Wirus Wuhan, czyli chiński Czarnobyl


Ilustracja muzyczna: Marylin Manson – Resident Evil Main Theme

Jeśli podejrzewacie, że władze ChRL ukrywają prawdziwą skalę epidemii koronawirusa, to nie jesteście odosobnieni – w Chinach mnóstwo ludzi to podejrzewa. Oficjalne dane o liczbie zachorowań i zgonów szybko rosną. W piątek było już 830 przypadków i 25 zgonów, w sobotę 1300 przypadków i 41 zgonów. Kwarantanną objętych jest już 14 miast, w których mieszka łącznie 56 mln ludzi. W miastach tych dochodzi do panicznego wykupywania artykułów pierwszej potrzebychorzy tracą przytomność na ulicach, zwłoki zarażonych leżą na korytarzach szpitali a władze nagle postanowiły w ciągu tygodnia zbudować w Wuhan szpital na 1000 łóżek.  Niezależni badacze mówią, że skala epidemii może być dziesięć razy większa niż SARS i że w ciągu 11 dni chorych może być 250 tys. ludzi w samym Wuhan. Państwowe chińskie media starają się uspokajać, ale co mają innego robić w systemie totalitarnym?

Walka z wirusem jest o tyle utrudniona, że symptomy mogą być widoczne dopiero w późnym stadium choroby.  Są też poszlaki mówiące, że wirus może przenosić się przez oczy. 

Dlaczego wirus pojawił się akurat w Wuhan? Być może dlatego, że od 2017 r. działa tam rządowe laboratorium badające najbardziej śmiercionośne wirusy – w tym SARS i ebolę.  To laboratorium jest porównywane z ośrodkiem badawczy korporacji Umbrella w „Resident Evil”.  Chińczykom zdarzało się już, że wirusy im uciekały z takich ściśle tajnych ośrodków. Np. w 2004 r. z laboratorium w Pekinie wydostał się wirus SARS.

Na ciekawy wątek zwróciła uwagę Hanna Shen:  „Od jakiegoś już czasu mówiło się, że Xu Jinping może usunąć ze stanowiska wiceprezydenta Chin Wang Qishana, Może się jednak teraz okazać, że Wang jest niezastąpiony. A to już było.

Gdy w 2003r. wybuchł SARS i burmistrz Pekinu nie radził sobie z jego opanowaniem na pomoc przybył z południowej prowincji Guangdong, nie specjalnie jeszcze wtedy znany, Wang Qishan. Wang poradził sobie w Pekinie – zaczęto nawet mówić że ocalił Pekin. Od tego czasu zaczęła się prawdziwa kariera polityczna Wang Qishana (za prezydentury Xi, Wang kierował min. organem zajmującym się walką z korupcją – sam będąc jednym z najbardziej skorumpowanych polityków w ChRL – a następnie stał się wiceprezydentem).Chińscy internauci twierdzą, że tak jak jeden wirus wyniósł do władzy Wanga, to tak teraz drugi może go uratować przed utratą władzy.”

Powyżej: Corona-chan z Rabbid-chan i Ebolą-chan… Twórczość 4chanowców.

Powyżej: Inny wariant Corony-chan.

Autor: foxmulder

Źródło:    foxmulder2.blogspot.com, 25 stycznia 2020.

Artykuł opublikowany za zgodą Autora.

*

Przeczytaj więcej artykułów tego autora na naszym portalu  >  >  > TUTAJ.

*

Poglądy autorów publikowanych materiałów nie koniecznie muszą być zgodne ze stanowiskiem redakcji PCO.

*

Polish-Club-Online-PCO-logo-2
2020.01.28.