech osobach. [za: PolskiRadio24.pl, 13.05.2019]

Mec. Stefan Hambura, znawca spraw niemieckich, w mediach społecznościowych powiedział, że raport powinien być natychmiast przetłumaczony na języki niemiecki, angielski, francuski, hiszpański i portugalski i niezwłocznie rozprowadzony po całym świecie. A tymczasem władze starają się go przetrzymywać przed społeczeństwem i mediami.

Red. Michalkiewicz i poseł Rzymkowski przygotowali dwie oddzielne ustawy o zagrożeniach związanych z ustawą 447 i zamknięcie jakichkolwiek rozmów. Nikt nie ma nawet zamiaru pytać społeczeństwa o zgodę na zaspakajanie roszczeń żydowskich przez rządzących. Bardzo ciekawie zapowiada się głosowanie, o ile do niego któraś z propozycji zostanie dopuszczona. Będzie to kolejny sprawdzian którzy z parlamentarzystów nie akceptują neokolonializmu nad Wisłą.

Marsz Stop Akt 447 zgromadził w Warszawie ponad 20 tysięcy protestujących przeciwko uległości rządu RP wobec nacisków USA i Izraela.
Oczy stanęły mi w słup jak na proteście zobaczyłem podającego się za reprezentanta San Francisco pana Edmunda Lewandowskiego [na zdjęciu tytułowym z napisem przeciwko 447], polonijnego uwłaszczeniowca, który przed laty zniszczył bezpodstawnym i w efekcie przegranym procesem dobrze prosperujący Dom Polski w SF i otworzył tym sposobem jego drzwi Orkiestrze Owsiaka, Tęczowym Pierogom itp…. Co byłoby nie do pomyślenia gdyby nie jego uwłaszczeniowa akcja. [Służby nie przepraszają, 16/12/2014] Dzisiaj szaleje po Warszawie.

Zdjęcie tytułowe: Zrzut ekranu z relacji z Marszu Stop Akt 447 – wRealu24.pl, 11 maja 2019.

Waldemar Glodek
Modesto, CA
2019.05.14.

2019.05.14.
Waldemar Glodek

Autor: Waldemar Glodek