O nas

Drodzy Internauci,

Od 1998 roku wspólnie z synem Jakubem prowadzimy stronę internetową poświęconą dokumentowaniu wydarzeń polonijnych pamiętając o tym, ze nasze korzenie są w Polsce. Emigracyjne związki z Północną Kalifornią i zamieszkanie w uroczym San Francisco niejako określiły miejsce naszego działania. Pomimo licznych problemow poczatkowych lat emiegracji, jako parafianie Polskiej Misji Pastoralnej nie mieliśmy ani odwagi ani serca odmówić zachetom ówczesnego proboszcza i włączyliśmy się pełną parą w działalność parfialną. Z jego inicjatywy również, we współpracy z parafianami powstało Centrum Parafialne przy ul. Banbury w pobliżu San Francisco State University. Po kilku latach proboszcza przeniesiono na inna polonijna parafie, a nowy duszpasterz wkrótce przekręcił klucz Centrum na amen.

Później był Dom Polski. Ludzie z tak zwanej starszej emigracji, do której należeli w wiekszości kombatanci II wojny światowej działajacy w Domu Polskim skorzystali z okazji i zaproponowali nam włączenie się w ich działalność. Dom Polski znajdujący się w historycznej dzielnicy Mission District. W tym czasie działalność najstarszego w Północnej Kalifornii polonijnego ośrodka z wolna zamierała. W zasadzie ograniczała sie jedynie do cotygodniowych zajeć zespołów tańca ludowego. Nasze aktywne włącenie się w organizowanie rocznic patriotycznych, uroczystości i spotkań z ciekawymi ludzmi, polonijnych niedzielnych spotkań, zabaw i projekcji filmów oraz innych uroczystości spowodowało ożywienie. Z roku na rok przybywało organizowanych imprez a liczba odwiedzających Dom Polski szybko rosła. Dziwiła nas jednak niechęć a czasami wręcz nienawiść ludzi zwiazanych z niektórymi organizacjami nie należącymi do grona Domu Polskiego. Nie zrażało to działaczy chętnych do przywrócenia blasku Domowi Polskiemu.

W tym czasie powstał zamiar zbudowania strony internetowej, na której postanowiliśmy opisywać to co dzieje się w Domu Polskim. Ponieważ wówczas nasza inicjatywa nie zyskała wystarczającego poparcia Rady Dyrektorów więc zdecydowaliśmy się otworzyć i prowadzić strone www.polishclub.org jako własną, tematycznie związaną z działalnością Domu Polskiego i innych ośrodków polonijnych w Bay Area. Od początku zaistnienia w internecine strona cieszyła sie rosnącym zainteresowaniem Polonii. Szczególną popularność zyskała kiedy relacjonowaliśmy proces sądowy przeciwko Domowi Polskiemu i organizacjom w jego skład wchodzącym wytoczony przez dwóch furiatów wspieranych przez garstkę zawistnych zarozumialców, którzy trwajacy kilka lat proces przegrali narażając jedynie na niepotrzebane koszta Dom Polski.

Strona www.polishclub.org systematycznie rozrastała sie a zakres informacji powiększył sie o wiadomości z Polski a z czasem również o traktujące o sprawach polonijnych i polskich artykuły w językach polskim i angielskim. Strona Polish Club on Line, bo tak zostala nazwana z czasem, poprzez zamieszczone linki dawała możliwość szybkiego odnalezienia wielu interesujących stron polonijnych I polskich. Tematycznie zaczęliśmy na stronie więcej miejsca poświecać sprawom polskim a to ze względu na systematyczne osłabianie pozycji Polski w Europie I świecie.

Biorac pod uwagę, że nasza strona działa od 1998 roku w prawie nie zmienionej szacie i technologii postanowiliśmy ją uwspółcześnić. Wprowadzamy nowy układ i zmienioną organizację dostępu do informacji. Planujemy rozwinąć nasz portal by przez nastepne lata chętnie z niego korzystano zarówno w Polonii jak i w Polsce.

Zapraszamy do naszego nowego portalu Polish Club Online – www.polishclub.org i życzymy przyjemnego korzystania. Wszelkie uwagi I propozycje prosimy kierować e-mailowo na nasz adres podany w kontaktach.

Pozdrawiamy

Waldemar i Jakub