„Polska” – czyj projekt?


Kiedy usłyszałam z ust Morawieckiego, że jest coś takiego jak „Polska wielki projekt” od razu zapytałam telewizor i premiera CZYJ TO PROJEKT?

Projektowaniem to ja się zajmuję prawie całe życie i coś na temat projektowania wiem.

Po pierwsze musi być Inwestor, któremu projekt JEST POTRZEBNY więc go zamawia u projektanta.

Po drugie INWESTOR WIE CZEGO POTRZEBUJE i jak to ma z grubsza wyglądać w przestrzeni, którą dysponuje (WIELKOŚĆ, PROGRAM FUNKCYJNY DOSTOSOWANY DO POTRZEB INWESTORA)

Po trzecie projekt musi uwzględniać możliwości finansowe Inwestora, który musi pokryć koszt projektu (komplet wielobranżowy to niemałe pieniądze) i wszystkie koszty realizacji.

Po czwarte przed przystąpieniem do prac koncepcyjnych ustala się – najczęściej w umowie – podstawowe założenia projektowe, standard wykonania, harmonogram koordynacji międzybranżowych, termin zakończenia projektu.

Podstawmy zamiast Inwestora słowo SUWEREN.

Czy pan premier i inni inicjatorzy zapytali SUWERENA, czy on chce mieć jakiś wielki projekt Polski?

Jakoś nie kojarzę, aby mnie ktoś zagajał na ten temat, chociaż mam mnóstwo pomysłów do wdrożenia od razu, żeby żyło nam się dobrze.

Jakie są podstawowe założenia projektowe – wie ktoś?

Przecież nikt nie przedstawiał pomysłu opracowania projektu Suwerenowi, ani nie pytał Suwerena jakie chciałby mieć państwo, choć jest przecież instytucja referendum, które świetnie działa np. w Szwajcarii.

KTO WIĘC JEST INICJATOREM tego pomysłu i na czym ten projekt polega.
Komu ma służyć?

Zamaskowani sygnatariusze Wielkiego Projektu.
Fot. Adam Guz/KPRM, za premier.gov.pl

Jeśli NIKT nie pytał Polaków, można domniemywać, że „Polska wielki projekt” to kolejna koncepcja OBCYCH, a więc niebezpieczna dla nas.

Czy ten projekt ma obejmować nową Konstytucję?

Zadaniem młodych dziennikarzy internetowych jest dowiedzieć się, którzy OBCY opracowują projekt, tak zachwalany przez premiera Morawieckiego.

Alina
9 października 2020

Komentarz:

hens
I co nam grozi, jeśli sam Strupieszały Naczelnik objął jakiś pozakonstytucyjny super organ bezpieczeństwa!? Chciał to objął (https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C733703%2Czarzadzenie-ws-komitetu-ktorym-bedzie-kierowal-wicepremier-kaczynski). Specjalnie w tym celu zmniejszono liczbę ministerstw żeby zrobić mu miejsce.
Jeśli to nie jest zamach stanu, pucz, to co nim jest?


Tekst pochodzi ze strony ZAPRASZA.net, którą redaguje:
Artysta i teoretyk kultury
Artur Łoboda
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu

Źródło: ZAPRASZA.net, 9.10.2020.

Przeczytaj więcej tekstów Artura Łobody na naszym portalu   >    >    >    TUTAJ .


Podkolorowanie i wytłuszczenie pochodzi od redakcji PCO.

Ilustracja tytułowa: Premier Mateusz Morawiecki w czasie wystąpienia na Kongresie Polska Wielki Projekt 2020. Fot. Adam Guz/KPRM, za premier.gov.pl


, 2020.10.10.
Artur Łoboda

Autor: Artur Łoboda