Karta LGBT i instrukcje WHO uderzają w prawdę o człowieku, małżeństwie i rodzinie


W obecnym czasie powszechnego kłamstwa, fake newsów, fałszywych narracji nie wolno nam pozwolić na to,
aby w naszych duszach, w naszych sumieniach zwyciężało zło. Zwłaszcza to zło kłamstwa, które z ogromną agresją, przy wsparciu wielkich pieniędzy odnosi się do samego człowieka, do jego natury i jego godności.

Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i wprost uderzają w tę prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją Śmiercią i swoim Zmartwychwstaniem objawił nam Jezus.

Uderzają wprost w prawdę o małżeństwie i rodzinie jako związku kobiety i mężczyzny. Uderzają w prawdę o dzieciach, które należy kochać i właśnie od nich uczyć się wewnętrznej prawości i czystości serca. Agresywne zło dzisiejszego świata musimy zwyciężać dobrem – Abp Jędraszewski: Karta LGBT i instrukcje WHO uderzają w prawdę o człowieku, małżeństwie i rodzinie

W niedzielę w całej Polsce modlitwa wynagradzająca za profanacje

Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, podkreślił: „Zdecydowane niemówimy nawoływaniu do nienawiści w stosunku do ludzi wierzących, w tymosób duchownych. We Wrocławiu, gdzie kapłan został ugodzony nożem ipoważnie raniony, trzeba o tym wyraźnie powiedzieć. Dość już mowynienawiści i tworzenia atmosfery, która sprzyja atakom na ludziwierzących”.

Financial Times: polska gospodarka najbezpieczniejsza w Europie

Analitycy brytyjskiego „FT” piszą, że polska gospodarka jest najbezpieczniejsza w Europie, co ma szczególne znaczenie dla inwestorów w sytuacji pogłębiającej się niepewności związanej z Brexitem. Zwracają uwagę, że po decyzji Brytyjczyków w referendum o wyjściu z UE w Polsce zrealizowano lub zaplanowano blisko 330 projektów inwestycyjnych typu greenfild czyli budowę nowych fabryk i zakładów o wartości ponad 15 mld USD na ponad 6 tysięcy wszystkich projektów w Unii Europejskiej.

Fitch podwyższył szacunek PKB Polski na 2019 rok do 4,2 proc.

Agencja Fitch podwyższyła prognozę wzrostu PKB Polski w 2019 r. do 4,2 proc. z 4,0 proc., w 2020 r. utrzymała szacunek na poziomie 3,5 proc. – wynika z poniedziałkowego raportu banku.

Borys: Plan Morawieckiego już działa – doganiamy Europę

To co robi premier Mateusz Morawiecki, wprowadzając PPK i likwidując OFE, to druga najważniejsza w ostatnim 30-leciu reforma systemu emerytalnego w Polsce. Prezes PFR podkreśla, że musimy działać by nie być krajem biednych emerytów. Paweł Borys wyjaśnia też strategię, jaką kierował się szef rządu w swoich gospodarczych planach. Zasadniczym celem planu Morawieckiego było doganianie wyżej rozwiniętych krajów europejskich. Trzy lata temu startowaliśmy z poziomu ok. 68 proc., jeżeli chodzi o dochody Polaków powyżej 72 proc. Za ostatnie trzy lata łączny średni wzrost gospodarczy w 28 krajach UE wyniósł 6,6 proc. W przypadku Polski – 13,6 proc.

Morawiecki: Deficyt budżetowy w tym roku wyniesie od 1 do 2 proc. PKB

Polska pod rządami PiS wypracowuje czwarty co do wysokości wzrost gospodarczy na świecie i prowadzi politykę, która jest bardzo spójna, profesjonalna i bezpieczna; deficyt w tym roku na poziomie 1 do 2 proc.

Polska w czołówce krajów OECD o najszybszym wzroście gospodarczy

Już wkrótce PiS pokaże więcej ciekawych rozwiązań i projektów na najbliższe lata – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że „generatorem nowych pomysłów” będzie lipcowa konwencja PiS w
Katowicach.

Premier: potrzebujemy dobrego pakietu kompensacyjnego

Polska jest za tym, by transformacja klimatyczna odbywała się sprawiedliwie. Jest jednym z państw, które najbardziej znacząco redukują emisję CO2 i poprawiają jakość powietrza – mówił w premier Mateusz Morawiecki.

Wzrost gospodarczy w Polsce może jeszcze zaskoczyć

Dynamika PKB może być w tym roku wyższa niż oczekiwano w marcowej projekcji a inflacja powinna utrzymać się w pobliżu celu inflacyjnego – to wnioski z dyskusji na majowym posiedzeniu RPP, której zapis
opublikowano w piątek.

Budżet państwa notuje wyższe przychody niż przed rokiem

Na koniec maja 2019 roku budżet miał deficyt w wysokości 2,2 mld zł -poinformowało 17 czerwca Ministerstwo Finansów w komunikacie na temat szacunkowego wykonania budżetu państwa w okresie styczeń – maj 2019

Polska zaczęła się wyróżniać. Możemy wskoczyć na 4. miejsce w Unii

Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) opublikował kolejną edycję raportu o rynku fotowoltaiki w Polsce – „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2019”. Autorzy raportu oceniają, że w całym 2019 roku przybędzie nawet
1000 MW nowych instalacji PV, a moc skumulowana instalacji fotowoltaicznych w Polsce na koniec roku wyniesie 1,5 GW.

Polski eksport rośnie w siłę

Polski eksport w okresie styczeń-kwiecień br. wzrósł o 3 proc. rok do roku i osiągnął ok. 74,6 mld euro – wynika z opublikowanych danych Europejskiego Urzędu Statystycznego. Natomiast wskaźnik inflacji w maju wyniósł dla Polski 2,2 proc.

Wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju wzrosło o 7,7 proc. rdr – GUS

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w maju 2019 roku wyniosło 5.057,82 zł, co oznacza wzrost rdr o 7,7 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie w tym sektorze rdr wzrosło o 2,7 proc.

Naimski: Na przełomie roku wybór wykonawcy Baltic Pipe

Wybór wykonawcy gazociągu Baltic Pipe nastąpi na przełomie roku. Późną wiosną rozpoczną się prace konstrukcyjne – powiedział w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Banaś: Deficyt budżetowy przewidujemy w tym roku na ok. 28 mld zł

Deficyt budżetowy przewidywany jest w tym roku na ok. 28 mld zł, poinformował minister finansów Marian Banaś.

„System sądownictwa kuleje. Zmiana jest konieczna”

Zbigniew Jakubas, właściciel Grupy Kapitałowej Multico, wskazuje w rozmowie z portalem WNP.PL, że system sądownictwa kuleje od początku polskiej transformacji. – Jako przedsiębiorcy chcemy, by sprawność systemu sądownictwa była większa – podkreśla. – Procesy trwają po kilka czy nawet kilkanaście lat. To duże niebezpieczeństwo przy prowadzeniu biznesu, jeżeli nie da się rozstrzygać spornych spraw w ciągu miesięcy, tylko trwa to wiele lat – dodaje.

PiS prawie 50 proc. poparcia, KE 30 proc. Trzecią siłą Wiosna Biedronia

Z najnowszego sondażu Estymator dla dorzeczy.pl wynika, że PiS zbliża się do 50 proc. poparcia, a
KE może liczyć na 30 proc. Trzecią siłą „katolickiego” kraju jest nadal Wiosna Roberta Biedronia. – Tylko trzy partie przekraczają próg wyborczy, a Zjednoczona Prawica cieszy się ponad dwa razy wyższym
poparciem.

„Te wybory są najważniejszymi od 1989 roku. Musimy wygrać po to, żeby Polskę obronić”

Podmiotowa silna, rosnąca w siłę Polska jest czynnikiem, który zmienia geopolitykę europejską. Do tego jeszcze Polska realizuję wielkie przedsięwzięcia geopolityczne takie jak Trójmorze, czy Wyszehrad, ale także infrastrukturalne jak Via Carpatia — dodał, mówiąc również o tym, że wielu nie podoba się rosnąca w siłę Polska. Stąd ten pomysł na początku lat 90., w ramach takiego niepokoju, co z tą Polską będzie, ale on zakładał landyzację Polski, sferę szczególnej pracy z Niemcami i Związkiem Sowieckim, bo było to rok 1991 — opowiadał Jarosław Kaczyński

Min. B. Borys-Szopa: W lipcu pierwsze wypłaty świadczenia „500 plus” na pierwsze dziecko 

„500 plus” na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego nie w październiku, ale już w przyszłym miesiącu – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa. Zaapelowała
jednocześnie, aby rodzice nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Będzie to można zrobić już od 1 lipca.

D. Tusk przed komisją ds. VAT: Luka VAT to zjawisko dotykające różne państwa w różnym natężeniu

Luka VAT to zjawisko dotykające różne państwa w różnym natężeniu –powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier zeznaje w poniedziałek przed sejmową komisją śledczą ds. VAT.

Szewczak : „Można tylko współczuć, że mieliśmy takiego premiera przez blisko siedem lat”

Tylko „reprezentował”, nie czytał, nie wiedział, nie słyszał o karuzelach VAT-owskich. Być może dowiedziałby się o tego rodzaju przestępstwach, gdyby mu ukradziono prysznic z szatni piłkarskiej, bo zdaje się, że głównie tym się zajmował jako szef rządu. To żenujące i dramatyczne w czyich rękach przez tyle lat znajdował się jeden z najwyższych urzędów w państwie. Ten człowiek wyraźnie mówił, że nie zna się na podatkach, bo jest historykiem, że nie o wszystkim mógł decydować, nie wszystkim się zajmował, był taki zarobiony, że być może nie miał czasu przeczytać trudnego raportu, a tak w ogóle to nikt się nie skarżył. Ministra Jacka Rostowskiego, sztukmistrza z Londynu, znalazł na obczyźnie, bo wyraźnie nie było w Polsce takich zdolnych. To pokazuje, że to nie było nawet państwo z dykty, ale „róbta co chceta” mówił. Były premier do tej pory nie rozumie, jaką funkcję pełnił, nadzorując najwyższych urzędników i służby. Był raczej takim „wujkiem dobra rada”, który właściwie nie wtrącał się w nieprzyjemne sytuacje, których nie brakowało w kwestii ściągalności podatków. Ktoś przecież te 250 mld zł z VAT wyłudził. To kompletna bezczelność, bo jakby nie uznać, to Donald Tusk był takim przysłowiowym „ojcem chrzestnym” tych wszystkich afer rządu PO, których było bez liku. Nie były to tylko wyłudzenia VAT, ale również sprawa podatku akcyzowego, podatku od hazardu i CIT.

ABW zatrzymała pięć osób w związku nielegalnym obrotem paliwami

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pięć osób z grupy oszukującej na podatkach i obracającej nielegalnym paliwem. Skarb państwa miał stracić około 27 mln zł podatku VAT i akcyzy. Wcześniej zatrzymano w tym śledztwie 14 osób.

Prokuratura: Około tysiąca poszkodowanych przez tzw. mafię mieszkaniową

W śledztwie dotyczącym tzw. mafii mieszkaniowej jest już około tysiąca poszkodowanych – poinformowała we wtorek gdańska Prokuratura Regionalna. Dodała, że w ostatnim czasie w sprawie postawiono kolejne..

Jacek Cichocki przed komisją śledczą: Nie miałem wrażenia, że ktoś chce celowo rozszczelnić

Nie miałem wrażenia, że ktoś chce celowo rozszczelnić system podatkowy, pomagać mafiom VAT-owskim – zeznał podczas przesłuchania komisji śledczej ds. VAT Jacek Cichocki – były szef MSW, KPRM i Komitetu
Stałego Rady Ministrów.

Polska zablokowała zapisy ws. neutralności klimatycznej. „Nie możemy sobie pozwolić na to bez wyliczeń i środków”

Przeciwko były też Czechy, Węgry i Estonia. Większość krajów członkowskich chciała, żeby szczyt UE zobowiązał Komisję Europejską i Radę UE do stworzenia ram mających określić jak zapewnić transformację do neutralności klimatycznej” UE do 2050 r. Wnioski ze szczytu przyjmowane są jednak jednomyślnie. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby wyznaczać nowe cele klimatyczne bez odpowiednich wyliczeń i środków — powiedziało źródło zbliżone do polskiej delegacji.

Zabezpieczyliśmy interesy polskich przedsiębiorców, interesy polskich obywateli

Wraz z Grupą Wyszehradzką, także Estonią doprowadziliśmy do takiej sytuacji, że w konkluzjach nie został ujęty ten rok 2050 r. Przekładając to na język praktyczny, oznacza (to), że nie przyjęliśmy
dzisiaj dodatkowych, jeszcze bardziej ambitnych celów klimatycznych. Zabezpieczyliśmy tym samym interesy polskich przedsiębiorców, interesy polskich obywateli, którzy ponosiliby ryzyko dodatkowego opodatkowania, dodatkowych kosztów— powiedział.

Przywódcom Grupy Wyszehradzkiej udało się zablokować kandydatury Webera i Timmermansa

Sprzeciw wobec obydwu złożyli premierzy krajów Grupy Wyszehradzkiej podkreślając, że obydwaj mocno angażowali się w kampanię wyborczą w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, popierając kandydatów
z opozycyjnych wobec rządzących partii politycznych. Ale nie tylko ten sprzeciw był powodem zablokowania tych kandydatów, ułożenie kierownictwa głównych instytucji unijnych będzie trudniejsze niż kiedykolwiek, wszak wybory europejskie znacząco zmieniły strukturę Parlamentu Europejskiego, a wybory w państwach narodowych co i rusz zmieniają strukturę parlamentów krajowych, a w konsekwencji także rządów
w tych krajach.

Maryla

Źróło: BLOGMEDIA.pl, 22 czerwca 2019.
Ilustracja tytułowa: Fot. Andrzej Hulimka / Forum za.: PCh24.pl / wybór wg.pco

*

*

2019.06.23.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci