„Równość” w piłce celem LGBT. Czy FIFA ulegnie tęczowej nawałnicy. Podpisz petycję!


Czy tzw. tęcza LGBT zdominuje stadiony piłkarskie?

Szanowni Państwo,

Kilka dni temu rozesłałem apel o podpisanie petycji do prezesa FIFA w sprawie symboliki ruchu lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT) na stadionach piłkarskich.

Otrzymałem od kilku osób mniej lub bardziej grzeczne upomnienia, że sześciokolorowa flaga LGBT nie jest symbolem ideologicznym i że występowanie przeciwko niej jest przejawem mojej chrześcijańskiej hipokryzji, bo Pan Bóg akceptuje wszystkich ludzi bez względu na to co robią.

Szczerze mówiąc, też chciałbym mieć absolutną pewność, że nie istnieje żadna ideologia LGBT, i że kolorowa flaga tego środowiska nie jest żadnym jej politycznym symbolem.

Niestety, jeśli rozumiemy słowo ideologia jako, z jednej strony, zbiór poglądów, które w przekonaniu danej grupy społecznej wyrażają jej interesy i są uznawane za priorytetowe oraz, z drugiej strony, zbiór sposobów ich osiągania uznawanych przez tę grupę za dopuszczalne, to postulaty stojące za środowiskiem LGBT spełniają tę definicję.

Ich funkcją jest bowiem organizowanie zbiorowej tożsamości współczesnych społeczeństw na rzecz wielkich projektów zmian społecznych mających na celu przebudowanie podstaw ich funkcjonowania.

Hasło „równości” w ustach LGBT oznacza przecież tzw. równość małżeńską i prawo do adopcji dzieci.
Realizowane jest ono za pomocą m.in. zmian prawnej definicji małżeństwa jako związku jednej kobiety z jednym mężczyzną, oraz prawa rodzinnego definiującego ramy prawne adopcji.

Nawet unikając dyskusji, czy takie postulaty można uznać za usprawiedliwione, trudno zaprzeczyć, że mają one charakter polityczny, jako że postulują zmianę społeczną w jednej z fundamentalnych instytucji naszej cywilizacji, czyli monogamicznym małżeństwie.To, czy popiera je większość, czy mniejszość środowiska LGBT nie ma tu decydującego znaczenia. Nie wszystkie kobiety muszą być przecież feministkami, by ideologiczny i polityczny charakter feminizmu był faktem.

Nie da się także nie zauważyć, że tak rozumiana ideologia LGBT miała wielu swoich twórców i została sformułowana już conajmniej kilkadziesiąt lat temu.

Oto kilka przykładowych źródeł:

Osobiście jestem zdania, że sprzeciw wobec tzw. małżeństw jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci można wywieść używając do tego wyłącznie czystego rozumu nie wspieranego żadnym odniesieniem religijnym. Chrześcijanie jednak mają poprzeczkę ustawioną nieco wyżej.
Ich ideał to kochać każdego człowieka niezależnie od jego skłonności, ale nienawidzić grzechu.

Pan Jezus nie potępił kobiety przyłapanej na cudzołóstwie jako osoby, ale też nie powiedział jej, by dalej robiła to samo, a dodatkowo urządziła na ulicach swojego miasta „paradę dumy” z innymi kobietami podobnymi sobie, tylko rzekł jej: „idź i nie grzesz więcej”.

Dla chrześcijanina grzech jest obrazą Boga i jako taki nie może być akceptowany, w odróżnieniu od osoby grzesznika, której jako dziełu stwórcy należy się szacunek i miłość bliźniego.

Nie jest to po ludzku łatwe, ale czy obojętność wobec grzechu jest postawą prawdziwej miłości grzesznika?Dla tych z Państwa, którzy nie mieli sposobności zapoznać się moją poprzednią wiadomością dołączam ją poniżej.Reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Irlandii oraz niektóre kluby piłkarskie wymagają od swoich zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na koszulkach.

Z kolei zawodnicy Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami.
Są też zespoły, w których kapitanowie nie mają wyboru i mogą założyć wyłącznie tęczowe opaski kapitańskie.


Na niektórych stadionach, w narożnikach boiska, umieszczono tęczową flagę .

Podpisz petycję do prezesa FIFA o respektowanie zakazu umieszczania na strojach i sprzęcie piłkarskim symboli politycznych.

PODPISZ

Szanowni Państwo,

Czy od symboli ideologii LGBT nie ma już ucieczki?
Czy homoseksualna tęcza ma nam towarzyszyć w szkołach, zakładach pracy, budynkach urzędowych i na stadionach sportowych?
O co tak naprawdę chodzi lobby lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT)?

Czy wiedzą Państwo, że w międzynarodowych meczach piłki nożnej Stany Zjednoczone, Irlandia oraz niektóre kluby piłkarskie wymagają od zawodników, aby nosili symbol tęczy LGBT na swoich koszulkach?

Czy widzieli Państwo, że reprezentanci Anglii muszą wiązać buty tęczowymi sznurówkami?

Czy byli Państwo świadomi, że są kluby, które narzucają kapitanom noszenie tęczowych opasek kapitańskich, a na niektórych stadionach, w narożnikach boiska, umieszczono tęczowe flagi?

Tęcza lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT) jest, bez wątpienia, symbolem politycznych postulatów tego środowiska.

Wydaje się, że jednym z jego celów jest też, by towarzyszyła nam ona wszędzie i by żadna sfera życia nie była wolna od ideologii, której stała się symbolem.

http://www.citizengo.org/pl/sc/172688-powiedzmy-fifa-tak-dla-futbolu-nie-dla-teczy-lgbt

Przepisy Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) stanowią jasno:

„Sprzęt nie może zawierać żadnych haseł politycznych, religijnych, ani osobistych oświadczeń lub obrazów” (ustawa 04.5).

Przepisy Międzynarodowej Federacja Piłki Nożnej (FIFA) dotyczące wyposażenia dodają, że obejmuje to zakaz jakiegokolwiek „symbolu politycznego lub mu porównywalnego” (art. 8.3).

Nie wszyscy muszą utożsamiać się, lub być entuzjastami postulatów, do których odnosi się tęcza LGBT.

Tymczasem zawodnicy, którzy odmówili noszenia tęczy w rozgrywkach międzynarodowych i ligowych, byli szykanowani ryzykując możliwość dalszego rozwoju kariery sportowej. 

Wezwijmy FIFA by egzekwowała swoje własne zasady!

Zdarzało się wcześniej, że FIFA dyscyplinowała zespoły za używanie symboli politycznych.

W 2016 roku ukarała Irlandzki Związek Piłki Nożnej za noszenie koszulki z tekstem upamiętniającym stulecie Powstania Wielkanocnego z 1916 roku.

W 2017 roku wystosowała ostrzeżenie do Argentyny z powodu “noszenia opaski (kapitańskiej) z symbolem”.

W 2018 roku Angielski Związek Piłki Nożnej ukarał trenera FC Manchester City, Pepa Guardiolę, za naruszenie zakazu używania symboli politycznych. Poszło o żółtą wstążkę, która jest symbolem używanym przez katalońskich separatystów i upamiętniającym więźniów politycznych.

Wśród zawodników, którzy dziś nie identyfikują się z postulatami symbolizowanymi przez tęczę LGBT, są nie tylko wyznawcy największych religii świata, ale także ci, którzy sprzeciwiają się np. zagrożeniu, jakie niesie ze sobą w sporcie transgenderyzm, szczególnie dla dziewcząt i kobiet, również na piłkarskich stadionach.

Nikt nie powinien być wykluczony ze świata piłki nożnej tylko dlatego, że ma odwagę sprzeciwić się poglądom zwolenników ideologii LGBT.

FIFA i IFAB muszą zadbać o to, by wszyscy czuli się w sporcie jednakowo traktowani.

Chcemy, aby FIFA:
Dyscyplinowała zespoły, które łamią prawo poprzez umieszczanie politycznych symboli, w tym tęczy LGBT, na jakiejkolwiek części strojów piłkarskich, sprzętu lub opasce kapitańskiej.
Dbała o sprawiedliwość i szanowała odmienność każdego człowieka oraz nie wykluczała nikogo z powodu poglądów politycznych lub religijnych.
Współpracowała z IFAB, aby znowelizować przepisy dotyczące piłki nożnej, rozszerzając zakaz stosowania „politycznych, religijnych lub osobistych haseł, wypowiedzi lub obrazów i symboli politycznych” na sprzęt zawodników oraz wszystkie inne obszary związane z rozgrywkami (np. flagi narożne, wyposażenie techniczne, najbliższe otoczenie).

Bardzo proszę o podpisanie petycji do prezesa FIFA i Międzynarodowej Rady Piłkarskiej (IFAB) o zaprzestanie używania symboli politycznych na boiskach.

Z wyrazami szacunku,

Paweł Woliński
razem z całym zespołem CitizenG

*

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli, którzy bronią życia człowieka, rodziny i płynących z godności człowieka podstawowych wolności. Naszą działalność opieramy na chrześcijańskiej antropologii. 

Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter.

Źródło: CITIZEN GO, 3.08.2019.

*

, 2019.08.12.
Materiały nadesłane

Autor: Materiały nadesłane