Jerozolima: „Polacy zamordowali 200 tys. Żydów” – kłamali profesorowie na IV Polsko-Izraelskiej Konferencji Polityki Zagranicznej


18.02.2020 w Jerozolimie odbyła się IV Polsko-Izraelskiej Konferencji Polityki Zagranicznej. O jej przebiegu można poczytać w artykule: „POLACY ZAMORDOWALI 200 TYS. ŻYDÓW” – STEK KŁAMSTW NA POLSKO-IZRAELSKIEJ KONFERENCJI opublikowanym na portalu odkrywamyzakryte.pl .

Z niepokojem można wnioskować, że skoro nadwiślańskie władze nie reagują zdecydowanie na takie sformułowania na polsko-izraelskiej konferencji to podzielają stanowisko zgromadzonych tam profesorów.

„Polacy zamordowali 200 tys. Żydów” – takie kłamliwe słowa padły z ust profesorów na  IV Polsko-Izraelskiej Konferencji Polityki Zagranicznej w Jerozolimie. Powoływanie się na tezy głoszone przez prof. Jana Grabowskiego jako historyka jest szczególnie bałamutne. Książki jego to beletrystyka, aczkolwiek podkreślano jego zasługi w badaniach nad Holokaustem.

Prof. Bauer zarzucił Polsce zniekształcania Holokaustu poprzez nowelizację ustawy o IPN:

Oczywiście, że Holokaust miał miejsce i był okropny, a my go upamiętniamy, zakładamy muzea, posągi i głównie wygłaszamy wspaniałe przemówienia. […] kochają Żydów, zwłaszcza zmarłych. To nie znaczy, że Polacy nie prześladowali i nie mordowali Żydów.

Z kolei prof. Dreifuss oświadczyła, że Polacy na różne sposoby próbują wypierać się, że mordowali Żydów:

Polscy uczeni pokazali nam, że byli polscy sprawcy tragedii Żydów w całym kraju, a to wymaga prawdziwych badań. Nikt nie obwinia Polski za czyny Niemców, ale mówimy, że Polska powinna wziąć odpowiedzialność za czyny Polaków.

Przemawiający na konferencji wyrazili również pełne poparcie dla Barbary Engelking i Jana Grabowskiego, którym wytoczono proces za książkę „Dalej jest noc”:

Jeżeli zostaną uznani za winnych zaatakowania honoru i dobrego imienia Polaków, grozi im kara pieniężna, która może zniszczyć możliwość ich pracy w przyszłości. Nie sądzę, aby spory dotyczące niektórych faktów powinny mieć miejsce przed sądami. To nie jest demokracja. To jest neobolszewizm – powiedział Bauer.

Obecny na konferencji ambasador Polski w Szwajcarii, Jakub Kumoch, skrytykował profesora za te słowa i stwierdził, że brak w tym podstawowych zasad etyki, by powoływać się na dane z nieistniejących źródeł i obrażać Polaków w kwestii panującego w ich kraju ustroju.

Ponadto prof. Dreifuss stwierdzała, że obraźliwym jest nazywanie zamordowanych Żydów Polakami, bo chociaż mieli wówczas obywatelstwo polskie, inni Polacy nie traktowali ich jak współobywateli.

Dodała też, że polskie podziemie nie było karane za próby ratowania Żydów i w zasadzie wszystko uchodziło nam płazem.

To stek bzdur i kłamstw wygłoszony wobec pamięci poległych Polaków, którzy niejednokrotnie ryzykowali swoim życiem, by ratować żydowskie dzieci, którzy ukrywali i karmili ostatnimi kęsami chleba wycieńczonych Żydów, których naziści mordowali razem z ich żydowskimi gośćmi, zacierając tym samym wszelkie ślady ich bohaterstwa.

Tyle za portalem: odkrywamyodkryte.pl. / 20.02.2020.

Ilustracja tytułowa: Polska, Izrael i IPN / Shutterstock


2020.02.25.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci