Rozpędzona Antifa wali na oślep?!


Antifa zdewastowała pomnik przemysłowca, który całe życie walczył o prawa czarnoskórych

Charakterystycznym elementem obecnych zamieszek w USA jest niszczenie przez lewicę pomników. W Filadelfii rozpędzili się z tym tak bardzo, że zdewastowali pomnik przemysłowca, który całe życie walczył o prawa czarnoskórych.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Ian Miles Cheong członkowie Antify zdewastowali stojący w Filadelfii pomnik Matthiasa Baldwina. Jego twarz została pomazana czerwoną farbą a na cokole znalazły się napisy „kolonizator”, „morderca” oraz ACAB – amerykański odpowiednik ChWD.

Problem w tym, że te zarzuty są całkowicie bezpodstawne. Baldwin był amerykańskim wynalazcą i przemysłowcem, który dorobił się fortuny budowaniem lokomotyw, a założona przez niego Baldwin Locomotive Works stała się jedną z największych firm produkujących pojazdy szynowe w USA. Baldwin był również głęboko wierzącym członkiem kościoła prezbiteriańskiego i całe życie oddawał ogromne kwoty na działalność charytatywną.

Szczególnie droga była mu sprawa czarnoskórych mieszkańców ameryki. Otwarcie występował przeciwko niewolnictwu pomimo tego, że szkodziło to znacznie jego interesom na południu USA. W 1837, jako członek pensylwańskiej Konwencji Konstytucyjnej lobbował za przyznaniem czarnoskórym mężczyzną prawa głosu. Dwa lata wcześniej założył szkołę dla czarnoskórych dzieci i przez lata z własnej kieszeni ponosił koszty jej funkcjonowania i pensji nauczycieli. Pod koniec życia przekazał 10% dochodów własnej misji na działalność chrześcijańskich misji, które m.in. pomagały byłym niewolnikom na Południu po przegranej Konfederacji w wojnie secesyjnej.

To nie jest pierwszy raz kiedy uczestnicy zamieszek zdewastowali w bezrozumnym szale pomnik postaci, której w żaden sposób nie da się oskarżyć o rasizm. W Polsce głośno na przykład zrobiło się o zdewastowaniu pomnika Kościuszki, który zostawił całą swoją fortunę na uwalnianie i edukację niewolników. Ich ofiarą padł również pomnik 54 Regimentu z Massachusetts – oddziału armii Unii w wojnie secesyjnej, który składał się wyłącznie z czarnoskórych ochotników.

Źródło: Twitter Autor: WM
Za: Stefczyk.pl, 11 czerwca 2020


2020.06.11.
Znalezione w sieci

Autor: Znalezione w sieci