Dialog z atakującymi Kościół jest niemożliwy. Są zaślepieni nienawiścią


Ks. Daniel Wachowiak odniósł się na Twitterze do sytuacji jaka panuje w naszym kraju – coraz śmielszych i gorszących wystąpień środowisk LGBT+[lesbian, gay, bisexual, transgender – dopisek red. PCO], szerokiej promocji tego środowiska i reakcji ludzi Kościoła. Postawiona diagnoza jest surowa.

„W czasie, gdy celem potężnych ośrodków antychrześcijańkich jest ekspansja, wydaje się, że uczniowie Jezusa zagubili swoją misję. W wielu przypadkach jest to jedynie zachowanie świętego spokoju, stąd niszczący wpływ ducha świata, jest większy nawet w Kościele niż Mądrość Ducha Św.” – napisał ks. Wachowiak. 

Kapłan przypomniał do czego bezkarnie posuwają się środowiska LGBT+[lesbian, gay, bisexual, transgender – dopisek red. PCO]. „Profanują JP2, szydzą z procesji Bożego Ciała, wulgarnie przedstawiają Matkę Bożą, robią zdjęciową sesję kpiąc z Ukrzyżowanego… Oni piewcy tolerancji i mowy miłości a my wyciszeni w narożniku oraz przedstawieni jako odpowiedzialni za wszelką agresję, nienawiść i pedofilię” – podkreślił.

Jak dodał, „Do tego dochodzi coraz śmielsza seksualna edukacja dzieci, histeryczne przedstawianie siebie jako pokrzywdzonych przy jednoczesnym szydzeniu z katolików i ich wartości”.

Co istotne, jak zauważył ks. Wachowiak, z osobami atakującymi Kościół nie da się rozmawiać. Są oni bowiem zbyt mocno zaślepieni nienawiścią do katolicyzmu. „Ziejący nienawiścią do katolicyzmu są już na takim poziomie zaślepienia, gdzie nie da się prowadzić żadnej merytorycznej dyskusji. Cokolwiek powie prawdziwy chrześcijanin, oni obrócą w kolejną pogardę, szyderstwa, czyniąc z siebie cierpiętników. Dialog niemożliwy. Pokuta za nich” – zaznaczył.

I jak dodał, „Bardzo przykre jest to, że wielu z nich sporo zawdzięcza Kościołowi. Wspomnę także, że większość z nich to ochrzczeni, po I Komunii Św. i innych sakramentach. Jednocześnie ich przekonania są niezgodne z Ewangelią. Letni katolicy przemieniają się w nieprzyjaciół Prawdy”.

Ks. Wachowiak celnie zauważył, że środowiska te mają swoich propagatorów w Kościele i posługują się „katolickimi mediami” siejąc zamęt i relatywizując naukę Kościoła katolickiego. „Mają swoich przedstawicieli wewnątrz Kościoła, nawet „swoje katolickie” media. Sieją zamęt stając się biblijnym kwasem. Zamiast troszczyć się o wzrost wiary, rozmiękczają naukę KK dla własnych korzyści” – dodał ks. Wachowiak.

Źródło: Twitter

MA

Za: POLONIA CHRISTIANA – PCh24.pl – 26 lipca 2019.

Ilustracja tytułowa: Fot. Adam Białous/PCh24.pl

*

2019.07.28.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci